Geçişler kaçınılmazdır, ancak Hardik Pandya’nın başarılı olmak için malzemeleri vardır: Sangakkara | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Uluslararası bir takımda geçiş dönemi her zaman “başa çıkması zor” ama Hindistan’ın çok fazla yeteneği ve Hardik’te potansiyel iyi bir lideri var. panda Eski Sri Lanka kaptanı Kumar Sangakkara, T20 kriketindeki aşamayı sorunsuz bir şekilde görmek için hissediyor.
Hindistan, yeni yılda Sri Lanka’ya karşı altı beyaz top maçı oynayacak ve Pandya, 3 Ocak’tan itibaren T20I’lerin kaptanı olarak Rohit Sharma’nın yerini alacak.
Kadroda ayrıca KL Rahul ve Virat Kohli de yok, bu da Hint kriketinin bu seriden geçiş yapacağının bir göstergesi.
Sangakkara, yaklaşan Sri Lanka’nın resmi yayıncısı Star Sports’un ev sahipliği yaptığı bir etkileşim sırasında PTI’ye “Geçiş kaçınılmaz. Her zaman hazır olmalısınız. Ancak sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamak için destek oyuncularına ihtiyacınız var.” Hindistan turu.

“Her iki taraf da zorlu geçişlerden geçiyor ve bunu Avustralya’da gördük. Bunu bir süre önce Yeni Zelanda’da, hatta İngiltere’de gördüm. Yani tüm bu taraflar bir geçiş sürecinden geçiyor ve zorluk ortak bir tema.” ortak fenomeni söyleyerek aktarıldı.
Lanka efsanesi için taze yüzlere uzun bir ip vermek önemlidir.
“Seçtiğiniz oyunculara güvenmeli, onlara uzun süre güvenmeli, onları açığa çıkarmalı ve uluslararası krikete yerleşebilmeleri ve bunun ne hakkında olduğunu anlayabilmeleri için ihtiyaç duydukları temeli vermelisiniz.”
Özellikle Sri Lanka için geçiş, Sangakkara ve Mahela Jayawardene gibi insanlar emekli olduğundan beri çok zor oldu.

Sangakkara, “Hindistan’ın gelen çok sayıda genç oyuncusu var, bu yüzden aralarından en iyisini seçmek ve onlara daha uzun bir süre vermekle ilgili,” dedi.
Bununla birlikte, Pandya’nın IPL’de Rajasthan Royals’a akıl hocalığı yaparken Gujarat Titans’ın kaptanlığını görmüş olması konusunda belagatliydi.
“Liderliğinin olağanüstü olduğuna şüphe yok ve bunu IPL’de hepimiz gördük. Şimdi bunu ulusal düzeyde sahada kaptanlıkla birleştirmesi gerekiyor. Lider olmak için tüm niteliklere sahip, ancak siz sahip değilsiniz.” lider olmak için mutlaka kaptan olmak gerekir.”
Ancak Pandya’nın dikkate alması gereken kaptanlık yönleri var ve Sangakkara, Baroda adamı için bir kontrol listesi verdi.
“Artık sahada kaptanlık başka bir şey olabilir. Anları okumak, anları kazanmak ve strateji oluşturmak için keskin olmalısınız ve bence hardik iyi bir kaptan olmak için her şeye sahip.
“En zor şey, bir vizyonla oynamak için bir gruptaki oyuncularına ilham vermek, konuşmak ve yönetmek ve gerisi tecrübe ile gelecek, yakın maçlarda kaptan.”
Yeni Hint T20 takımına gelince, Sangakkara Ruturaj Gaikwad ve Sanju Samson’u takip edecek.
“Ruturaj Gaikwad’ın vuruşunu izlemeyi seviyorum ve o doğru vuruş yapabilen ve T20 kriketinde ve tabii ki Sanju Samson’da hala büyük bir etkiye sahip olan bir oyuncu çünkü Sanju’nun bu Hindistan tarafında uzun bir koşu yapmasını istiyorum.
“Çünkü o çok özel bir oyuncu, hız, spin ve faydalı oyunculardan oluşan iyi bir karışıma sahipler. Sri Lanka için zorlu bir mücadele olacak, ancak T20’de onlara yetişecek kaynaklara sahipler.”
Bu formattaki Asya şampiyonları, hesaba katılması gereken bir güç.
“Kaptan Dasun Shanaka, Charith Asalanka, Pathum Nissanka, Kusal Mendis var. SL’nin büyük toplamlar yapmasını sağlayan bir üst sıraları var.
“Kaptan Shanaka, Bhanuka Rajapaksa ve Wanindu Hasaranga içeri gelir. SL bat derin ve Lahiru Kumara ve Dilshan Madhusanka’nın ham hızıyla tamamlanan Mahesh Theeksana ve Hasaranga’nın spin kombinasyonuna sahibiz.
Pant’in bakımı üzerinde çalışması gerekiyor
Rishabh Pant, Sri Lanka’ya karşı herhangi bir beyaz top maçının parçası değil ve Sangakkara, gelişmeyi garanti eden şeyin vuruştan daha fazlası olduğuna inanıyor.
“Bence Rishabh Pant kaleciliğini biraz geliştirebilir. Pek çok insan sadece vuruşuna odaklanır ve bu ikisinin bir kombinasyonu güven oluşturur.
“Zor ve sıkıcı olduğunu biliyorum, ancak daha küçük anlara odaklanarak gerçekten iyi olabilir ve bu ona beyaz top kriketinde yardımcı olur ve sonra olması gereken kaleci olur.”
Vurmak söz konusu olduğunda Sangakkara, kime ve ne zaman saldıracağı konusunda akıllıca seçim yapmasını istiyor.
“Vuruşunda tüm şutlara, beceriye ve yeteneğe sahip olduğundan şüphem yok, ancak önemli olan T20 kriketinde nasıl vuruş yapılacağını anlamak, hangi bowling oyuncularına saldıracağını bilmek ve biraz akıllı olmakla ilgili.”
T20 sadece gençler için değil
Talepleriyle T20, otuzlu yaşların ortasındaki veya otuzlu yaşların sonundaki oyuncuların daha az alakalı hale geldiği bir oyun haline mi geliyor?
“Bunun yaşla ilgili olduğunu hiç düşünmedim. Sadece beceriye bakıyorum ve bunun en yetenekli oyuncular için bir oyun olduğunu düşünüyorum. Kriket, en yetenekli oyuncular için bir oyundur ve en yetenekli oyuncular arasında en iyi olanlar tek başına hayatta kalır.
“Yapmak zorundasın. Yapmazsan hiçbir şey işe yaramıyor. Çok yetenekli, yaratıcı ve kısa sürede problem çözebilenlere göre bir oyun.”