Konsey lige geri döndü: Saygı mı? Kayıp! Yedek kulübesinde öldüğümde ilk kez cezasız kalacağım

QasiM

Global Mod
Global Mod
Lige döndükten sonra Dukla, su turunda Plzeň'e 1:3 yenildi, ancak 50 yaşındaki Rada'nın maç sonrasında basın toplantısında ona verdiği yanıt çok daha ilginçti.

Her şey oldukça masum bir şekilde, Konseyi öven Plzeň antrenörü Koubek'in şu sözlerine yöneltilen hafif bir soruyla başladı: Lige bir ikon giriyordu. Antrenörler arasında bir efsane. Ama o genç, bu yüzden bira alması için onu teslim etsem iyi olur.

Yapar mısın Trenre?
Kendi kendine kredi. Mara'yla bir konu hakkında konuştuk, hadi birbirimizi tanıyalım. Bugün duvara saygı kalmadı ama o hâlâ orada, biliyor musun? Bunda bir sorunum olmazdı. Beni yönlendirmediği sürece günlük antrenörle bir sorunum yok. Eğitmenlere saygı ml olmalıdır. Ama bana değil. Benimle ilgili sorun ne? Muhtemelen yirmi yaşında olduğumu düşünüyorsun.

Bununla ne demek istiyorsun?
Avrupa'da dokuz ay ceza alan teknik direktör gördünüz mü?

Brno antrenörü Polcha'ya ırkçı hakaretten dolayı sekiz ay hapis cezası aldınız, ancak bu ceza daha sonra temyiz komitesi tarafından size indirildi. Disiplin görevlisi gönderdiğiniz özür sayesinde fiyaskodan üç gün önce sizi affetti. Ortaya çıkanı onurlandırabilir misin?
J hepsini yemedi. Sadece pasaportu kesmek isteyen kulüp lideri tarafından yazıldı. Sahip olduğum gücü kullandım. Hey gidi günler. İlk cümleden sonra temyize başvurdum, böylece seksen bin liralık para cezasına ek olarak iki katı on para ödedim. Bu yüz bin! Bazıları muhtemelen milyonlar kazanacağımı düşünüyor ama yanılıyorlar. Tekrar başlıyoruz saygıyla…

Dukla brn'den Roman Holi ve Jan Peterka, Plzeň'den Daniel Vauln'a karşı.

Evet?
J koç Polch'tan özür diledi, o da özrümü kabul etti. Benim için ırkçılık yoktur. Söylediklerim ırkçılık olarak yanlış anlaşılmadı. Ve eğer birisi bunu yaparsa, evet, bilmiyorum. Sen sadece ailemi tanıyorsun ve öyle demek istemediğimi biliyorsun. İstiyor musun? Birisi benden puan kazanmak istediyse özür dilerim. Hiç hata yapmam gibi bir durum söz konusu değil. Onu incittiğimde bunu kabul edip özür dileyeceğim. Ama sanırım sana satın aldığım şey bir üyeydi. Muhtemelen sonsuza dek ölmemi istediler.

DSÖ?
İsimleri ister misiniz? Acele etmeyin. Bunu söylemeyeceğim. Bu benim kişisel Bu yaşta yaşadıklarım… Ve sen beni hep bu işin içine soktun, ben o şeylere bir daha dönmek istemesem bile. Bitti, yeni bir sezon başladı, geri döndüğüm için mutluyum ve birinci lige geri döndük. Mm tek cl.

Nasıl?
Vejvod'un antrenörünü yenmek için on iki pas yapmak. O zaman sessiz bir çıkış yolum var. Bay Vejvoda benim için bir antrenör efsanesidir, beni büyük futbolun içine soktu. Çok acelem vardı ki, sahip değilim ve olmayacağım. Ama onun önünde olmak bile kendimi kötü hissetmeme neden olurdu.

Merhaba Vs, geçen sezon yaşanan olaylardan sonra elitler arasında mıydınız? Memnun kaldınız mı? Güneşin doldurduğu Juliska sizi alkışlarla karşıladı.
Yirmi beş bin kişinin katıldığı Juliska'yı hatırlıyorum. Oynadığım zaman benim için duygusal bir yolculuktu. Ama ben burada, atm'de, ev Dukele'de, evimde, mu bt ve trno'da büyüdüm. Her antrenörü tanıdığım gibi bunu da biliyorum.

Yedek kulübesinde oldukça uysal görünüyordu. Çekmek?
Tartışmayacağım. Bir şeyi kırdığım zaman kimse benden bir kağıt parçası gibi durmamı isteyemez. Biliyorsunuz o günler kalan cezanın affını istedi, ben de iki ay denetimli serbestlik aldım! Bana her zaman daha da uzuyormuş gibi geliyor. Belki araba hatları akıllıdır, bu yüzden cezasız olduğunu söylüyorlar. Kimin vurulduğunu ve kontrol altına alındığını merak ediyorum. Nevm. Yedek kulübesinde kalabildiğim için mutluyum ama bir yandan da beni üzen durumlar, yaptığım hatalar oldu. Ama bir daha kavgaya karışmamaya dikkat etmeliyim.

Pilsen maçında Dukla taraftarları.

Bu kurtarma size Dukla'nın birinci ligde mevcut bir yeri olup olmadığını gösterdi mi? Bana takviye vermesi için liderin peşine düşecek misin?
Bunu önceden duyurdum. En üst kattan üçüncü kata kadar hepimiz bir maç kazanmamız gerektiğini biliyoruz. İki tanesini aldık, biri sekiz yaşındaydı ve pek de iyi değildi. Ve diğeri İtalyan liginden, ne halt. Burada hem kaliteyi hem rekabeti yakalamamız lazım. Ayrıca: bir antrenman koşusu, sadece uzuyor, böylece beş turdan sonra puanımız kalmıyor, çünkü o zaman kovalayacak biri olacak…

Takımın performansıyla ilgili olumlu ya da olumsuz sizi şaşırtan bir şey oldu mu?
İkinci maçta golü attığımız ve maçın fiili olarak sonuçlandığı maçta oynamamamıza olumlu bir şekilde şaşırdım. Stdn de onu yeniden canlandırdı. Öte yandan korkuyla vurmamız da mümkün değil. Kabinde yarım saat geçirdikten sonra, eğer gönderilirse buna değmeyeceğini düşünmeye devam ettim. Bir oyun gibi bir antrenörüm olduğunda, onu ısırmam ve uzun sürmem gerekiyor. Ama bir balon almak için? Onu istemiyorum!

Cuma, yine Juliska'da Bohemyalılarla düelloya karşı.
Sana hazırlanmamız gereken bir test verdi. İlk turda karşılaştığımız Plzeň, şampiyonluk için mücadele edecek, anormal derecede güçlü bir takım. Bu annemizle ilgili değil. Bu ilk önce ve birçok gelecekte gelecek.