Hindistan, Kuldeep ve Chahal’ın ODI’lerdeki becerilerine güven göstermelidir: Sivaramakrishnan | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Hintli bilek döndürücüler Kuldeep Yadav ve Yuzvendra Chahal maç kazanma performanslarıyla değerlerini defalarca kanıtladılar, ancak takımın içinde ve dışında oldular. Ve ilginç bir şekilde, her iki iplikçi de Pazar günü Bangladeş’e karşı oynanan üç maçlık ODI serisinin bir parçası değil.
Ama Hindistan’dan eski bacak döndürücü Laxman Sivaramakrishnan iplikçilerin takıma dahil edilmesi için yarasalar. Oyun günlerinden bir örnek vererek, Hindistan’ın orta sahalarda wicket almak için ODI’lerde Kuldeep ve Chahal’ın becerilerine nasıl güven göstermesi gerektiğini vurgulamaya çalıştı.
“1985 Kriket Dünya Kupası’nda oynadığımda, Sunil Gavaskar bana lisansı verdi ve ’50-55 koşu yapsan bile on üst gel’ dedi. O zamanlar bu çok pahalıydı ve ‘Ben iki-üç-dört istiyorum’ dedi. Ravi (Shastri) seninle bowling oynayacak ve sıkı tutacak ve bu baskıyı yaratacak. Dört küçük kapı için bowling oynamanı istiyorum,” dedi IANS’a özel bir etkileşimde.
“Benim ve Ravi’nin on over’ı arasında, ikinizin de 20 over’ı arasında derdi, 100 run ve dört veya beş küçük kapı istiyorum. Rakibin omurgasını kırmaya çalıştım ve oldu. Bu bir plandı ve oldu. bir numaralı maçtan finale kadar, finaller dışında, 50’nin altındaki her takıma sahibiz, iyi planlama ve becerilere ihtiyacınız var ve küçük kapılarınızı alması için bir kriket oyuncusuna güvenmeniz gerekiyor, bugünlerde kaç koşunun size verdiği önemli değil, topa vuran oyuncular kovalayacak BT.”
Hindistan’daki ODI Dünya Kupası’na 12 aydan az bir süre kala Sivaramakrishnan, Hindistan’ın mega etkinliğe giden tüm maçlarda mümkün olan en güçlü onbirini oynayarak kazanma alışkanlığı kazanmasını istiyor.
“Her galibiyet size güven verir, kombinasyon otomatik olarak yerleşir ve süreçleriniz pencereden dışarı çıkabilir. Başlayan, kendine çok güvenen ve maç kazanma alışkanlığı olan bir takım bulacaksınız. Zamanla oluşturmanız gereken her alışkanlık ve kazanma alışkanlığı zamanla oluşturulmalı. Süreç ve tüm bu şeyler ağlarda olabilir.”
“Uluslararası bir maç oynadığınızda elinizdeki en iyi tarafı, oradaki koşullar için en iyi kombinasyonu oynamalısınız ve kazanmak için oynamalısınız. Dünya Kupası’na ve ondan önceki 20 bir günlük Uluslararası Turnuvaya gittiğinizde, ‘ Hepsinin kazanmasına izin verme, sana katılıyorum.”
“20 üzerinden %80 veya 15 galibiyetiniz varsa ve bunlar çok iyi galibiyetlerse, Rohit Sharma, Virat Kohli, KL Rahul gibi insanların iyi formda gelmesi ve bowling bölümünde Bumrah bir noktada geri dönüş yapacaktır. ve forma giriyor çünkü bir maç durumunda yaptığınız şey file atmaktan tamamen farklı.”
(IANS girişleriyle)