IIM Jammu, akademik araştırma değişimi için Estonya İşletme Okulu ile anlaşma yaptı

ManK

New member

Jammu, 18 Mart: Hindistan Yönetim Enstitüsü (IIM), Jammu ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. estonya ticaret okulu akademik ve araştırma değişimi için, yetkililer Cumartesi günü söyledi.
IIM Jammu yetkililer şunları söyledi: “MoU, IIM Jammu Direktörü Prof. BS Sahay ve Estonya Estonya İşletme Okulu Rektörü Prof. Meelis Kitsing tarafından çevrimiçi olarak imzalandı.”
Zaman zaman, IIM Jammu Direktörü Prof. BS Sahay, “Bu, dünyanın dört bir yanındaki en iyi işletme okullarından araştırma ve öğretimdeki en iyi uygulamaları özümsemek için atılmış olumlu bir adımdır.
“Bu işbirlikleri, IIM Jammu’nun uluslararası çabalarının önemli bir parçasıdır ve öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, teknoloji transferi ve araştırma programları yoluyla her iki enstitünün uluslararası itibarının yanı sıra eğitim, araştırma ve kültürel anlayıştaki ilerlemelerin ilerlemesinde etkili olacaktır. ” ekledi.
Estonya Estonya İşletme Okulu Rektörü Prof Meelis Kitsing, iki enstitü arasındaki işbirliğinin eğitim ve öğretim programı geliştirmeden uzun vadeli planlama ve kurumsal gelişime kadar uzanan kilit alanlarda yetkinliğin geliştirilmesine yardımcı olacağını söyledi.
“İki saygın enstitü arasındaki işbirliği, Estonya’daki Estonya İşletme Okulu’nun araştırma çıktılarına bir avantaj sağlayacaktır” diye ekledi.
IIM-Jammu Jabir Ali Akademi Dekanı, iki kurumun öğrenci değişimi, öğretim üyesi değişimi, ortak yönetim geliştirme programları, yönetici eğitim programları ve ortak araştırma programları ve konferanslar düzenleme gibi alanlarda çalışma konusunda anlaştığını söyledi.