Hükümet avukatının merhum kocası, Maharashtra’da kaybolan bir adam tarafından 2.25 Rs’lik rupi ‘aldatıldı’ | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: Ek Bir Savcı (UYGULAMA) Nagpur’da Ekonomik Suçlar Kanadı’na (EOW) Ahmednagarlı bir adamın merhum kocasını ₹ 2,25 crore aldattığına dair şikayette bulundu. Şüpheli Niranjan Nirmalbabasıyla birlikte dolandırıcılıktan tutuklandı Raosaheb20 Şubat’ta Bajaj Nagar karakolunda bulunan kız kardeşi Usha ve eşi Pritam, 13 Şubat’tan beri kayıp.
Nirmal ailesi, 16 Şubat’ta Nashik kırsalındaki Vavi Polis Karakoluna kayıp ihbarında bulundu.
Nirmal ailesi ayrıca, batı Maharashtra’da bulunan ve üst düzey politikacılara yakın olan yüksek profilli astrolog ve tapınak yöneticisi ‘Captain Sir’in komplonun bir parçası olduğunu iddia etti. Niranjan artık “ima” edilmiştir. Üst düzey bir siyasetçi yakın zamanda astrologu ziyaret etmişti ve muhalefet ikilinin yakınlığını kınamıştı. Nirmal ailesi, paranın, siyasi bağlantılarının yardımıyla APP için bazı işler yapması gereken Yüzbaşı Efendim için olduğunu iddia ediyor.
Nirmal ailesi ayrıca, polis ve yüksek mahkemelerle olan bağlantılarını gerekçe göstererek APP’yi tehdit ettiği için Bölge Baş Yargıcı Nagpur’a şikayette bulundu.
Nagpur’daki şikayet, APP’nin Ekim 2022’de ölen kocası tarafından getiriye dayalı yatırımlar için Haziran 2022’den bu yana Niranjan’a 2,45 Rs ödendiğini söylüyor.
Niranjan tarafından imzalandığı iddia edilen 100 Rs’lik bir pul kağıdı, Temmuz 2022 ile Ocak 2023 arasında APP’den nakit olarak 2,45 Rs aldığını kabul ediyor. Ayrıca 20 lakh Rs nakit iadesinden bahsediyor ve 13 Şubat’a kadar 2,25 Rs crore geri ödeme sözü veriyor.
Niranjan’ın babası Raosaheb, TOI’ye, “Yüzbaşı Efendim, şikayetçi için ihtilaflı meblağın ödendiği bir arama emri çıkaracaktı” dedi. Tam ayrıntıları bilmiyorum ama sipariş, APP departmanıyla ilgili bir şeyle ilgiliydi.”
Raosaheb, kendisini en son 13 Şubat’ta Nashik yakınlarındaki Sinnar’daki Pathre köyüne bırakan şoförü tarafından görülen tek oğlu Nirmal’ı aramak için postadan postaya koşar. Nirmal’in 13 Şubat’ta cep telefonundan son mesajı şöyleydi: , Bu konuda benim bir kabahatim yok. Herkese iyi bakın, çünkü işkence benim için dayanılmaz. Konu beni ilgilendirmez, yine de içine sürüklendim. Hoşçakal. Alvida.” Gönderi, Raosaheb tarafından TOI’de paylaşıldı.
Emekli bir tarım departmanı çalışanı olan Raosaheb, oğlunun kaybolmasının ardından çok korktuğunu söyledi. “Uygulama evimize geldi ve agresif bir şekilde para istedi. Raosaheb, “Polisi eğitirken, birçok yargıcı tanırken, beni ve oğlumu ceza davalarına dahil etmekle her zaman tehdit etti” dedi.
Raosaheb ayrıca oğlunun TOI ile iki ses klibini paylaştı ve burada Niranjan, kendisine işkence yapan herkesin sorumlu tutulması için kendini vurmaktan bahsediyor. Niranjan, ‘bazı grupların’ kendisini soruna dahil ettiğini ve şikayetçiye borcunu ödemek için para ayarlamaya çalıştığını söylüyor.
Nirmal ailesi, Niranjan ve APP’nin ilk olarak astrologun Nashik yakınlarındaki aşramında buluştuğunu söylüyor. Araştırma şirketlerinden 2.5 Rs’yi nereden aldığını araştırmasını istiyorlar. CP Amitesh Kumar, baş şüphelinin (Niranjan) kaçtığını söyledi.
Polis memuru Somnath Tambe Nashik kırsalından, Niranjan’dan gelen son aramanın izini sürmeye çalıştıkları bir Piyush’a ait olduğunu söylediler. “Niranjan’ın cep telefonu Sinnar yakınlarında kapalıydı” dedi.