Fırsat bulursan gol atmalısın: İşhan Kışan | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Açıcı İşhan Kişan Bangladeş’e karşı üçüncü bir günlük maçta rekor kıran bir çifte yüzyıl attı ve 24 yaşındaki Hint kriket takımındaki slot rekabetinin seviyesini ve sınırlı fırsatlardan tam olarak yararlanma ihtiyacını anladığını söyledi.
Kishan, sakatlanan Rohit Sharma’nın yokluğunda şanslı bir aradan sonra ODI tarihindeki en hızlı çift yüzü attı. Ishan vuruşları açtı ve Hindistan’ın Bangladeş’e karşı 227 turluk büyük zaferinde sadece 131 topla 210 atış yaptı.
Ishan, vuruş pozisyonuna odaklanmadı, ancak verilen fırsata odaklandığını ve vurucusunun onun yerine konuşmasını istediğini söyledi.
Kishan, “Bu takımdaki vuruş pozisyonunun güvenli olduğunu düşünmüyorum. Birçok büyük oyuncu farklı pozisyonlarda oynuyor. Her şey performansla ilgili ve bu pozisyonda vuruş yapmak istediğimden şikayet edemem” dedi.

“Büyük puan almanız gerektiğinde böyle bir fırsat çünkü potansiyelinizi göstermek için yalnızca bir veya iki maç alırsınız. Harika bir oyuncu ancak böyle çıkar, eline geçen fırsatı değerlendirir.”
Bununla birlikte, Rohit’in formda olması beklendiğinden, Hindistan Ocak ayında Sri Lanka ile oynadığında işler değişebilir, düşmezse Shikhar Dhawan orada olacak ve Shubman Gill de tekrar karışımda olacak.
Kishan, Ocak ayında oynayıp oynayamayacağını umursamıyor.
“Bir sonraki maçı oynayıp oynamayacağımı düşünmüyorum. Fırsat bulduğumda elimden gelenin en iyisini yapmak benim işim. Çok fazla konuşmam, sadece sopamın konuşmasını istiyorum.” Rahul Dravid de koğuşunun performansından çok memnundu ve Kishan baş antrenör tarafından bile kucaklandı.
“O (Dravid) çok mutluydu çünkü bir oyuncunun sadece bir şans istediğini biliyor.”

Konu kendini adamaya geldiğinde Kishan, Virat Kohli ve Hardik Pandya’ya saygı duyar.
“Virat bhai veya Hardik bhai izlediğimde sadece onların çabalarına bakmaya çalışıyorum ve onlar gibi yüzde 100’ümü vermeye çalışıyorum. Lig maçı oynuyormuşuz gibi değil. Ülkemizi temsil ediyoruz. Odağım her zaman yüzde 100’dür ve Maçtan sonra pişmanlık yok.”
Kohli ile 290 kişilik bir ortaklık bir öğrenme deneyimi oldu.
“Onunla (Kohli) vurma şansım olduğu için mutluyum, ama o zamanlar bunu düşünmüyordum. Onunla vurarak çok şey öğrendim. Virat bhai olduğu için denedim, istedim. öğrenebilmek için onunla mümkün olduğunca çok konuşmak. Onunla daha birçok ortaklık kurmayı umuyorum.”
(PTI girişi ile)