IND vs BAN 1. Test: Hindistan, Bangladeş’i 188 koşuyla ezdi, iki maçlık seride 1-0 öne geçti | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Kuldeep Yadav Hindistan, Zahur Ahmed Chowdhury Stadyumu’nda Bangladeş’e karşı 188 turluk yankılanan bir zafere giderken sekiz kaleyi kafa derisini yüzdü. Chattogram Pazar günü, oyunun son gününden sadece 50 dakika sonra.
Bu galibiyet Hindistan’a iki maçlık seride 1-0 öne geçti.

NE. KAZANMAK!
👏
👏
#TeamIndia etkileyici bir gösteri sergiledi ve ilk #BANvIND testini 188 koşuyla kazandı
🙌
🙌
Scorecard
▶
https://t.co/rrGUeCVlkD

— BCCI (@BCCI) 1671338006000
Hindistan’ın kazanmak için Bangladeş’ten dört kaleye ihtiyacı vardı ve KL RahulAdamları onu bir anda aldı. Bu, Rahul’ın Hindistan kaptanı olarak ilk test galibiyetiydi. Sakatlanan Rohit Sharma’nın yerine yedek kaptan olacak.
İlk vuruşlarda beş kaleyi talep eden Kuldeep, Testlerde en iyisi olan 8/113’lük bir maç mesafesini geri verdi. Çinli bowling oyuncusu, muhteşem bowlingi nedeniyle Maçın Adamı seçildi.
Kuldeep galibiyetten sonra “Kookaburra toplarıyla bowling oynamayı seviyorum, bu bana SG topuna kıyasla daha fazla tutuş ve kontrol sağlıyor” dedi.

.@imkuldeep18 parladı
🔆
ve #TeamIndia ilk #BANvIND testini kazandığı için Maçın Oyuncusu ödülünü kazandı
🙌
🙌
https://t.co/g1DOppNByv

— BCCI (@BCCI) 1671340794000
“Kriket oynamasaydım çok zorlayıcı olurdu, ancak çok sayıda beyaz top maçı oynadım. IPL oynadım ve Hindistan A ile kırmızı top oynadım, bu yüzden ritmim belirlendi.
“Agresif bir yaklaşımla bowling oynayabilirim ve bu ritimde ekstra çaba sarf etmeniz gerekiyor ve bu da vücuda zarar veriyor” dedi.
“Hindistan için kriketin tüm formatlarını oynamayı seviyorum, hiçbir şey bu gururla boy ölçüşemez. Oynamadığım zamanlarda, maçlar sırasında güvenin bozulmaması için antrenmana devam ediyorum, ancak rahatım” diye ekledi.
İki maçlık seri, ICC Dünya Test Şampiyonası’nın bir parçasıdır.

Embed-WTC-1812-

Bu galibiyetle Hindistan, Dünya Test Şampiyonası puan tablosunda üçüncü sıraya yükseldi ve Sri Lanka’yı dördüncü sıraya taşıdı.
Hindistan şu anda yüzde 55,77 (PCT) ile 87 puana sahipken, Sri Lanka 64 puan ve 53,33 PCT’ye sahip. Avustralya 75 PCT ile lider ve onu Güney Afrika (60 PCT) takip ediyor
Bangladeşli kaptan Shakib-Al-Hasan, 6’da 276’lık gece skorunu sürdürdü ve bütün gün hayatta kalmanın kolay olmayacağını bilerek atak yapmak için her şeyi yaptı.
Şutlarını 84 sayıya çıkardı, altı dörtlü ve 108 top kaldığı süre boyunca çitin üzerinden bir o kadar çok vuruş yaptı.
Ama Kızılderililer sabırlı bir oyun oynadılar. İlk test galibiyetini kaptan olarak kaydeden KL Rahul, Siraj (1/67) ve Patel’den tempo spin kombinasyonu ile başladı.
Mehidy Hasan Miraz Siraj günün ilk sınırı için yaptığı ilk turda nefis bir şekilde örtülerin arasından süzülürken, Bangladeşli vurucular agresif bir şekilde başladı.
Öte yandan, Shakib niyetini netleştirdi ve Patel’i kare bacak üzerinden vurdu.
Ancak Mehidy boş bir şutla yere düştüğünde Siraj’ın yanında adamı vardı.
Siraj, güdük dışından topa tekrar şut attı ve Mehidy atışı yalnızca bir arka noktada doğrudan Umesh Yadav’a kesmeyi başardı.
Shakib, Patel’den arka arkaya altı ile 30. Testini elliye çıkardı.
Shakib bir şans yakaladı ama talep çok fazlaydı çünkü Rahul ilk oyuncu değişikliği olarak Kuldeep’i tanıttı ve sol kol döndürücü arka arkaya iki kaleyi alırken, Hindistan Bangladeş’in inatçı direnişini sona erdirirken Patel bir tane daha seçti.
Kuldeep önce Shakib’i temize çıkardı, vurucu başka bir zorlu tarama için fazladan siper aldığında ve ardından Ebadat Hossain Shreyas Iyer tarafından yakalandı.
Axar, Taijul Islam’ın savunmasını geçerek formaliteleri tamamladı.
İkinci test 22-26 Aralık tarihleri arasında Dakka’daki Shere Bangla Ulusal Stadyumu’nda oynanacak.
(PTI girişi ile)