Hamilton’ın galibiyetsiz ilk F1 sezonundan kaçınmak için son bir şansı var | Yarış haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
Lewis Hamilton, Formula 1’deki ilk sezonunu galibiyetsiz geçirmekten kaçınmak için bir şans daha yakaladı ve geçen yıl kariyerinin en büyük darbelerinden birini yaşadığı Pazar günü geldi.
Hamilton’ın liderken güvenlik aracı prosedüründe tartışmalı bir geç değişikliğin ardından 2021’de rekor bir sekizinci şampiyonluğu kaçırdığı Abu Dabi’ye dönüş, 2022’yi zirvede bitirme fırsatı sunuyor.
Görünüm çok daha pembe görünüyor mercedes Geçen hafta sonu George Russell’ın atılımıyla Brezilya’da sezon boyu süren boşluğa son verdi.
Beş kez kazanan YasMarinakırmızı boğalar nerede Max Verstappen Hamilton son iki yılda kazandı, hala büyük bir zorlukla karşı karşıya ve ekibinden herhangi bir özel muamele istemeyecek veya beklemeyecek.
Takım patronu, “Lewis’in bir önceliğe ihtiyacı yok ve bu onun asla isteyeceği bir şey değil” diyor. Toto Wolff Pazar günkü Interlagos yarışından sonra rekor ve sağlanabilecek herhangi bir yardım sorulduğunda gazetecilere verdiği demeçte.
“Sanırım daha önce her sezon bir yarış kazanma rekorunun onun için daha az öncelikli olduğunu söylemişti.
“Daha çok aracı olabileceği yere geri götürüyoruz ve gelecek yıl daha fazla yarış galibiyeti ve umarım şampiyonluklar için yarışıyoruz.”
Hamilton, 2007’deki ilk sezonunda kazanmak için sadece altı yarış koştu ve o zamandan beri her kampanyada en az bir kez kazandı.
1991’de çıkış yapan ve son olarak 2012’de emekli olan yedi kez dünya şampiyonu Michael Schumacher, 1992’den 2006’ya kadar 15 yıl üst üste bir yarış kazanmasına rağmen, başka hiçbir sürücü böyle bir başarıya sahip olamaz.
Hamilton, Eylül ayında “Rekora odaklanmıyorum ama elbette bu yıl o galibiyeti almaya çalışıyorum.”
“Rekor benim için önemli değil, çünkü genel olarak rekorları pek umursamıyorum.”
37 yaşındaki sürücü, son üç yarışını ikinci sırada tamamladı ve Mercedes, pilotlarının seken ve rekabet dışı bir araçla mücadele ettiği sezonun başlangıcından bu yana çok yol kat etti.
“Hala devam eden bir çalışma ama Austin’e getirdiğimiz iyi bir güncellememiz oldu, Meksika’da sağlamdık ve şimdi Brezilya’da, süper rekabetçi olmasını beklediğimiz pist değildi, aslında daha iyi performans gösterdik.” herkesten daha fazla” dedi Wolff.
“Bu, araçta performansı nasıl ortaya çıkaracağımızı anlama konusunda ilerlediğimizi gösteriyor ve bu, gelecek yıl için iyi bir gösterge.”
“Son üç yarışta olumlu bir eğilim gördük. Baskına (seviyeye) geri döndük mü? Hayır, değiliz. Bence kağıt üzerinde Abu Dabi bizim için çok daha zor.”