Kalpana Saroj Global Nagpuri Ödülü’nü Aldı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Nagpur: Nagpur First’ün ev sahipliği yaptığı dokuzuncu yıllık Küresel Nagpur Zirvesi, Pazar günü Küresel Nagpuri Ödülü’nün Padmashree Kalpana Saroj’a takdim edilmesiyle sona erdi. Diğer seçkin girişimciler de bir bütün olarak topluma katkılarından dolayı ödüllerle ödüllendirildi. İki günlük etkinlik, eğitim, bilişim ve turizm dahil olmak üzere çeşitli parkurları içeriyordu.
BT alanında, delaPlex’in CTO’su Rizwan Ahmed, günümüzün yazılım odaklı dünyasının BT profesyonelleri için ideal bir durum olduğunu söyledi. Click2Cloud Inc’in kurucusu Prashant Mishra, Hindistan’da sağlık ve bulut bilişimin geleceğine ilişkin vizyonunu paylaştı.
Daha sonra Rupal Shirpurkar moderatörlüğünde ve Abhay Kimmatkar, Vishnu Tambi, Dhananjay Kumar Das ve Bhimaraya Metri’nin panelist olarak katıldığı bilişim sektörü üzerine bir panel düzenlendi. Panel tartışması, gelişmekte olan teknolojiler ve bunların BT hizmetleri ve proje şirketleri üzerindeki etkileri hakkında kapsamlı bir tartışmayı içeriyordu.
Moderatörlüğünü Kishor Mishrikotkar’ın yaptığı seyahat ve turizm bölümü, endüstrinin karşı karşıya olduğu zorlukların altını çizdi. Seyahat danışmanı Pesh Framjee, tartışmalara video bağlantısıyla katıldı ve uzun kuyruklar, telefon kısıtlamaları ve sık sık safari tatilleri gibi konuların Tadoba Tiger Reserve’deki turizm büyümesinin önündeki engeller olduğuna işaret etti.
Nilesh Rahate, Maharashtra’nın şu anda 500 işlevsel turizm merkezine sahip olduğunu ve saatte yaklaşık 5.000 turizm merkezine ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi. Pankaj Mahajan, çiftçilerin mali durumlarına bakıldığında yeni bir gelir kaynağı olarak tarım turizminin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.
Sayının devamında Aditya Dhanwatay, sürdürülebilirliğin temel fikrinin doğal kaynakları çıkarmak değil, onlara değer katmak olduğunu söyledi. Anil Agarwal, Vidarbha’da personel eğitimi eksikliği olduğunu söyledi. Ayrıca, Maharashtra Turizm Geliştirme Şirketi’ne (MTDC) ek olarak, özel oyuncuların önemli bir rol oynayabileceği bir Vidarbha Turizm Geliştirme Şirketi kurulmalıdır.
Amol Khante, kamu-özel ortaklığının turizmi daha iyi bir şekilde tanıtmaya yardımcı olacağını söyledi. Turizm müdürlüğünden Prashant Sawai, tarım turizmi birimleri kurmak isteyenlerin de düşük yatırımla başlayabileceklerini ve ayrıca hükümetten çok sayıda teşvik alabileceklerini söyledi.
Eğitim parkuru, LTJSS’nin Priyadarshini Mühendislik Fakültesi ile işbirliği içinde düzenlendi. Açılış konuşmasını KIIT Üniversitesi’nden (Odisha) Mrutyunjay Saur ve Symbiosis yanlısı Vidya Yeravdekar yaptı. Diğer konuklar Kerron Vaishnav, Pratik Gandhi, Pritam Onskar, Raja Dasgupta, Kinita Schripsema ve Nitin Sachdev idi. Vivek Nanoti Track Başkanıydı ve Manju Soni Track Eş Başkanıydı.
Panel üyeleri bu sayıda ‘Eğitimin Küreselleşmesi’ ve ‘Eğitimin Beceri Ekosistemi’ konularını konuştu. Uzmanların çoğu, bunların Nagpur eğitimi için iki gri alan olduğunu ve ele alınırsa Nagpur şehrini gerçekten uluslararası bir eğitim merkezi haline getirebileceğini söyledi.
(Kalyani Warthi, Ishita Mahajan ve Bhumi Dadilwar tarafından bildiriliyor)