Kamerunlu futbol şefi Samuel Eto’o ‘şiddetli münakaşa’ için özür diledi | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Kamerun’un eski forvet oyuncusu ve ülkenin Futbol Federasyonu’nun şu anki başkanı Samuel Eto’o, Pazartesi günü Dünya Kupası maçından ayrılırken bir taraftarla “şiddetli tartışmanın” ardından özür diledi.
Los Angeles’ta İspanyolca yayınlanan bir gazete olan La Opinion, Salı sabahının erken saatlerinde Twitter hesabında şunları gösteren bir video yayınladı: EtoDoha Stadyumu 974’ün dışında elinde video kamera tutan bir adamla çarpışma.

Ekteki raporda, 41 yaşındaki dört kez Afrika’da Yılın Oyuncusu seçilen adamın, adam tarafından yaklaşıldığında öfkeyle tepki gösterdiği ve kavgada yere düştüğünde ona yumruk attığı belirtildi.
Eto’o, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Brezilya-Güney Kore maçından sonra Cezayir taraftarı olması muhtemel bir kişiyle şiddetli bir tartışma yaşadım.

“Öfkelendiğim ve kişiliğime uymayan bir tepki verdiğim için özür dilemek istiyorum. Bu talihsiz olay için halktan özür dilerim.”
Kamerun, Mart ayında Katar’ın önünde oynanan son iki ayaklı Afrika elemelerinde Cezayir’i deplasman gollerinde mağlup etti ve ikinci maçta bir uzatma galibiyetiyle dramatik bir şekilde Dünya Kupası’na ulaştı.
Eto’o, “Kamerun ile Cezayir arasında 29 Mart’ta Blida’da oynanan maçtan bu yana hiçbir delil olmaksızın hakaret ve hile suçlamalarının hedefi oldum.” “Bu Dünya Kupası sırasında Kamerunlu taraftarlar aynı konuda Cezayirliler tarafından taciz edildi ve taciz edildi. Cezayir’in mağlubiyet senaryosunun acımasız olduğunu ancak sporumuzun kurallarına ve ahlakına tamamen uygun olduğunu belirtmek isterim.”
Eto’o, Cezayir Futbol Federasyonu’nun elemelerin sonucuyla ilgili tüm itirazlarının reddedildiğini kaydetti.
Bu nedenle Cezayir makamlarını ve Federasyonu daha ciddi bir dram yaşanmadan bu sağlıksız iklime son verme sorumluluğunu üstlenmeye çağırıyorum” dedi.
Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar’ın Teslimat ve Miras Yüksek Komitesi’nden henüz bir yorum yapılmadı.
Barcelona ve Inter Milan’da uzun süre forma giyerek zirvede uzun bir kariyere sahip olan Eto’o, 2019’da Yüksek Komite’ye “küresel büyükelçi” olarak atandı.
Kamerun, yenilgiye rağmen grup aşamasında Dünya Kupası’ndan çekildi Brezilya Son maçlarında 1-0