İspanya'daki ırkçılık sevincimi alıp götürüyor, çok yorucu, diye ağladı Vinicius

QasiM

Global Mod
Global Mod
Vincius, “Çok üzücü, buradan geçtim” dedi. Bu tk. Uzun zamandır bununla mücadele ediyorum. Yorucu çünkü yalnız olduğunuzu hissediyorsunuz. Brezilyalı temsilci, çok sayıda resmi rapor sunduğumu ancak hiç kimsenin cezalandırılmadığını söyledi. Kalbimi yüzlerce kez daha kaybedeceğim. Ancak 2018'den bu yana Real'de çalışan Vincius, “Daha uzun süre savaşacağım” dedi.

Geçtiğimiz mayıs ayında ırkçı ülke ilan ettiği İngiltere'den ayrılmayı düşünmüyor. Irkçıların yollarına varacağı yer burasıdır. Burada kalacağım, dünyanın en iyi kulübünde oynayacağım, iki gol atacağım ve şampiyonluklar kazanacağım. Geçen yıl Real ile Şampiyonlar Ligi'ni domine eden İspanyol liginin iki kez başkanı, insanların beni görmek için uzun süre beklemesi gerekeceğini söyledi.

La Liga maçlarından destek aldı ve İspanya'yı ırkçı bir ülke olarak görmediğini açıkladı. Ama ona göre orada çok sayıda ırkçı yaşıyor ve birçoğu da stadyumlara gidiyor. Bunun değişmesi gerekiyor. İnsanlar ırkçılığın ne olduğunu gerçekten bilmiyorlar. Geçtiğimiz yıl FIFA tarafından ırkçılıkla mücadele komisyonunun başkanlığına atanan Vincius, 21 yaşındayım ve birçok insana ırkçılığı ve bunun evdeki ailemi nasıl etkilediğini anlatmak zorunda olduğumu söyledi.

Brezilyalı forvet Vinicius Junior, Gine ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde diz çöküyor.

Eleştiriyi provokatif bir davranış olarak gördü ve bazen darbe anında daha iyi davranması gerektiğini kabul etti. İspanya Ligi takım liderinin desteği, “Ama belki ne yaptığım ve nasıl olduğum hakkında konuşulur” dedi.

Polonya'nın Brezilya ile Real Stadyumu'nda oynayacağı üçüncü maç, ırkçılığa karşı yürütülen kampanyanın bir parçası.

Sout'u al