İnsanlar günde iki kez sağlık hizmetleri için bir girişimciye, Tanrı’nın büyük bir parasını ödemek zorunda.

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Birkaç gün önce Beroun’da yatılı rehabilitasyon merkezini açtınız. Gerçekleşen bir rüya mı?
Gerçekleşen hayalimin bir hastane veya akıl rehabilitasyon merkezi işletmek olduğunu söyleyemem. Yapmamız gereken bir iş. Ve özellikle sağlık sektöründe bir iş kurmak üzere bu yola çıktığımızda, n projesinin mükemmel bir şekilde ilerlemesi için tamamlamamız gereken adımlardan biri de buydu.

Sonunda merkezi açtığınızı ve bu aşamayı geçtiğinizi bilmek sizi rahatlatıyor mu?
Aksine. Kusurlarımız olduğu ortaya çıktı. Diğer projeleri daha iyi, daha ekonomik ve sizlerle yapmak zorundayız. Ne kadar çok hata yaptığımız inanılmaz.

Hangi hatalar ve eksiklikler söz konusuydu?
Patina’nın detayında kafamızı karıştıran bir şey olmadı. Bazı inşaat işlerini yeterince yerine getirmedik. Tecrübe ve bilgiye güvenmek zorundaydık ve bunların yeterli olmadığı ortaya çıktı. Tutuklama sırasında bulduğumuz şeyin sonunda sunmak istediğimiz şey olmadığını keşfettik.

Son birkaç ayda inşaat için ne kadar zaman harcadınız?
Herhangi bir uzunluk sona yaklaştığında, avcı hızlı müdahalelere ve hızlı karar vermeye ihtiyaç olduğunu görecektir. Projenin tamamlanmasını geciktirmemek için sabahtan akşama kadar orada olmak zorundaydım. Son bir aydır cumartesi ve pazar dahil her gün oradaydım. Her şeyden önce, yavaş yavaş ortaya çıkan eksiklikleri tamamlayıp ortadan kaldırabilmemiz için.

Aile, arkadaşlar ve atlar gibi başka şeyler için zamanınız oldu mu?
Muhtemelen pek bir yeteneğim olmadığını düşünüyorum. Arkadaşların işi ve ailesi var orası duvar ve AKESO (Zavalianis sağlık şirketi, editörün notu).

Peki nasıl rahatlarsın?
Farklı insan türleri vardır. Bazı insanlar çalışmak için şımartılır ve şımartılmış bir rahatlama ve dinlenmeye sahip değildir. Kısaltma için biçilmiş kaftan değildim. Bir gün yabancı zamanlara cevap vereceğimi düşünüyorum.

Gelelim işin ekonomik yönüne. Tüm proje 1,2 milyar krona mal oldu. Yüzden veya başka kimseden tek bir taç almadığınızı doğru mu anlıyorum?
Evet, projeyi büyük ölçüde kendi paramızla finanse ettik. Ve sonra köpek Komern Bank’a yardım edin.

Tüm projeyi bağımsız olarak finanse etmek gerekli miydi?
HAYIR. 2016 yılında projesini oluşturduk ve Sağlık Bakanlığı bilirkişi heyetine sunduk. Kontrol etti ve komisyondan tek bir kişi bile projenin inşa edilmesi gerektiğini düşünmedi. Sıfır olumlu oy ve bir miktar olumsuz oy aldık. Bu, böyle bir proje istediğinizde, muhtemelen doğru yoldan gittiğimiz konusundaki düşüncelerimi doğruladı. Kimse anlamasa da projeyi hayata geçirelim dedim.

Sotirios Zavalianis (57)

• Eck’te doğdu.
  • 1984 yılında Prag Ekonomi Üniversitesi’nde okumak için Eska’ya gitti.
  • 20 yılı aşkın bir süre önce sağlık alanında iş yapmaya başladı.
  • Şu anda sağlık şirketi AKESO’nun %100 sahibidir.
  • Grup, diğerlerinin yanı sıra Beroun Hastanesi Rehabilitasyon Merkezi, Hoovice Hastanesi, Multiscan onkoloji ve radyoloji merkezi ve Novy Butovice Prag’daki teşhis merkezini içeriyor.

Tüm iş projesinin karşılığını ve yatırımın taşınmasını nasıl sağladınız?
Ben tam zamanlı bir uzmanım, ayrıca tam zamanlı okudum. Ancak, hayattaki hiçbir şeyin ayrıntılarıyla tam olarak doldurulamayacağını yeni öğrendim. Ama sonunda işe yarayacak. Ve eğer şans eseri işe yaramazsa, başka bir projede işimize yaraması için bir şeyler yaparız. dolu olduğunu söyleyebiliriz.

Gerçek?
Evet, bir avcı bana nasıl para ödesin, tüm değişkenleri bilmeden beş, altı yılda ne inşa edecek? Beş altı yıl sonra ne olacağını bilmiyoruz. Bir işe başladığınızda, işler sezgisel hale gelir. Kendimi hiçbir zaman girişimci olarak görmedim. Benim için işletme güzel bir sanattır. Sanatçıların iki ayağı da yerde değil, bir ayağı altında bir yerlerde var.

Bu yatırımın karşılığını bekliyor musunuz?
Bireysel yatırımın iyi olup olmadığını hiç sormadım. AKESO, birkaç şirketin holding şirketidir. Bazı projeler marjinal olarak karlı olabilir, diğerleri zarara uğrayabilir ve diğerleri oldukça karlı olabilir. AKESO Holding’e bağlı tüm şirketler, AKESO’ya bağlı şirketlerin kârlı çıkması için birbirlerine yardım etmelidir. Uzun vadede, bu strateji bizim için işe yaradı.

Hastalar mali durumlarıyla nasıl başa çıkacak? Birleşme şirketleri ile klasik sözleşmeleriniz olacak mı?
Bonding firması ile sözleşmelerimiz olacak. Acil bir durumda bu, ambulans veya polis tarafından hastaneye getirilen kişinin elbette ücretsiz olacağı anlamına gelir. Gerisi ne olacak, müşteri en azından evcil hayvanını hastaneye yatırsa ne kadar ödeyecekse onu ödemesini isterim.

Bunu açıklayabilir misin?
Bazı insanlar sağlığın ve hayatın bedava olduğunu ve bir başkasının onlarla ilgilenmek zorunda kalacağını düşünür. Bazı insanlar sağlık hizmetleri için para ödemeleri gerektiğini söylüyor ve onlara olan bu. Ne yazık ki, hepsini kapsayamayız.

Çek Cumhuriyeti’nde yüksek bir sevgi düzeyine sahibiz ve sahip olacağız. Ama her gün pe’nin mevcudiyetinin iki kat azaldığını görüyorsunuz. Bir alerji uzmanı, bir gastroenterolog, bir dermatolog ve bir psikiyatr vb. bulmaya çalışın. Süreler inanılmaz derecede uzun. Ameliyata daha birkaç ay ve yıl var. Ve insanların, bir şey kıt olduğunda, tezgah altı satışların ve kayıt dışı ekonominin artmaya başladığını hatırlamasına izin verin.

Bunu burada istemiyoruz. Son zamanlarda insanlar, hastanın resmi bir refakatçisi olması gerektiğini yüksek sesle haykırmaya başladılar. Ancak, tüm emekli maaşları vergilendirilmeli ve ekonomiye akıtılmalıdır. Bundan önce birinin başı dönerse, bu onun hatasıdır.

Peki sizin için nasıl çalışacak? Avcı hastaneye kaldırılmak isterse yemeğin parasını emekli maaşı ödeyecek mi?
Emekli maaşı olup olmamasına göre hasta kabul edemeyiz. Farklı pe veremeyiz, lpe atamayız, h atamayız.Ya bu öpücük ya da abla pe, onlara kim gelirse gelsin aynı pi’yi alacak. Ama biri süper lüks tek kişilik oda veya süper lüks bir daire istiyorsa, elbette evin rahatlığı için bazı küçük ücretler isteyeceğiz.

Düşmüş bir ülkede yaşamayı istememiz beni rahatsız ediyor ama sadece bir tür sosyalizm için ödediğimiz vergileri ödemek ya da hiç ödememek istiyoruz. Bu uzun süre çalışmayacak veya tüm sistem yavaş yavaş çökecek.

Nüfus azalıyor. Ve demografik dalgalanma bugün olduğu gibi devam ederse, birçok insan hizmetlere ihtiyaç duyacak, ancak çok az üretken insan, hizmetleri alacakların parasını ödeyecek.

İnsanlara tam olarak ödeme yapılmasından yana mısınız?
Hayır, ben atı açmaktan yanayım. İnsanlar sağlık hizmetleri için günde iki kez para ödüyor. Bu çok çılgınca. Bu, bir arada yaşamanın var olduğu, ancak tanınmadığı anlamına gelir. Bir sebep göremiyorum çünkü uzun süredir bağlantı yok. Evet, temel sağlık sigortamız var ama daha fazlasını ödemek istersek ek sağlık sigortamız olabilir.

Masanın altından emekli maaşları çalıyorsun. Bunun senin başına gelmemesini nasıl sağlıyorsun?
Avcı bana resmi olarak bir şey için ödeme yapmak istiyorsa, ihtiyacı olanı sipariş et ve ortadan kaybol. Böyle bir avcının kimsenin onu şımartmasına ihtiyacı olmayacaktır. Kasaya gider, ücretini öder ve hizmetini alır.

Rehabilitasyon Merkezi’nde yaklaşık yüz çalışan çalışıyor. Onları nasıl alabilirim?
İlk olarak, Çek Cumhuriyeti’ndeki psikiyatrinin uzun vadeli durumunu anlatmak gerekiyor, bununla psikiyatrinin tıbbi durumunu kastediyorum. Her birimiz kendimizi farklı durumlarda hangi durumda bulduğumuzu biliyoruz. Ben ve meslektaşlarım durumu beğenmedik. Birisi akıl hastalığına yakalanırsa, onu cezalandırmak zorunda değiliz. Böyle bir avcı uzun süre başınızı kaldırmayacak olsa da önce 18. yüzyılın karanlık yer altı mezarlarındaki gibi değil, iyi bir ortamda bir psikiyatri hastanesine gitmeli.

Biz burada harekete geçmeliyiz ve milletimize henüz sağlanamamış daha iyi, daha rahat ve daha onurlu bir devleti hak ettiğini göstermeliyiz diye kendimize söz verdik. Umarım profesyoneller yeni olasılıklar olduğunu görür ve böylesine güzel bir ortamda çalışmak isterler. Diyelim ki böyle daha çok insan var ve bizimle çalışmak isteyecekler.

Çevreni değiştirdin. Neye göre ücretlendiriyorsunuz?
Bu sadece çevre değil, aynı zamanda kaliteli terapötik programlar, teknoloji ve olanaklardır. Tabii maça uzmanlarımız olmasaydı, bu işe yaramazdı. Tartışmaya açığız ve eğer psikologlar, psikiyatrlar ve psikoterapistler bize katılmak isterlerse, onlara kesinlikle açığız.

Hemşire açığı olduğu için özellikle sordum.
Personel sıkıntısı hiç yaşamadık. İş arkadaşlarımıza nasıl bakacağımızı biliyoruz. Bir yaş ve üzeri çocukları aldığımız bir şirket okulumuz var. pullar pl yediden yediye kadar çalışır. Çalışanlarımız için modern zirve yurtları ve apartman daireleri satın alacağız. Ayrıca toplama hizmetimiz de bulunmaktadır. Sürekli olarak emekli maaşı ödeyelim. Çalışanlarımız ilk hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Her gün bir çalışanın idam olmadığını söyleyebilirim, bu yüzden biz de böyle şeyler için endişeleniyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın risk altında olmadığından emin oluruz. Minimum ciromuz var, insanlar 25 yıldan fazla değil bizimle. Bu sayede hem istikrarlı bir ortamımız oluyor hem de kadın işçi eksikliği gibi büyük bir sorunla hiç karşılaşmadık. Ve bazı yöneticiler çalışanlarla ilgili sorunlardan, ekonomik sorunlardan ve diğer sorunlardan bahsediyorsa, o zaman işi hiç yapıp yapmamaları gerektiğini düşünmeli ve bazı yetenekli insanlara yer açmamalılar.

Ailenin seninle ne ilgisi var? Açılış töreninde içki içtiler mi?
Evet, onları içerken güzel Çek komedisi Sun, saman, erotik, Bay Rikov’un JZD ile İtalya’ya nasıl gittiğini hatırladım. Akort otobüsü çok moderndi. Küçük bir köyden geliyorum ve tüm köy bir Pbuzen ilişkisi içinde. Tanrıya şükür çok fazla sakin yok, yaklaşık bin kişilik bir gruptu. Göçmenlerin Çek ülkelerinde nasıl olduğunu merak etmek için böyle içtiler. Annem ve babam da geldi.

Kali’yi ne üretir?
Sanırım annem mutluydu ve babam üzgündü. Sormak zorundayım, ben öyle yaptım, üzerine kaka yapmadılar ve ben Moe’nun yakınında bile değilim. O zamanlar 2007’de Berun’daki hastaneyi satın aldığımda yerel halk orada bir gösteri düzenlemişti ve ben Balkanlar’a taşınıyorum.

Sizi ve köpeği gösteriye devam etmeye motive eden şey neydi?
Her zaman iyi fikirlerin, siz fikirlerin alınması gerektiğini düşündüm. Zamanla, Tanrıların ortalamasının her zaman sonunda kazandığını öğrendim. Obas mm’nin ortalamayı geçeceğini düşündüğüm anlar oldu. Ne yazık ki, ortalama yenilmez. Bir süre sonra büyük bir ortalama olacağımla aynı şey. Ama şimdilik olmasın diye direneceğim, mücadele edeceğim.

Hoş olmayan zamanları ve gösterileri kaçırdınız. Sizin için en az hoş olan olay hangisiydi?
Bunlar geçici problemler değildir, geçmezler. Necta km iş ve insan. Ya her şeyin daha güvenli, daha verimli, daha ucuz ve anlamlı hale getirilebileceği ortaya çıkarsa? Ben sisteme uymuyorum.

Şimdiye kadar direndim, beni çıkarmadılar, umarım bir süre sonra iyileşirim. Sanırım neden bahsettiğimi anladın. İnsanlığın en büyük kötülüğü demokrasi olgusu haline gelmiştir. Sağlıklı bir hastanın başına kötü şeyler bile gelir. Bazıları sanki önce hastayı savunma tekellerine sahipmiş gibi davranıyor ve ancak kendi fikirlerine göre doğru olması gerektiğini düşünüyorlar.

Umarım bir süre dayanabilirsin. Bana tam olarak ne borçlusun?
Hoovice’de sonunda yaklaşık 800 akut ilaca sahip olacak yeni bir dönüştürülebilir hastane inşa ediyoruz. Onu herhangi bir zamanda bir bulaşıcı hastalık hastanesine nakletmek istiyoruz. Bulaşıcı hastalıklar vardı ve olacak ve hazırlıklı olmak istiyoruz ve yeni enfeksiyonlar gelecek. Bildiğiniz gibi, zamanı geldi. Dönümlerin tekrarlanmasını ve Letany’de bir sahra hastanesi ve benzerlerinin yapılmasını nefret ederiz. Gerçekten çok güzel bir tiyatro oyunuydu. İki buçuk yılda projeyi inşa edeceğiz.

Prag’da yaklaşık 10.000 metrekare büyüklüğünde yeni bir poliklinik inşa edeceğiz. Tipik bir pe’nin nasıl görünmesi gerektiğini göstermek istiyoruz. Halihazırda devam eden bir diğer proje ise dijitalleşme ile ilgili. Yıl sonuna kadar başka bir veri merkezi kurmuş olmalıydık.

Başka bir alana taşın, önce sağlık hizmeti değil mi, tam zamanlı olmuyor mu?
Hayır, aynı anda basketbol, tenis, futbol oynayıp yalan söyleyemezsiniz. Zirvede olmak ve dünya rekorları kırmak istiyorsak, sadece bir aktivite seçmeliyiz. Tahmin edemeyeceğin kadar mütevazıyız.

Ama sağlık alanının dışında, bir Çek restoranı açtığınızdan beri fırınlara aşık oldunuz. İçin?
mm’nin kardeşi ile ortak bir projedir. Bir yere birini davet etmek istediğimizde komşular bana burada Çek restoranı olup olmadığını sordular. Burada sadece ikimiz vardık ve sadece ikiye gittik. Bu yüzden takılmaya karar verdik. Aile orada çalışıyor, birlikte çalışıyorlar. Ancak bu proje bir girişimci ölümü değildir.