Lewis Hamilton giden Vettel’e “Geri döneceksin” diyor | Yarış haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
ABU DHABI: Yedi kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton Perşembe günü yaptığı açıklamada, eski rakibi Sebastian Vettel’in kazanmasını beklediğini söyledi. formül Bir geri dönüş.
35 yaşındaki dört kez şampiyon, Pazar günkü Abu Dabi Grand Prix’sinden sonra sporu bırakıyor, ancak Hamilton, 53 kez grand prix yarışı galibinin F1’in çekiciliğine direnmekte zorlanacağına inanıyor.
Yas Marina pistinde Fernando Alonso ve Vettel ile düzenlediği basın toplantısında Hamilton, “Burada oturuyorum, evet, bu sizin son yarışınız ama geri geleceksiniz, kabul ediyorum.”
“Formula 1’in sizi içine çekmenin bir yolu var ve diğer pek çok sürücüde bunu gördük, o kadar…
Geçen yıl F1’e geri dönen ve gelecek sezon Vettel’in yerine Alpine’den Aston Martin’e geçecek olan 41 yaşındaki Alonso’ya atıfta bulunarak, “O geri döndü, muhtemelen siz de geri geliyorsunuz.”
Üç çocuk babası olan Vettel, Temmuz sonunda Macaristan Grand Prix’si öncesinde emekliliğini açıklamıştı. Hedeflerinin değiştiğini ve ailesine ve spor dışındaki diğer ilgi alanlarına odaklanmak istediğini söyledi.
2020 sonunda Aston Martin için Ferrari’den ayrılan Vettel, Formula 1’in Çarşamba günü yayınladığı ‘Beyond the Grid’ podcast’inde bir süredir emeklilik fikrinin büyüdüğünü ve başlangıçta buna direndiğini söyledi.
“Anlamaya çalışmak, ilk başta içinizde büyüyor ve dediğim gibi biraz kafa karıştırıcıydı çünkü daha önce hiç böyle bir arzum olmamıştı, belki evde kalma, uçağa binmeme, seyahat etmeyi dört gözle beklememe arzusu. dedi.
“Elbette, Ferrari’den Aston Martin’e geçtikten sonra, ilk kez gerçekten durma zamanının geldiğini düşündüm…” diye ekledi.
YÜKSEK PROFİLLİ GERİ DÖNÜŞLER
Formula 1, yıllar boyunca bir dizi yüksek profilli geri dönüş gördü.
Vettel’in çocukluk idolü Michael Schumacher, Mercedes’in fabrika takımı olarak F1’e dönüşüne öncülük etmek için üç yıllık emekliliğin ardından 41 yaşında spora geri döndü.
Avusturyalı büyük Niki Lauda, 1980’lerde McLaren’e geri döndü ve 1984’te üçüncü şampiyonluğunu kazandı.
Alonso geçen yıl geri dönerken, Haas Perşembe günü 35 yaşındaki Nico Hulkenberg’in gelecek sezon tam zamanlı olarak geri döneceğini ve Schumacher’in oğlu Mick’i ABD takımıyla değiştireceğini duyurdu.
Bazı taraftarlar, Vettel’in Schumacher’in dönüşünü yansıtabileceğini umduklarını dile getirdiler ve başka bir Alman üretici olan Audi, 2026’da F1’e ilk çıkışlarını yapacak.
Vettel, Ocak ayında 38 yaşına girecek olan ancak Mercedes anlaşmasını uzatmak isteyen Hamilton ile şaka yollu bir takas anlaşması yapabileceğini öne sürdü.
“Bir anlaşma yapabiliriz… Eğer gitmek istersen, o zaman belki (geri gelmek istiyorum)” dedi.