Kane Williamson, Shubman Gill’in güçlü bir rakip olduğunu söylüyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MUMBAI: Şimdiye kadar 2023, Shubman Gill’in yılı oldu. 23 yaşındaki zarif topa vuran oyuncu büyük bir şekilde olgunlaştı ve sıkı çalışıyor, New’e karşı bir ODI’de çift yüz de dahil olmak üzere oyunun üç formatının tamamında yüzlerce vuruş yaptığı verimli bir dönemde 18 isteka ortalama 60 ile çalışıyor. Haydarabad’da Zelanda ve Ahmedabad’daki Motera’da çekilen dördüncü ve son Testte Avustralya’ya karşı bir asır.
Gujarat Titans, IPL unvanlarını korumaya çalışırken, Gill’in T20 ligindeki altın dokunuşunu korumasını umuyor. Genç oyuncu 16 maçta 34.50’de 483 tur atmıştı, bunlardan dördü Ahmedabad’daki finalde Rajasthan Royals’a karşı olmayan 45 dışında ellili idi ve GT’nin geçen yılki ilk sezonundaki unutulmaz IPL zaferinde önemli bir rol oynadı.
Gill’in olağanüstü yeteneğinin büyüsüne kapılanlar arasında, GT için IPL-2023’te gençle birlikte açılması muhtemel olan Yeni Zelanda kaptanı Kane Williamson da var.

“Shubman Gill gerçekten güçlü bir rakip. Altında oynadığı bazı liderlerden çok şey öğreneceğine eminim. O, oyunu çok iyi anlayan harika bir adam.”
Gill’in kariyerinin henüz başlarında, ancak Hindistan’ın içinde her formatta bir geleceğin kaptanına sahip olduğu şimdiden konuşuluyor. “Sahip olduğu kaliteyi gördünüz. Birkaç yıldır altında oynayabildiği bazı liderlerden çok şey öğreneceğine eminim. Ve bilirsiniz, harika bir adama benziyor ve gerçekten oyunu iyi anlama. Yani, bilirsiniz, elbette bu şekilde gelebilecek liderlik pozisyonları olabilir. Ama görmemiz gerekecek,” diye düşündü Williamson.
“Genç, son derece yetenekli bir oyuncu olarak ihtiyaç duyduğunuz deneyimleri elde etmek ve bunu gerçekten uluslararası sahnede bir araya getirmek ve dediğim gibi IPL’de açıkça desteklemek, daha çok an meselesi ve çok özel bir yerdi. O (Shubman Gill) takımımız için harika bir oyuncu” diye ekledi.

IPL Özeti: Gujarat Titans 2022 Ünvanını Nasıl Kazandı?

02:08

IPL Özeti: Gujarat Titans 2022 Ünvanını Nasıl Kazandı?

32 yaşındaki oyuncu, yeni kaptanı için elbette övgüler aldı. Hardik Pandaya. “Birkaç yıl Hardik’e karşı oynadım. O dünya standartlarında bir oyuncu. Geçen yıl ona karşı oynadım, lider ve oyuncu olarak inanılmaz bir sezon geçirdi. Bu yüzden, Hardik’in altında oynayacağım için çok heyecanlıyım… büyük bir enerji,” dedi Williamson.
Kiwi, son birkaç sezondur Sunrisers Hyderabad’ın bir parçası olduktan ve yöneticiliğini yaptıktan sonra bu yıl Ahmedabad merkezli GT’ye taşındı. “Birkaç yıldır Sunrises’ta harika zaman geçirdim. Ve yıllar geçtikçe gördüğümüz gibi, oyuncular arasında her zaman hareket var ve burada Titans’la birlikte olmaktan ve takımla tanışmaktan çok heyecanlıyım” dedi.

4

Hâlâ bir IPL takımına liderlik etmek istiyor mu? “Liderlik veya kaptanlık, birkaç yıldır farklı takımlarda yer aldığım bir pozisyon. Bu sahip olmam gereken bir şey değil. Bir ekiple (hangi rolde olursa olsun) mümkün olduğunca çok şey yapmak istersiniz. Karıştırmak da eğlenceli. Uzun zamandır yaptım. Yeni Zelanda’da Test formatında Tim (Southee) altında oynadığım gibi burada ve Hardik altında oynamaktan heyecan duyuyorum,” diye yanıtladı Williamson.
“Kesinlikle kriket beynini kapatmıyor. Dahil olmak benim için çok doğal. Karar vermek oyunumun büyük bir parçası oldu. Ama kaptan olarak başladığımda her zaman bunun sonsuza kadar olmadığını biliyordum. iş . Bununla birlikte, liderlik becerilerine dahil olmayı seviyorum” diye ekledi.