Japonya’nın çok yönlü bir eğitim sistemi var, nedenini öğrenin?

ManK

New member

1. Eğitimin uluslararasılaşmasını teşvik edecek stratejiler nelerdir? Japonya ve Tokyo Üniversitesi?

Tokyo Üniversitesi, Hindistan’ı akademik ortaklık açısından en önemli ülkelerden biri olarak görüyor ve Japonya’da okuyan ve (potansiyel olarak çalışan) Hintli öğrencilerin sayısını artırmayı umuyoruz. Eğitimin uluslararasılaşmasını desteklemek için, Tokyo Üniversitesi, Hindistan Ofisi olarak şu anda ‘Study in Japan Online web semineri projesi’ üzerinde çalışıyoruz. Bu, tamamen İngilizce olarak öğretilen çeşitli programları tanıtmak için Japonya’daki birinci sınıf üniversitelerden en iyi öğretim üyelerini ve kabul danışmanlarını davet ettiğimiz benzersiz bir projedir. Bu projenin temel amacı, Japonya’da yüksek öğrenim fırsatlarını teşvik etmektir. Ayrıca, Hindistan’da Japon eğitimini ve kültürünü destekleyen çevrimdışı kültürel etkinliklere katılmaya da hazırız.
  2. Tokyo Üniversitesi, Hintli öğrencileri çeşitli kurslara ve araştırma programlarına kaydetmeye heveslidir. Bu konuda daha fazla ayrıntı verebilir misiniz?

Tokyo Üniversitesi sürekli olarak Japon üniversitelerinin önde gelen denizaşırı ortak kullanımlı ofislerinden biri olarak ve ayrıca Japon Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (MEXT) tarafından atanan Japonya’da (Hindistan) Eğitim Koordinatörü olarak hizmet vermiştir. ) . Bu misyonla tüm Japon üniversitelerini tanıtıyoruz. Daha fazla ayrıntı [email protected]-tokyo.ac.jp adresinden veya https://linktr.ee/utokyoindiaofficemext adresinden edinilebilir.
  3. Eğitim için öğrenci hareketliliği Japonya Hindistan Vizyon 2025 Özel Stratejik ve Küresel Ortaklığın önemli bir yönü olacak mı?

Hindistan ve Japonya başbakanları, üniversitelerini ve akademik kurumlarını işbirliğini daha da genişletmeye davet etti. Merhum Başbakan Shinzo Abe, önümüzdeki beş yıl içinde 10.000 genç Hintli yeteneğin öğrenci değişimi, bilişim eğitimi ve kısa vadeli değişim ve diğerleri için Japonya’yı ziyaret edeceğini umdu ve bunun gelecekteki ilişkilerimiz için sağlam bir bağ oluşturacağını umdu.
  4. Tokyo Üniversitesi yakın gelecekte Hint enstitüleriyle hangi işbirliklerini planlıyor?

Hint akademisi ve endüstrisi ile güçlü ağlar kurarak akademik işbirliğini ve akademi ile akademi arasındaki Hindistan-Japonya ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Mezunlar derneğimiz ‘Akamonkai’ bu amaç için önemli bir rol oynamaktadır. Artık Hindistan’ın en son NEP’inden tamamen haberdar olduğumuza göre, aktif olarak Hindistan’ın en iyi üniversiteleriyle araştırma işbirliği arıyoruz. Karşılıklı işbirliği yoluyla, Hindistan ve Japonya’nın gelişmesine yol açan yüksek kaliteli insan kaynaklarının gelişimine katkıda bulunabiliriz. Değişim projeleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa. Bu web sitesine bir göz atın – https://www.u-tokyo.ac.jp/adm/jiepp/en/business/index.html
  5. Japonya’da okumak isteyen Hintli öğrencilere ne tavsiye edersiniz?

Japonya, harika araştırma tesislerine sahip en iyi dünya standartlarında üniversitelerden bazılarına sahiptir. Buna ek olarak, gelişmiş bir altyapıya ve etkin toplu taşımaya sahip olan Japonya, öğrenciler için güvenli bir ülke olarak kabul edilmektedir. Japon hükümeti ayrıca eğitimin uluslararasılaşmasını artırmaya ve Japonya’da okumak için giderek daha fazla Hintli öğrenci aramaya kararlıdır.
Bu nedenle, Japonya’da eğitim gördüğünüzde, şüphesiz çok yönlü bir ortamda eğitim alıyorsunuz. Eğitim sistemi, eşsiz bir kültürü deneyimleyecek ve daha fazla uluslararası bakış açısı kazanma şansına sahip olacaksınız. Japonca bilmeseniz bile Japonya’daki İngilizce programlarına başvurabilirsiniz. Bununla birlikte, Japonca öğrenebilseydiniz, bu kesinlikle Hint ve Japon pazarlarında daha fazla iş fırsatı açardı. Honda, Yamaha, Sony ve Toyota gibi Japon şirketlerinin Hindistan’da üretim tesisleri olması, Japonca bilen Hint vatandaşları için daha fazla iş imkanı anlamına geliyor.