Hindistan’ın yenilgisinden sonra KL Rahul, beklenmeyeni beklemeniz gerektiğini söylüyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: KL Rahul Bangladeş’e karşı ilk ODI’de Hindistan’ın zayıf vuruş performansında 73 sayı atarak tek başına oynadı. Vurucuya daha sonra kaleci eldivenlerini giyme sorumluluğu da verildi. Rishabh pantolon sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine ODI serisinden serbest bırakıldı.
Ancak küçük kapıları tutan Rahul, Bangladeş zaferden 32 kaçarken Mehidy Hasan Miraj’ın havadan yakalamasını ara sıra düşürdü, ancak Mehidy ile arasındaki 10. küçük ortaklık mustafizur rahman ev sahiplerine sansasyonel bir tek kalelik zafere yardımcı oldu.
Rahul, bu yenilgiden vurucuların veya bowling oyuncularının sorumlu tutulması gerektiğini düşünmedi.
“Bu kriket için doğru. Beklenmeyeni beklemelisiniz. Kriket oynandığı sürece bunun gibi şeyler olmaya devam ediyor. Sonuna kadar gerçekten iyi mücadele ettiler ve çift yakalamaları ve Mehidy’nin vuruşlarını düşürdü.”
Zor bir küçük kapıdan sayı attıktan sonra kişisel olarak memnun oldu.
“Topu (diğerlerine göre) daha iyi zamanladığımı düşündüğüm o günlerden biri. Şans eseri seçtiğim şutlar limite kadar gitti, seçtiğim her seçenek istediğim gibi oldu” dedi.
“Böyle vuruşlar bir topa vuran oyuncu olarak size keyif veriyor çünkü meydan okunuyorsunuz ve takım talep ettiğinde elinizi kaldırıyorsunuz. İdeal olarak 40 tur daha yapmış olmamız gerekirdi. 40. sıraya atlayabilirdi.”
Rahul ayrıca, Rahul Dravid başkanlığındaki Hint takım yönetiminin ondan ileriye dönük ODI’lerde “küçük kapıları ve sopayı orta sırada tutmaya hazır” olmasını istediğini açıkladı.
Bu, Rishabh Pant’ın sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine ODI serisinden çıkarılmasından sonraydı.
“Son 8-9 ayda çok fazla ODI oynamadık ama 2020-21’e bakarsanız, kaleleri tuttum ve 4 ve 5 numaralarda vuruş yaptım. Takımın benden beyaza hazırlanmamı istediği rol buydu. Daha önce yaptığım gibi top kriket,” diye yanıtladı Rahul, Pant’ın yokluğu sorulduğunda sert bir şekilde.
Ancak kaptan yardımcısı olarak ekip yönetiminin bir parçası olan Rahul, Pant’ın iş yükü yönetimi nedeniyle mi yoksa bazı aksaklıklar nedeniyle mi dinlendiğini netleştirmedi.
“Rishabh’a gelince, dürüst müyüm emin değilim, bugün onun serbest bırakılacağını öğrendim. Nedenleri ne olursa olsun, sağlık ekibi bu soruları yanıtlamak için daha iyi bir konumda olacaktır.
(PTI girişleri ile)