Hrishikesh Kanitkar, Hindistan Kadın Takımının Vuruş Teknik Direktörü Oldu | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Hindistan’dan eski kriket oyuncusu Hrishikesh Kanitkar bayan kriket takımının teknik direktörlüğüne atandı. Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI) Salı günü yaptığı basın açıklamasında, 9 Aralık’ta Mumbai’de başlayacak Avustralya’ya karşı oynanacak 5 maçlık T20I serisi için takıma katılacak olan Kanitkar’ın atandığını duyurdu.
Hindistan’ı 2 Test ve 34 bir günlük maçta temsil eden topa vuran vurucu Kanitkar, koçluk konusunda çok fazla deneyime sahip. Daha önce Goa ve Tamil Nadu Ranji takımlarına koçluk yaptı ve ayrıca Yeni Zelanda’nın yakın zamanda tamamlanan erkekler beyaz top serisinde VVS Laxman liderliğindeki koçluk ekibinin bir parçasıydı.
Öte yandan, eski kadın takımı baş antrenörü Ramesh Powar şimdi BCCI’nin yeniden yapılanma modülünün bir parçası olarak Ulusal Kriket Akademisi’nde Laxman’a katılacak. Powar, Laxman liderliğindeki NCA’nın spin bowling koçu olur.
“Yeni üst düzey kadın takımının koçu olarak atanmak bir onurdur. Bu takımda büyük umutlar görüyorum ve iyi bir gençlik ve deneyim karışımına sahibiz. Bu takımın önümüzdeki mücadeleye hazır olduğunu düşünüyorum. Yaklaşan bazı büyük olaylar var ve bu hem takım hem de vuruş koçu olarak benim için heyecan verici olacak,” dedi Kanitkar randevusu sırasında.
Kanitkar aynı zamanda bu yılın başlarında Dünya Kupası’nı kazanan U-19 kriket takımının da teknik direktörüydü.
“Kıdemli kadınlar takımının baş antrenörü olduğum süre boyunca zenginleştirici bir deneyim yaşadım. Yıllar boyunca, ülkenin bazı sadık oyuncuları ve gelişmekte olan yetenekleriyle yakın çalıştım. NCA’daki yeni görevimle, yıllar içinde edindiğim deneyimi gelecek için yetenekler geliştirmeye yardımcı olmak için kullanmak istiyorum. Daha fazla oyun geliştirme ve sıra gücü için VVS Laxman ile çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.
NCA Başkanı Laxman, Powar’ın akademiye deneyim getireceğini ve onunla çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.
“Ramesh Powar’ın gemiye gelmesiyle (spin bowling koçu olarak), uzmanlığını ve deneyimini Ulusal Kriket Akademisi’ne getireceğinden eminiz. Ulusal yaş grubu ve uluslararası devre için kriket oynamış biri olarak, oyunun geliştirilmesinde aktif rol oynayacağına eminim. NCA’daki yeni görevinde onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum,” dedi Laxman.