Ješátková hükümetin yeni sözcüsü olacak, Smolka iletişim departmanını yönetecek

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Jetko'nun Yaşam ve Çevre Bakanlığı'ndaki görevi yaklaşık bir yıl sürdü, geçtiğimiz Ocak ayında KDU-SL sözcülüğü görevinden bakanlığa geçti. Hükümet ile başbakan arasındaki iletişimi ilerletmek ve geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Bu nedenle hükümetin iletişim ekibini tamamlayacak uygun kişileri aramak için biraz zaman harcadım. Smolka, Lucie'nin onlardan biri olduğunu söyledi.

Ona göre Jetkov'un ana odağı hükümetler ve bireysel departmanlar arasında yoğun koordinasyon olacak ve mümkün olan en iyi hizmet sunulacak. Daha önceki çalışmalarını göz önüne alırsak bunun için en iyi ön koşullara sahibim. Smolka, gündemin Lucia'ya aktarılması sayesinde stratejiye ve uzun vadeli konulara daha fazla zaman ayırabileceğimi ekledi.

tm ile işbirliği içinde. Medya ile iletişim, günlük gündem ve aynı iletişim konularının koordinasyonu benim çevremde olacak, meslektaşım Vclav Smolka uzun vadeli bir iletişim stratejisine odaklanacak. Jetkov iDNES.cz'ye, amacımın bakanlık ile halk arasındaki iletişimde koordinasyonu geliştirmek, hükümetin bireysel adımlarını daha iyi öğretmek ve açıklamak olduğunu söyledi.

Hükümetin 31 Ocak'tan itibaren yeni bir başkanı olacak. İletişim ekibini ve dolayısıyla iş birliğini güçlendirmeyi başardığımıza sevindim. gemiye Hoşgeldiniz @LucieJesh!

17 Ocak 2024, 15:33 pspvek arşivlendi: 17 Ocak 2024, 14:57.

Hükümet ile bakan arasındaki iletişim uzun süredir eleştiri konusu oluyor. Başkan Petr Pavel de son konuşmasında, kabinenin ihtiyatlı ve reform adımlarını açıklayamayacağı, halkı övemeyeceği ve böylece onları kendi tarafına çekemeyeceği yönündeki ifadeyi değiştirdi.

Rezerv başkanının serbest bırakılmasına ilişkin iletişimde bakanların tepkileri karışıktı. Noel öncesinde bakanlar birer kabinede seçim döneminin son iki yılındaki durumun nasıl iyileştirilebileceğini tartıştılar.