Legspinner Rehan Ahmed, İngiltere’nin en genç test oyuncusu oldu | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
KARACHI: Bacak döndürücü rehan ahmet kaptan, Pakistan’a karşı üçüncü ve son maç Cumartesi günü Karaçi’de başladığında İngiltere’nin şimdiye kadarki en genç Test kriket oyuncusu olacak. Ben Stokes söz konusu.
Ahmed, maç başladığında 18 yıl 126 gün olacak ve 1949’da Manchester’da Yeni Zelanda’ya karşı İngiltere formasıyla ilk maçına çıktığı sırada 18 yıl 149 günlük olan Brian Close’u yenecek.
Stokes, Karaçi’de düzenlediği basın toplantısında, “Sadece onu izlemek için değil, aynı zamanda uluslararası kriket oynamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemesine izin vermek için de iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”
“Rehan için özellikle heyecan verici zamanlar ve dün gece ona oynayacağına dair onay verdiğimizde gerçekten heyecanlandı.”
Stokes, İngiltere’nin seride 2-0’lık yenilmez bir üstünlük elde etmek için 26 koşuyla kazandığı Multan’daki ikinci Testten iki değişikliği duyurdu.
Ahmed spinner’ın yerini alacak Jack’ler kaleci Ben Foakes ise dinlenmiş olan James Anderson’ın yerini alıyor.
Ahmed’in dahil edilmesi, İngiltere’nin Stokes kaptan olarak devraldığından ve eski Yeni Zelanda kaptanı Brendon McCullum Mayıs ayında baş antrenör olduğundan beri benimsenen Test kriketine yönelik cesur yaklaşımını vurguluyor.
Stokes, Ahmed’in geçen İngiltere sezonunda etkileyici olduğunu, son birinci sınıf maçında yüz sayı attığını ve beş kaleyi aldığını söyledi.
Ayrıca geçen ay Abu Dabi’deki tur öncesi maçta McCullum ve Stokes’u etkiledi.
Stokes, “Hem sopada hem de topta çok yetenekli, bu yüzden sahip olduğu yetenek ve heyecana sahip birini yanına alıp bu hafta neler yaptığını görmek harika,” dedi.
“Geniş bir şut yelpazesine sahip. Ve elbette bir bilek döndürücünün takımınızda olması harika, özellikle bu koşullarda,” dedi.
Stokes, Karaçi’deki Ulusal Stadyum’daki sahanın Multan’da kullanılan sahadan daha fazla dönüş alacağını umuyordu.
“Ayrıca çok kuru görünen küçük kapıya da baktık, kişisel olarak son test maçında olduğundan biraz daha fazla dönebileceğini düşünüyorum” dedi.
İngiltere, güvenlik nedenleriyle uzun süredir turneye çıkmayı reddettiği için 2005’ten beri ilk Pakistan test turuna çıkıyor.