Karta erişim ve güvenli SMS, Charles Üniversitesi liderliğinde türünün tek örneğidir

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Olayın hemen ardından üniversite, yumuşak nesnelerin korunması konusunda uzman olan Zdek Kalvach ile iş birliğine başladı. Turnike gibi güvenlik önlemlerinin gelecekte bu tür şiddet akışını engellemeyeceğini de sözlerine ekledi. Kalvach konferansında bunun nedeninin tamların oluşturulması ve eğitimleri olduğunu söyledi.

Kalva'da alınan teknik önlemler arasında, öğrencileri ve üniversite çalışanlarını tehlikelere karşı SMS veya e-posta yoluyla uyaran kriz bilgilendirme sistemi de yer alıyor. Kalvach, üniversitenin fiziki korumasının arttırılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Otomar Slma'nın kriz komitesine göre kriz komitesi, saldırıdan 120 dakika sonra toplandı. Üzerinde çalıştıkları ana alanlar arasında üniversitedeki insanlara psikolojik ve sosyal yardım da vardı. Slma, fakültedeki kişilere büyük miktarda kişisel kimlik verilmesinin büyük bir sorun olduğunu belirterek, üniversitenin tüm kişisel kimliklerin yaklaşık yüzde seksenini sahiplerine veya hayatta kalanlara verdiğini ekledi.

Varşova Üniversitesi Rektörü Milena Krlkov, Aralık ayındaki katliamın ardından hayatta kalanlara yardım etme konusundaki azami hazırlık durumunu değiştirdi. Rektör, onlara psikolojik yardım ve destek sağlamak istiyoruz dedi. At nalı böylece kimin aktif ve gönüllü olarak yardım ettiğini biliyorum. Böylece, ilk kez hayatta kalanlara yardım etmesi beklenen Birleşik Krallık Bağış Fonu'nun yardımıyla seçilen emekli maaşını değiştirdi. Rektörün bilgisine göre şu anda fonda 73 milyon kronumuz var.

FF İngiltere Dekanı Eva Lehekov, Felsefe Fakültesi ana binasının halen kapalı olduğunu belirtti. Kadın, şu anda önceliklerden birinin binanın onarılması olduğunu söyledi. Lehekov'a göre polis baskını sırasında 130 kapı kırıldı ve bunların onarımı birkaç milyona mal olacak. FF Birleşik Krallık'ın kesin açılış programı henüz tamamlanmadı.

Dekan'a göre öncelik akademik hayata mümkün olan en kısa sürede devam etmek. Öncelikle sınavların benzer olmasını sağlamaya çalışıyoruz” diyen kadın, öğrencilerin önümüzdeki aylarda rahat bir rejime sahip olacağını da sözlerine ekledi. FF UK'de yaz dönemi 19 Kasım'da başlayacak.

Dkanka Lehekov dindarlık hakkında bilgi verdi. Perşembe günü, öğrencilerin sembolik olarak Meyve Pazarındaki ateşi Varşova Üniversitesi Rektörü'nden Jan Palach Meydanı'na taşıdıkları ve aynı zamanda sembolik olarak fakülte binasına sarılmaları gereken anma etkinliği sona eriyor. Dekan, Ohe'nin bir ay boyunca fakültede olacağını söyledi.

Kriz aynı zamanda üniversite binalarında alınabilecek güvenlik önlemleri nedeniyle bir öğrencinin 14 kişiyi vurduğu trajik olaylardan biri. Felsefe Fakültesi'ndeki çalışmaların organizasyonu ve anma etkinliklerinin koordinasyonunu da üstlendi.

Kış yarıyılı iptal edildi

FF UK binası en azından Ocak ayı sonuna kadar kapalı kalacak. Kış yarıyılı sonuna kadar yani 12 Ocak tarihine kadar fakültemiz kapalı olacaktır. Sınav, akademik yılın takvimine göre gerçekleştirilecektir ancak özet sınavları gibi tasdikler de isteğe bağlı olacaktır.

Felsefe fakültelerinin çöküşü Çek Cumhuriyeti tarihindeki en trajik benzer durumdur. İntikam amacıyla 13 kişiyi öldüren fail, daha sonra hastanede hayatını kaybetti. 25 kişi daha yaralandı. Fail Stelba'yı intihar ederek öldürdü.