FIFA, Dünya Kupası sırasında çevrimiçi ayrımcılıkla mücadele ediyor | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
Dünya futbolunun yönetim organı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, FIFA’nın Dünya Kupası sırasında çevrimiçi nefret söylemi ve ayrımcılıkla mücadele etmek için yeni bir hizmet başlattığını söyledi.
Sosyal Medya Koruma Hizmeti, oyuncuların maçtan dakikalar sonra soyunma odası telefonlarına giriş yapmaları durumunda saldırgan mesajları görmelerini engeller.
FIFA, tüm Dünya Kupası katılımcılarının sosyal medya hesaplarını, kamuya açık küfürlü, ayrımcı ve tehdit edici yorumları tarayarak ve ardından bunları sosyal ağlara ve kolluk kuvvetlerine bildirerek izleyecektir.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, “FIFA, oyunculara ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için mümkün olan en iyi koşulları sağlamayı taahhüt ediyor” dedi.
” de FIFA Dünya Kupası Katar 2022’de, oyuncuları sosyal medya gönderilerinin ruh sağlığı ve esenliği üzerindeki zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olacak bir hizmet başlatmaktan memnuniyet duyuyoruz.”
Takımlar, oyuncular ve diğer bireysel katılımcılar, Facebook, Instagram ve YouTube’daki küfürlü ve rahatsız edici yorumları alıcı ve takipçileri tarafından görülmekten hemen gizleyen bir moderasyon hizmetine de kaydolabilirler.

FIFA tarafından bu yıl yayınlanan bir rapor, geçen yılki Avrupa Şampiyonası ve Afrika Uluslar Kupası’ndaki (AFCON) oyuncuların yarısından fazlasının ayrımcı çevrimiçi taciz kurbanı olduğunu ortaya koydu.
Ülkesinin Dünya Kupası kadrosunda yer almayan Brezilyalı milli Willian, içinde bulunduğu kampanyayı destekliyor. çevrimiçi ayrımcılık kendini.

Willian, “Bu kampanyayı destekliyorum çünkü bir yıl önce Brezilya’daydım ve çok acı çektim ve ailem çok acı çekti çünkü insanlar sosyal medyada bize, aileme saldırmaya başladı” dedi.
Bu yüzden, bazen beni üzen bu tür şeyleri durdurup durduramayacağınızı görmek için şimdi FIFA’nın yanındayım.”