Etrafına bakınarak 14’üncü kattan atladı. Noel, kapanmadı

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Viktor Noel hakkında konuşmak istemiyordu. Kasım ayında genç adam ağladı ve tüm arkadaşları ve öğretmeni gitti, pencereyi açıp dışarı atladı. Prag’daki yüksek bir binanın üçüncü katından. Sorunlarının artık sona erdiğini düşünüyordu.

Kafamda kısa devre oldu. Ben üçüncüyüm, e iju. Ve hava Noel için çok karanlık. Tatil için değil ama ailemle, kardeşimle, onun kuşuyla ve bu köpeklerle zor bir gün geçirmek için. Aile o öpücüğü benimle hastanede geçirdi. Moravya’nın güneyinden gelen 21 yaşındaki bir öğrenciyle evindeymiş gibi masa oyunları oynayarak saatler geçirdik.

Oğulları kendini öldürmeye çalıştığında Rodie zincirlendi. Ona ne olduğu hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Aslında o da bilmiyordu. Hiç kimse onu putlaştırmadı ya da başka bir şekilde ona ayrıcalık tanımadı. İçinde şüpheler ve kıyamet duyguları büyüdü.

Kendimden mutsuzdum. Sadece partiye saygı duydum. Ve arılar olmadan yüksek bisikletin üstesinden gelemeyeceğimden gerçekten korkuyorum, kadınla hiçbir zaman bir sorunum olmamasına rağmen, genç kadının kader gününden önceki zamanı hatırlıyorum. Ailesini düşünerek onun tam adını yayınlamak istemiyorum.

Yeni bir partner onun bir araba kazasında yaralandığını düşünse bile aldırış etmeyeceğini söyledim: Yaşadığım yerde bu her zaman oluyor. Kimse benimle nasıl konuşacağını bilmiyordu. Öte yandan Jin bana yardım ettiği için öfkelendi.

Yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu

Geçen sonbaharda çektiği acı hakkında konuşamadı. Kendisine rol model olan en yakın arkadaşı ve kardeşiyle bile aynı fikirde değildi. Bu bir hataydı. Ailenin desteği ve insan ruhu konusunda kadın uzmanların yardımları sayesinde bugün olanları, çimdikleri, lb’leri, yuvarlakları ve geleceği perspektifli bir şekilde konuşabiliyorum.

Depoda dikkat çekmeye çalışan türden bir kızdım. Çarşamba günü böyle olmasını istemedim. Yavaş yavaş kendime kapandım, tipik bir içe dönük oldum. Ancak bisikletten sonra etrafımda birlikte eğlendiğim, futbol oynadığım veya dans ettiğim ailem ve arkadaşlarım vardı, bu yüzden bir şekilde düzeldi. Ta ki önce yüksek bisiklete binene kadar.

Prag’ı seviyordu ama ailesinden ve arkadaşlarından ilk kez ayrı kalacağı gerçeğine dayanamıyordu. Dom sadece hafta sonları araba kullanıyordu. Bisiklette ya da yurtta kolay kolay iletişim kuramıyor, yeni arkadaşlar bulamıyordu. Yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu. Ne kadar kötü hissettiğini kimseye söylemeye cesareti yoktu. Belki bir şey ima ettim ama keyfim yerindeydi bu yüzden kimse bunu dikkate almadı. Ve kimsenin endişelenmesine izin vermediğini açıklıyor.

Kendi canına kıymaya karar verdiği günü hatırlamıyor. Daha sonra hatırlattıklarında, önceki gece bir veda mektubu yazdığı için bu sözünü yerine getirdiğini hatırladı. İçinde esas olarak ailesinden özür diledi ve onlara suçlanacak şey olmadıklarına dair güvence verdi.

Hastanede odama gittiğimde ilk hissettiğim duygu acıma oldu. Kendim için ama esas olarak ailem ve erkek kardeşim için yaptıklarımdan pişman oldum. Aynı durumda olan herkese sorunlarını konuşmamasını, ailesine, arkadaşlarına gitmesini veya profesyonellere başvurmasını tavsiye ederim. Bir kez daha bana çok yardımcı olan bir psikiyatriste ve psikoloğa gideceğim, genç adama hayatını kurtardığı için Prag’daki Merkez Askeri Hastane’den kendisine borçlu olduğumu ve onu kurtardığı için benzersiz bir ameliyat geçirdiğini anlatacağım. Zln.

Alt kısmında çok fazla yara izi var ama iki kapsamlı rekonstrüksiyon ameliyatı geçirmiş olduğundan gözünün altındaki tek bir ismi kapatsa bile neredeyse çekici değil. İlki Prag’da, ikincisi ise duvar, kıkırdak ve bağların çıkarılması için ameliyat edildiği Zln’de Jiimek ve ekibi tüm bağları söküp yeniden monte etti.

İlk ameliyattan sonra bu genç adamda kırık kemikten kaynaklanan büyük bir overbiter oluştu. Meslekten olmayanların ifadesiyle, yumuşak damak ve elu da dahil olmak üzere alt çeneden gelen katman, aralarında santimetre genişliğinde bir mesafe bulunan iki yarıya bölünmüştür. Konuşarak, yutkunarak ve gözleriyle Viktor’u terletiyordu. Bu nedenle büyük bir operasyon yapmayı kabul etti.

Eşsiz bir operasyon hayatını kurtardı

Hareket sekiz saat sürdü. Saatin ilk yarısı tek tek parçaların ezberlenmesiyle geçti. Prag’daki meslektaşlarımızı birbirine bağlayan yaklaşık bin vidayı söktük ve birbirine yapışanları yeniden kırmak zorunda kaldık. Ben öyle bir şey yapmadım ama başka türlü de işe yaramadı. Primimek, ancak o zaman tüm levhayı yeniden birleştirip Merkur kitindeki gibi kulplu titanyum plakalar ve vidalar yardımıyla şarkı söyleyebildik, diye açıklıyor.

Operasyon Estonya’da türünün ilk örneğiydi. Onu benzersiz kılan şey, ameliyat yerine beyin cerrahlarının kullandığı özel BT ekipmanıyla donatılmış hibrit bir ameliyathane kullanmasıydı.

Ancak yanak ameliyatı sırasında hastanın kafasının üç boyutlu görüntüsünü oluşturabilecek teknoloji ne Esk’teki meslektaşlarımda ne de bizde mevcut. Ancak depoda bunun doğru olduğundan emin olmamız gerekiyordu; her milimetre önemliydi. İmek, ancak BT görüntüsü alt elyst ile oniksin birleşip zamanla yerleştiğini doğruladığında, geri kalanın kapsülde aynı olacağından emin olarak daha fazla devam edebildik, diye açıklıyor.

Viktor iki kez ameliyat edildi, ikinci kat ikinci kat tarafından yönetiliyordu. Ocak ayı için diş implantlarıyla son adımı planlayın. Hastanız hakkında önce saygı ve asistanlıkla konuşun. O, yaşama sevincini yeniden bulmuş mütevazı, utangaç bir çocuktur. Kafamda hallettim. Bizimle her karşılaştığında bize teşekkür ediyor.

Eşsiz bir adımla Viktor’un yemek yiyebilmesine ve normal görünmesine yardımcı olmaları çok yazık. Genç bir avcı için kazmaya değer. Cerrahi aleti köpeğin burun ve yan boşluğuna soktuğumuz için bölgede herhangi bir iz kalmıyor. Sadece göz bölgesinde alt göz kapağını açmak zorunda kaldık, o yüzden yırtık sonrası iz kalıyor.

Genç adamın tamamen iyileşmesi için daha kat etmesi gereken uzun bir yol var. Doktorun yanı sıra bir konuşma terapisti de ziyarete gelir. Diz kapağındaki kırık ve bacağındaki yavaş iyileşen kemik nedeniyle şu anda futbol oynayamıyor. Ama yine dans ediyor ve dikkatlice voleybolu deniyor.

Sonbaharda lisenin ilk yılına bu kez Moravya’daki evinde başladı. Yine yurttayım ama Prag’dan uzakta arkadaşlarım orada yaşıyor. Ve programımı boş günlerim olacak şekilde ayarlayabildim, bu yüzden evde daha fazla zaman geçiriyorum, diye övüyor kendini.

Pesto kısa süre sonra yeniden akıl hastası hissetmeye başladı. Ancak bu sefer hemen bisikletinin bulunduğu şehirde bulunan bir psikiyatriste başvurdu. Ve eve gittikten sonra doğum yapıyorum. Vichni bana yardım etti. Rodie, herhangi bir kriz anında onlara içki içebilmem için eski model bir araba satın aldı. Ancak gerekli değildi. Ve umarım öyle olmaz. Üzerinde çalışıyorum Dodv öğrencisi.