Hollandalılar, Messi mücadelesi için iyi hissettiren faktör | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Louis van Gaal’ın, takımının ABD’ye karşı kazandığı zaferin ardından takım otelinde dans ederken çekilmiş bir videosu viral oldu ve Dünya Kupası çeyrek finalinde Arjantin ile karşılaşmaya hazırlanan Hollanda kampında sevinç hiç eksik değil.
Geçmişteki biraz iç çekişme, Cuma günü Lionel Messi ve ekibini yarı finalde ele geçirmeye hazırlanırken bu Hollanda tarafının çok birlik içinde olmasına yabancı değil.
Defans oyuncusu Jurrien Timber Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “Atmosfer iyi, takımla çok eğleniyoruz, eğitmenler ve personel ile iletişimimiz çok iyi. Yani evet, duygu harika.”
Defans Nathan Ake oyuncuların kendilerini çok iyi hissettiklerini söyledi.
Ne zaman rahatlayacağımızı ve kafamızı futboldan biraz uzaklaştıracağımızı biliyoruz ama aynı zamanda ne zaman konsantre olacağımızı da biliyoruz ve o zaman çok yakında geliyor.”
Son dörde giden yol, Messi’nin parlak kariyerinde onu atlatmak için tek büyük ödülü kazanmaya çalışan Arjantinli bir takımı tarafından engellendi.
Manchester City’de Messi’nin eski teknik direktörü Pep Guardiola ile birlikte çalışan Ake, patronuna Arjantinli maestroyu nasıl durduracağını sormadı.
“Hayır, onunla konuşmadım ama konuşsaydım eminim bana bunun oldukça zor olacağını söylerdi. Kesinlikle iyi bir mücadele olacak.” Ak söz konusu.
Pek çok şey Van Gaal’ın taktik olarak ne yapmaya karar vereceğine bağlı olacak.
“Geldiğinden beri bizim için harika oldu. Bence çok doğrudan. Herkesin nerede durduğunu bilmesini sağlıyor… takımdaki rolünüzü tam olarak biliyorsunuz ve saha dışında da iyi bir adam.” ,’ dedi Akın.
Oyuncular, Van Gaal’ın sıralama turlarında göstermediği kansere karşı metanetli mücadelesinden ilham alıyor ve 71 yaşındaki futbolcunun Dünya Kupası’ndan sonra emekliye ayrılmasıyla onu şık bir şekilde yollara göndermek istiyorlar.
Ake, “Sempati falan istemiyor. O sadece bizim iyi olmamızı istiyor ve biz iyiyken oyunlarda onun eğlencesini görebilirsiniz. Bence bu onun eğlencesi,” dedi.