Hindistan – Bangladeş 1. Test: Bu zafer için gerçekten çok çalışmamız gerekti, diyor KL Rahul | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Hindistan, 188 turluk kapsamlı bir zafer kaydetmesine rağmen bangladeş Pazar günü Chattogram’da yapılan iki maçlık serinin ilk testinde kaptan KL Rahul, takımının zafer için çok çalışması gerektiğini kabul etti.
Hindistan maçı sabah seansında bir saat içinde tamamladı ve son gün dört kaleye ihtiyaç duydu ve ev sahibi 324’ü bowling oynayarak 1-0’lık bir seri liderliği ele geçirdi.
OLDUĞU GİBİ
Bangladeş Cumartesi günü dördüncü sabah oturumunda inatçı bir direniş gösterdi zakir hassan (100) sabırlı bir yüzyıla isabet ederken, Najmul Hossain Shanto (67) Elli puan.
Maç sonrası sunum sırasında kaptan olarak ilk Test galibiyetini kaydeden Rahul, “Zorlu bir Test maçında mücadele ettik ve bu galibiyet için gerçekten çok çalışmak zorunda kaldık. Yaptığımıza gerçekten sevindim,” dedi.
“(Saha) düzleşti, endişelenmedik. Vurucular rahat vuruyor gibi görünüyordu. İlk üç gün koşu yapmak zordu. (Bangladeş) açacakları vuruş şekli, çok çalışmak zorundaydık. .”
Rahul, Hindistan’ın ODI serisini 1-2 Bangladeş’e kaybettikten sonra bir şeyleri değiştirmek istediğini söyledi.
“Bir süredir buradayız. Bir günlük seri istediğimiz gibi gitmedi. Yoğunluğumuz gerçekten yüksekti. Hiçbir galibiyetin yüksek gelmediğini biliyoruz.”
Hintli kaptan, vuruş birimi konusunda özellikle hevesliydi. Cheteshwar Pujara, Shubman GillShreyas Iyer ve Rishabh pantolon zafere katkılarından dolayı.
“Ayrıca ilk vuruşlarda iyi vuruşlar yaptık. Shreyas ve Puji’nin (Pujara) iyi bir çalışmasıydı, hatta Pant’ın kontra atağıydı. Onlar (Gill ve Pujara) için gerçekten mutluydular, fırsatı değerlendirdiler.

Rahul ayrıca bowling ünitesini de övdü.
“Bovling şeklimizden çok memnunuz. Saha bowling oyuncularına pek yardımcı olmadı ama bir şeyler buldular. Umesh (Yadav) bazı harika büyüler yaptı ve bizi oyuna geri döndürdü. Bu atağı yıllardır yaşadık. Bakalım hangi niteliklere sahipler,” dedi Rahul.
Bangladeş kaptanı Shakib Al Hassanİkinci vuruşta hücumda 84 vuran oyuncu, sahanın iyi bir vuruş olduğunu ancak ilk vuruşlarda Willow ile ortalamanın altında bir gösteriyle bozulduklarını söyledi.
Bangladeş, Hindistan’ın 404’üne yanıt olarak ilk vuruşlarında 150 sayı elendi.
Shakib, “Kurtarmak için gerçekten iyi bir kaleydi ama (ilk vuruşlarda) iyi vuruş yapmadık. 5-6 aylık oyundan sonra ideal değildi ama hiçbir mazeret olmamalı” dedi.
“Hindistan’a bowling oynama biçimleri için büyük övgü. Ortaklıklar kurdular ve baskı yarattılar. Beş gün boyunca iyi kriket oynamalıyız. Bir sonuç almak için, özellikle Hindistan’a karşı dört iyi vuruş oynamalıyız.”
Shakib, genç Zakir Hasan’a övgülerinde coşkuluydu.
“O (Zakir) home runlarda birçok sayı attı, bu yüzden onu seçtik. Umarım Bangladeş için daha nice yüzyıllarda gol atar.”
Bilek döndürücü Kuldeep YadavHindistan’ın ilk vuruşlarında inatçı bir 40’ın yanı sıra 113’e 8’lik kariyerinin en iyi maç rakamlarıyla maçın adamı ödülünü kazanan, saha düzleştiği için ikinci vuruşta küçük kapıları almanın kolay olmadığını söyledi.
“Dürüst olmak gerekirse, hem sopayla hem de topla gösterdiğim performanstan memnunum. Sahadaki ilk vuruşlar ikinci vuruşlardan daha hızlıydı. İlk vuruşlarda biraz tempo vardı ama ikinci vuruşlar çok zorlayıcıydı” dedi. o.
“Daha yavaştı, bu yüzden ritmim üzerinde çalışmaya ve daha hızlı bowling oynamaya çalıştım. Muhtemelen topa daha fazla devir vurucuları zorlaştırıyor ve aşağı inip araba sürmeyi de zorlaştırıyor (neden bilek döndürücülerin bu ekstra avantajı var ).
“Ritim üzerinde çalışıyorum, daha agresif olmaya çalışıyorum ve bu bana çok yardımcı oldu. Eylem aynı, ben sadece ritimde agresif olmaya çalışıyorum (bowlingi üzerinde çalışmakla ilgili),” Kuldeep katma.
İki maçlık serinin ikinci testi 22 Aralık’ta Mirpur’da başlıyor.
(PTI girişleri ile)