Harmanpreet Kaur, Hindistan’ın T20 serisinde Avustralya’ya yenilmesinin ardından olumlu sonuçlara güveniyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MUMBAI: Dünya Şampiyonları Avustralya beş maçlık T20 International serisini kazanmış olabilir, ancak Hindistan’ın kaptanı Harmanpreet Kaur Cumartesi günü pozitiflere güvendi ve tarafının oyunda güçlü bir mücadele verdiğini söyledi.
Hindistan, Harmanpreet ve genç Richa Ghosh’tan geç havai fişeklerle 189’luk sert hedefi kovalamakla tehdit etti, ancak sonunda yedi tur geride kaldı.
Avustralya, serinin son maçına Salı günü 3-1’lik tartışmasız bir üstünlükle girdi. Seri, Şubat ayında Güney Afrika’da düzenlenecek T20 Dünya Kupası’na giden iki takımın hazırlıklarının bir parçası.
Maçtan sonra düzenlenen takdim töreninde 30 top 46 bulan Harmanpreet, “Avustralya’nın bu kadrosuna karşı oynama şansı bulan tüm genç kızlar tecrübelerini alıp götürecekler. Seriyi kaybetsek de pozitiflerimiz var” dedi. .
Kaptan çıktıktan sonra, Richa Ghosh (40 dışarıda değil; 19 top) ve Deepti Sharma (12 dışarıda değil; 8 top) kovalamacayı canlandırırken, Hindistan’ın 34’te 68 topa ihtiyacı vardı. Son turdan itibaren 20 tura ihtiyaçları vardı, ancak deneyimli Megan Schutt galibiyeti mühürlemek için cesaretini korudu.

“Sürekli oyunun içindeydik. Burada ve oradaki biri fark yaratabilirdi. Orada olsaydım işler değişebilirdi ama ne yazık ki oyundan çıktım, Richa ve Deepti’ye hâlâ inancımız vardı.”
Avustralyalı Ashleigh Gardner 27 top 42’sini düzenli bir 4-0-20-2 ile takip etti, buna sadece üç turdan vazgeçtiği ve oyunu kazanmak için Devika Vaidya’yı (32; 26 top) oyundan çıkardığı dar bir 18. sıra da dahil. ziyaret eden tarafın lehine.
Hintli kaptan, “Sadece üç puan aldığımız 18. sırayı geçmek tüm farkı yarattı” dedi.
Harmanpreet, Asya Kupası sakatlığının iyileşmekte olduğunu ve bu nedenle bowling oynamadığını söyledi.
“Şimdi sakinleşmek istiyorum, yakında kesinlikle bowlinge geleceğim” dedi.

Dördüncü #INDvAUS T20I’de yakın bitiş ama maçı kazanan Avustralya oldu! #TeamIndia zıplamaya çalışacak… https://t.co/9AzgaxawXr

— BCCI Kadınları (@BCCIWomen) 1671295057000
Maçın oyuncusu seçilen Gardner, boyunu doğru ve akıllıca karıştırmanın önemli olduğunu söyledi.
“Hangi uzunlukta bowling oynadığınız gerçekten çok önemliydi. Eğer fırlatırsanız, doğrudan yere vurmanın daha kolay olduğunu biliyorum. Ben de onu yere fırlattım.
“Uzunluklarınızı karıştırabilmek önemlidir. T20 kriketinin oldukça dost canlısı olduğunu biliyorum ve herkes Hindistan’a geldiğinizde çok fazla dönüş olacağını varsayıyor, ancak bu formatta fazla bir dönüş beklemiyorsunuz” dedi. Gardner.