Hindistan futbol antrenörü Igor Stimac, Asya Kupası’nı dikkatli bir şekilde planlamak gerektiğini söylüyor | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHI: Dikkatli planlama için çağrı Asya Kupası 2023Hint Erkek Futbol Takımı Antrenörü İgor Stimac bir sonrakini kullanacağını söylüyor FIFA Dünya Kupası ekibi kıtasal etkinlik için hazırlamaya yardımcı olacak vaka çalışmaları oluşturmak.
Hindistan’ın AFC Asya Kupası’na hazırlanmak için bir yıldan biraz fazla bir süresi var.
“Farklı hazırlıkların ne gibi sonuçlar doğuracağını araştıracağım ve bizim için de bir plan yapacağım. Yakın zamanda FSDL (ticari ortaklar) ile oturup milli takımın bol bol yaptığı gelecek sezonun takvimini planlamamız çok önemli. hazırlanmak için zaman,” dedi Stimac.
“Asya Kupası 2024 Ocak’ında olacak ve bu muhtemelen Hint futbolunda sezonun ortası olacak, bu yüzden dikkatli bir şekilde plan yapmalıyız.
“Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Dünya Kupası’na katılan birkaç milli takımı ve onların buna nasıl hazırlandıklarını takip ettim. Takımdan takıma farklılık gösteriyor.”
Promosyonun tanıtılması, I-Lig Stimac, daha uzun, yoğun ve rekabetçi diyor.
Onaylanan yol haritasına göre Asya Futbol Federasyonları (AFC), 2022-23 ve 2023-24 I-League sezonlarının galipleri, kulübün lisans kriterlerini karşılamaları koşuluyla, giriş ücreti ödemeden en yüksek ISL’ye terfi etmeye hak kazanırlar.
Hint futbolunun önündeki yol haritasından bahseden Stimac, “Bundan gerçekten çok mutluyum. Sonunda herkesi I-League’den ISL’ye yükselmenin önemine ikna etmeyi başardık ve bu büyük bir adım.
Lig sistemimize çok önemli bir şey katacak – rekabetçilik ve I-Lig kulüplerinin uğruna savaşması gereken bir şey getirecek.”
“Ayrıca küme düşmenin başlaması için sabırsızlanıyorum çünkü o seviyede de rekabet olacak. Bu tür maçlarda daha fazla hız ve yoğunluk getirecek.”
Stimac, ISL’nin genişlemesinin birkaç yıl alabileceğini, ancak hareketin önemli olacağına inanıyor.
Evet, bunun gerçekleşmesi için birkaç yıl beklememiz gerekiyor, ancak lig sonunda büyüklük, kulüp sayısı vb.
Bu, Hindistan’daki futbol için çok iyi olacak çünkü oyuncular daha fazla maç alacak ve biz milli antrenörler olarak kimi arayacağımıza karar vermeden önce onları daha çok iş başında göreceğiz.”
Şu anda Hırvatistan’da bulunan Stimac, I-Lig kulüplerinin kaderini yakından takip edeceğini söyledi.
“Son iki yıl bio balonla her iki ligdeki oyuncular için zor oldu. Ancak I-League’deki tüm oyunculara artık oynadığınız futbolun tadını çıkarabileceğinizi ve kendinizi ifade edebileceğinizi söylemek istiyorum. Yakından takip edin,” Stimac söz konusu.
“AFC Asya Kupası çok uzak değil ve Hindistan pasaportunuz olduğu sürece milli takımda oynama şansınız var.”