FIFA Dünya Kupası: Arjantin finali yaklaşırken Fransız oyuncular soğuktan etkilendi | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Birkaç Fransa Fransa Futbol Federasyonu, Dünya Kupası finaline hazırlanırken oyuncuların nezle olduğunu söyledi. ArjantinRaphael ile Varan ve Cuma günü en son hastalanan İbrahima Konate.
Merkez savunma oyuncusu Dayot Upamecano ve orta saha oyuncusu Adrien Rabiot Çarşamba günkü Fas’a karşı 2-0’lık yarı final galibiyetini hastalık nedeniyle kaçırdı.
Antrenör Didier Deschamps Çarşamba günkü maçtan sonra hastalığı yaymamaya dikkat ettiklerini söyleyerek paniğe kapılmadı.
Forvet Randal Kolo MuaniFas’a karşı kazandıkları galibiyette Fransa’nın ikinci golünü atmak için yedek kulübesinden gelen isim, Cuma günü şunları söyledi: “Yayılan küçük bir grip var ama ciddi bir şey yok. Yakında iyileşecekler ve Pazar gününe hazır olacaklar.”
Bir Fransız basın yetkilisi ekledi: “Bildiğiniz gibi, Randal doktor değil, bunu daha sonra konuşacağız.”
Kolo Muani, hastalanan oyuncuların tecrit edildiğini söyledi.
“Hasta olanlar odalarında kalıyor, doktorları tarafından bakılıyor ve sosyal mesafeyi koruyoruz. Bu konuda çok katıyız” dedi.
Forvet Ousmane Dembele, “Biz o virüsten korkmuyoruz. Dayot ve adrien biraz midem ağrıdı, onlara zencefil ve ballı çay yaptım ve sonra kendilerini daha iyi hissettiler. Umarım herkes finale hazırdır.
“Dayot iyileşti ve herkesin hazır olacağını düşünüyorum. Önlemler aldık. Dayot ilk gün odasında kaldı ve ona yemek getirdik ve ertesi gün yine herkesle birlikteydi.”
Deschamps, Upamecano ve Rabiot’un Pazar günü Lusail Stadyumu’nda oynanacak karşılaşmaya uygun olacağından emindi.
Çarşamba günü “Dayot formda olacak. Cumartesi gününden beri üç gündür hastaydı … ateşi vardı ve bu onun gücünü etkiledi” dedi.
“Sahip olduğumuz zor oyun göz önüne alındığında, onunla oynamamaya ve onun yerine Konate oynamaya karar verdim çünkü o, bu seviyede oynamak için yeterince iyi olduğunu gösterdi.
“Rabiot hastaydı, bu öğleden sonra daha iyiydi ama yeterince iyi değildi, bu yüzden otelde kaldı. Dinlenmek için dört günümüz var, bu yüzden Pazar günü daha iyi ve müsait olmalı.”
Ancak Konate ve Varane elenirse, Deschamps zor bir seçim kararıyla karşı karşıya kalacak çünkü en iyi üç savunucusundan ikisi olmayacak.