FIFA Dünya Kupası 2022: Risk size ait olmak üzere bizi iptal edin, Hırvatistan’ı kendinizden emin bir şekilde uyarın | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Hırvatistan, güçsüz oldukları düşünüldüğünde başarılı olduklarını söylüyor ve Cumartesi günü yeniden Dünya Kupası finaline ulaşmak için gerekenlere sahip oldukları konusunda uyardı.
İlham veren kaptan Luka Modric liderliğindeki Hırvatistan, Fransa’ya 4-2 yenilmeden önce dört yıl önce Rusya’da final oynadı.
Yaşlanan bir tarafın önümüzdeki haftalarda Katar’da da başarılı olacağını tahmin eden çok az kişi var – bu da oyuncuların hoşuna giden bir yol.
Forvet oyuncusu Bruno Petkovic, “Üstümüze fazladan baskı uygulamıyoruz ve bu tahminleri gerçekten umursamıyoruz” dedi.
“Bunu dinlemiyoruz veya okumuyoruz. Her seferinde bir adım atmalıyız, kendi hedefimiz var ve buna odaklandık. Sonunda kimin tahminlerinde haklı olduğunu göreceğiz. .”

Diğer forvet oyuncusu Marko Livaja da benzer şekilde iyimserdi ve ekledi: “Rusya’da yaptığımıza benzer bir şeyi tekrarlama şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.”
Hırvatistan, Kanada ve Belçika’nın da yer aldığı F Grubu’nda Fas’a karşı Katar mücadelesine Çarşamba günü başlayacak.
Brezilya, Arjantin, İspanya, İngiltere, Almanya ve sahibi Fransa ile birlikte Belçikalılar, bu Dünya Kupası’nda ileri gitmesi beklenen takımlardan biri.
Hırvatistan, Real Madrid’in oyun kurucusu Modric ve emektar arkadaşı Ivan Perisic ile hâlâ övünebilir, ancak bazıları Katar’da ciddi bir mücadelenin üstesinden gelecek ateş gücüne sahip olmadıklarını söylüyor.

Ülkesi için 23 maçta altı gol atan Dinamo Zagreb’den Petkovic, “Kariyerim boyunca çoğu medyanın beni pek sevmemesine alışkınım, bu yüzden gerçekten umurumda değil.”
28 yaşındaki oyuncu, “Kendimi geliştirmeye ve takımın başarısına katkıda bulunmaya odaklanıyorum” dedi.
“Bence mükemmel hücum oyuncularımız var. Belki hepimiz harika uluslararası kariyerlere sahip değiliz veya uluslararası alanda tanınmıyoruz. Ancak çok fazla kaliteye sahibiz ve forvetlerimiz için endişelenmemize gerek olduğunu düşünmüyorum.”

FIFA DÜNYA KUPASI3