FIFA Dünya Kupası: Cristiano Ronaldo hala şehirde konuşuluyor | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
ronaldoyokluğu Portekiz‘nin ilk onbiri ve onunla olan konuşması Santos konuyla ilgili olarak Fas ile çatışmaya yol açan prosedürlere hakim
DOHA: ‘Sohbet’, Fas’a karşı oynadıkları çeyrek final öncesinde Portekiz’in moda sözcüğüydü. Ve beklenebileceği gibi, tüm konuşma Cristiano Ronaldo ve menajeri Fernando Santos’un yıldız oyuncusu ve kaptanı ile yaptığı diyalog etrafında dönüyordu.
Joao Felix sandalyesinde kıvranır, bir soruya cevap verir, bir cevap formüle eder, sonra sanki burası olmak istediği son yermiş gibi gözlerini başka yöne çevirir, yere bakar ve uzağa bakardı.
Olağanüstü Felix’in yanında oturan tecrübeli menajeri Fernando Santos, içgüdüsel olarak burnunu okşadı ve bilinçaltında yüzünü gizlemek için çenesini kaşıdı. Felix, Ronaldo’yla ilgili başka bir soruyu yanıtladıktan sonra birbirlerine doğru eğilirler, beceriksizce gülümserler ve muhtemelen birbirlerine “Bu ne zaman biter?”

11

“Hayır, topu Cristiano’ya pas vermek zorunlu değil,” diyen Felix, samimi Dünya Kupası basın toplantıları kadar empatik olmaya çalışırdı.
Herkesin, muhtemelen kendisinin de aklındaki tek soru sorulacaktı. “Onsuz Portekiz’in oyununda daha fazla eğlence ve özgürlük var gibi görünüyor. Cristiano diziliş hakkında ne söylemek istersin?” Kedi adeta eski bir Portekizli defans oyuncusuyla güvercinlerin arasına atılmıştı. Jose Fonte Portekiz’in Ronaldo’suz daha iyi oynadığını söylerseniz: “Böyle hissetmiyorum” derdi Felix, “Sahada elimizden gelenin en iyisini yapmaya, en iyi sıradaki oyuncuya pas vermeye çalışıyoruz. Bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ronaldo’ya devretmek. Fonte’ye katılmıyorum. Farklı oynamış olabiliriz. Takım her zaman gelişiyor ve onun açık ya da kapalı olması önemli değil. . . . Diğerlerinde olmayan yeteneklere sahip ( ama) bizim kimliğimiz var.”
Santos içten içe iç çekti ve aynı sorunun yakında kendisine geleceğini bildiğinden avucunun içiyle alnını ovuşturdu. Tüm hikaye Portekiz’in yıldız oyuncusuyla ilgili yakın gelecekle ilgili: Santos ve takımı galibiyet kombinasyonunu kırmış gibi göründüğü için oynayacak mı yoksa yedek kulübesinde mi kalacak? Gerçekten yarı yolda takımdan ayrılmakla tehdit etti mi?
Cumartesi günü Portekiz’in rakibi olan Fas’ın, İspanya’yı gözü kara ve yorulmak bilmez bir şekilde tükettiği için burada, Katar’da devasa katillere dönüşmesinin pek önemi yok gibi görünüyor. Santos, Fas’ın neler yapabileceğini acı bir şekilde hatırlıyor. 2018’de Portekiz’in zor bir oyunda zafer kazanmasına yardımcı olan erken bir Ronaldo golüydü. 1986’da Kuzey Afrikalılar onları 3-1 yenmişti.
Santos, “İsviçre’den daha az olmaları umurumda değil,” derdi, “Bu, çok fazla potansiyele sahip, son derece organize bir takım. İspanya’ya karşı maçı izlemediyseniz, bu takımın ne kadar iyi olduğunu anlayamazsınız. dır-dir.” dır-dir. Sahanın sadece 20 metrelik küçük bir bölümünde oynuyorlar. Bu Dünya Kupası’nın en iyi oyuncularından biri var, o Bayern Münih oyuncusu (Noussair Mazraoui). Afrika kıtasındaki takımlar, özellikle Kuzey Afrika takımları çok fazla yaratıcılığa sahip. Bu takımların grup olarak oynama konusunda daha güçlü bir kültürleri var, onların dedeleri, büyük dedeleri için oynuyorlar. Kültürleri samimi ve derin. Tabii bizim de dedelerimiz de oynayacak…’ derdi.
Ama kim gerçekten tüm bunları duyacak havadaydı. Günün konusu Ronaldo’ydu. Santos bu nedenle boğayı boynuzlarından tutmaya karar verecekti.
Santos, “Bir görüşmemiz oldu ve konuşmasaydık çok kötü olurdu,” diye söze başladı. “Görevi devraldığımda, oyuncularla konuşmak ve bir ilişki kurmak zorundaydık. Bunu tüm oyuncular için yapmak zorunda değiliz. Ama kaptan o. Portekiz futbolu için, insanlar için neyi temsil ettiğini biliyorsunuz. , bu yüzden tabii ki onunla konuşmam gerekiyordu Bu konuşmayı maç günü öğle yemeğinden sonra yaptık.
“Onunla yaptığım tek konuşma buydu ve ona neden başlamak istemediğini açıkladım. Strateji açısından ikinci yarıda başlamamamızın ve onu kullanmamızın daha iyi olacağını söyledim.” Cristiano bunu duyduğunda hiç mutlu olmadı.Hiçbir oyuncu böyle olmazdı, özellikle de her zaman ilk onbirde yer almış biri.Ve hatta bana bunun iyi bir fikir olup olmadığını sordu… Ne zaman bir oyuncu Milli takıma ve yedek kulübesine bir sınır var, mutlu değiller. Her maç oynayacağını sanan oyuncular (var) var. Benim zamanımda düştüğümüzde midemiz bulanırdı” derdi.
Santos, “Ronaldo bana milli takımdan ayrılacağını hiç söylemedi. “Artık bu polemiğe bir son vermenin zamanı geldi. Başlamasa da ısınan oydu. Gollerin hepsini kutladı. Sonunda oyuncuları taraftara teşekkür etmeye davet etti, bu yüzden de öyle.” Ronaldo’yu Portekiz futbolu için yaptıklarından ötürü yalnız bırakmanın zamanı geldi.”
Ve sonra Felix’e teknik direktör Diego Simeone tarafından oldukça yetersiz oyun süresi verilen Atletico Madrid’de oynamak ile oyun zamanı, özgürlük ve alan bulmaya geldiği Portekiz için oynamak arasındaki fark sorulacaktı.
“Milli takım için oynamakla kulübüm için oynamak farklı. Burada uzun süredir birlikte oynadığım oyuncularla oynuyorum. Aynı dili konuşuyoruz. Portekiz’i temsil etmek bir zevk.”
Komik, ama bu soruyu Cristiano Ronaldo’ya sorsaydın, o zaman havai fişekleri görürdük.