IOA’dan önemli ilerleme, 10 Aralık seçimlerinden sonra son uyarı kararı: IOC | Daha fazla spor haberi

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 15 Aralık’ı son tarih olarak belirlemişti. Hint Olimpiyat Derneği seçimlerini yapmak, derneğin yönetişim sorunlarını çözmede kaydettiği “önemli ilerlemeyi” kaydetti.
IOC Eylül’de liderliği vermişti IOA seçim yap ya da yasaklan.
Küresel kuruluş Çarşamba günü yaptığı açıklamada, seçim süreci tamamlanana kadar Hindistan’a yönelik bir yasak uyarısının geri çekilip çekilmeyeceğine 10 Aralık’a kadar karar vermeyeceğini söyledi.
Hindistan Yüksek Mahkemesi daha sonra IOA’nın anayasasını değiştirmek ve Seçim Kurulunu hazırlamak için eski Yargıç L. Nageswara Rao’yu atadı.
Olimpiyat Dayanışma direktörü James McLeod, “Hindistan ile ilgili olarak, IOC Yönetim Kurulu, Eylül 2022’de Yönetim Kurulu’nun NOC’ye son bir uyarı verme kararının ardından Hindistan NOC’sinin durumu hakkında bir rapor aldı” dedi. ve NOK. IOC’nin Lozan’daki Yönetim Konseyi toplantısındaki ilişkileri.
“Kurul, Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından atanan eski bir yargıçla yakın işbirliği ve koordinasyon içinde IOA’nın iç yönetişimini iyileştirmeyi amaçlayan revize edilmiş IOA Tüzüğünün kabul edilmesi de dahil olmak üzere üzerinde anlaşmaya varılan bir yol haritasının uygulanmasında son haftalarda kaydedilen önemli ilerlemeyi kaydetti. tüm süreci denetlemek için.”
“EB, sürecin son aşaması olan 10 Aralık’ta yapılacak IOA seçimine kadar nihai süreci bekleyecek ve bunların düzgün bir şekilde tamamlanmasını sağlayacak.”
Potansiyel bir yasak, uyarının ardından ertelendikten sonra Eylül veya Ekim aylarında Mumbai’de yapılacak olan gelecek yılki IOC toplantısını ciddi şekilde etkileyebilir.
McLeod, “…IOC delegeleri, IOC yönetimi daha sonra IOC’nin pozisyonunu ve ayrıca 2023 IOC oturumunun Mumbai’de yapılıp yapılmayacağını teyit edecek” dedi.
Eski sprinter PT Usha en üst makam için tek aday olduktan sonra IOA’nın ilk kadın başkanı oldu.
(PTI girişi ile)