İnsanlar mültecilere yapılan gerçek yardımı abartıyor ve savaşın bir an önce sona ermesini istiyor

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Buchtek'e göre toplumun büyük bir kısmı mültecilerin aldığı yardım konusunda çarpık bir görüşe sahip. Buradaki fikir, devletin Ukraynalı mültecilere yaptığı mali yardımın beş ya da yedi katı olduğu yönünde ama bu doğru değil. DNES.cz editörü STEM, insanların genel bütçeden destek olarak ayrılan para miktarını hâlâ abarttığını söyledi.

Halkın kurttan kaçan mültecilere gerçek yardımın nasıl yapılabileceği konusunda tam olarak bilgi sahibi olmadığı gerçeğine katılıyorum.

İçişleri Bakanı Vát Rakuan'a göre, onlara insani yardım olarak yaklaşık 47 milyar kron ödendi, ancak Cuma günü Prag'da sansürsüz bir Tartışma düzenlediğinde çalışan mülteciler için ayrılan bütçe 35 milyar civarındaydı. Çalışan mülteci kadınların sayısı artmaya devam ediyor,

Ancak sosyal medya Ukraynalıların maaşlarını nasıl aldıklarına ve daha fazlasına dair şikayetlerle dolu. Temsilciler Meclisi'nde ve gösterilerde mültecilere yardım konusunda eleştirel konuşan ve parlamento dışı muhalefetin hükümeti en radikal şekilde reddetmesi çağrısında bulunan bazı politikacılar da bu eğilimin doğrulanmasına yardımcı oluyor.

Zor durumdaki sivil toplum örgütü avcılarının başkanı Imon Pnek, bu şirketlerin başka bir şey düşündüğünü söyledi. Ancak Pnek, halkın desteğinin güçlü olduğunu düşünüyorum, dedi.

Toprakların yok edilmesi pahasına da olsa çatışmanın hızlı bir şekilde sona ermesini isteyen az sayıda insan arttı

Rusya'nın Ukrayna'ya saldığı kurda karşı tavrımı, Polonya ile karşılaştırıldığında, bazı ülkelerin kaybı pahasına da olsa Ukrayna'daki çatışmanın hızlı bir şekilde sona ermesini isteyenlerin oranının artması da gösterebilir. STEM, mevcut yüzde 69'a göre yüzde yedi puanlık bir artış olduğunu söyledi.

Jaromr Mazk, Cuma günü STEM tarafından gönderilen bir açıklamada, çatışmadan kaynaklanan navanın muhtemelen ortaya çıktığını ve bunun da bu kurdu mümkün olan en kısa sürede sona erdirmenin ideal olacağı hissine yol açtığını söyledi.

Bu iki yıl elbette çok uzun ve ruh hallerinin değiştiği gerçeğiyle yüzleşmek zorundayız. Çek Cumhuriyeti ve vatandaşlarının yüzde 70'inin barınma sağlayarak Ukraynalılara kurtlarla mücadelede maddi ve manevi olarak bir şekilde yardım ettiğini de onurlandırmak gerekir. Bakan Rakuan, kendilerinin büyük yürekli bir halk olduklarını göstermeleri olmasaydı, burada Ukraynalıların tükürüğüne bile tahammül edemezdik dedi.

Tabii bu benim ruh halim. Ayrıca politik drama havasındayım. Ben de Avrupa'dayım. Hatta Avrupa'da bile Çek Cumhuriyeti'ndeki sansürsüz tartışmalarda İçişleri Bakanlığı ve STAN tarafından benim açımdan popülist ve devletin halka yardım etmek amacıyla kazandığı kazanan sözlerin açıklandığını çeşitli haberlerde görebiliyoruz. . Öğleden sonra, Ukraynalıların Çek Cumhuriyeti'nde ne gibi sorunlarla karşılaştıklarını kendisine anlatabilmesi için, sosyetik olmayan birini soru sormak için Prag'a çağırdı.

24 Kasım'da Rus saldırganın tüm Ukrayna'ya karşı kurt çevirdiği o üzücü yılın arifesindeyiz. Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından idam suçları nedeniyle tutuklama emri çıkarılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, daha önce Ukrayna'yı bağımsız bir devlet olarak ve Ukraynalıları bir ulus olarak sorgulamıştı. 24 Kasım 2022'de Rus ordusu, Ukrayna'nın ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk ve Luhansk bölgelerini işgal etti.

Komiser Laurenkov'a lütfen Ukrayna karşıtı yürüyüşler yapmaktan çekinmeyin.

Hükümetin insan hakları temsilcisi ve Kasım 2023 itibarıyla Ukrayna'dan gelen mültecilerin uyum ve entegrasyonundan sorumlu ulusal koordinatör olan Klra imkov Laurenkov, Putin'in kurdundan önce mültecilere karşı kamuoyunu etkilemeye çalışan kişiyi eleştiriyor.

Bunun faktörlerin birleşimi olduğunu düşünüyorum. Gerçek bir kişinin kamusal alanda aktif olmasının Çek toplumunu Ukrayna yürüyüşlerine karşı hiçbir şekilde kışkırtmadığı, en çeşitli dezenformasyon ve dezenformasyon göndermeye bile kalkışmadığı toplumdaki bazı önyargılı tutumlar için açıktır. Sosyal medyada gerçeğe dayanmayan, toplumu bölme potansiyeli taşıyan ve savunmasız gruplara karşı destek veren anlatılar olduğunu belirten iDNES.cz, kamuoyunun mültecilere yardım konusunda çekingen bir tutum sergilediğini söyledi.

Bence kurdun iki yıl orada kalmasının da etkisi var. Ve insanların çoğu kurdun gerçekliğini gerçek bir şey olarak algılamıyor ve onların doğuştan gelen dayanışma eğilimi, mültecilere, göçmenlere karşı sempati duymaları yok, bu yüzden bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. ulusal düzeyde ve kamu otoritesinin gece boyunca kurdun devam ettiğini hatırlatmak için Çek Cumhuriyeti'nde haftada yaklaşık 1.300 kişinin bıçaklandığını, bu gerçekten çok yüksek. Çoğunlukla kadınlar, küçük çocuklar, yaşlılar, engelliler var ve Ukrayna gerçekten özgürlüğümüz için savaşıyor. Yapabileceğimiz en azından dayanışma içinde kalmak ve Klra Imkov Laurenkov'a ihanet eden insanlık ilkelerine, şefkate boyun eğmemek.

STEM editörü Martin Buchtk, iDNES.cz'ye, kurttan kaçan insanlara verilen destekte ilk düşüşün 2022'de meydana geldiğini söyledi. Haziran ayında bir ara, o aylardan sonra kurtların olduğu ve bu kadar kahramanca ve çok duygusal bir şiirin gerilediği zamandı. . Buchtk, orada çeşitli sorunların ortaya çıktığını, kolk'ta, kolk'ta hangi yerlerin konuşulmaya başladığını söyledi.

Halkın yaklaşık 2/3'ünün desteğiyle yüzde 57'lere düştüğümüzden bahsedelim. Ve ikinci düşüş geçen yıl tatillerde ve tatillerin sonunda meydana geldi, birçok şey oldu, her şeyden önce, suçlunun bakış açısından aşırılıkları görmek çok yavaştı, ikincisi Ukrayna saldırısı f STEM, bocaladı ve genel olarak kurdun uzun süre dayandığını ve halkın kurttan bıktığını açıkladı.

İlk aşamada zengin ve fakir aynı oranda kurt yazdı

İnsanların nasıl yazdığını inceledik ve zengin ve fakirlerin, tek kullanımlık araçlarının yüzdesi açısından benzer şekilde yazdıklarını, yiyecek ve barınma için ödeme yaptıktan sonra geriye ne kadar kaldığının yüzdesi açısından benzer olduğunu gördük. Ancak PAQ Research'ten Daniel Prokop, kısa vadeli kredilerin zamanla hızlı bir şekilde düştüğünü çünkü ekonomik krizin onları daha çok etkilediğini söyledi.

Ve Ukrayna'dan gelen on mülteci kadından altısı Çek Cumhuriyeti'nde vasıflarının altında çalışıyor. Nzkopjmov grubu, kurttan kaçanların daha önce boş olan ve yiyecekleri olmayan birçok yeri işgal etmelerine rağmen bunu hoşnutsuzlukla izliyorum.

Prokop Nzor, mülteciler gibi düşük gelirli kişilerin düşük ücretlerle çalıştığını ifade ederek bunun, düşük ücret, emek ve benzeri bir sistemi sürdürebilmekle ilgili olduğunu ifade etti.

Başbakan Petr Fiala'ya göre Çek Cumhuriyeti şu anda bunu Putin'in kurdundan kaçan 384.000 mülteciye sağlıyor. Bunların neredeyse üçte ikisi kadın, yani 100.000 Ukraynalı çocuk.