Edebiyat Fakültesi’nde kış yarıyılı sonuna kadar sınavlar isteğe bağlı olacak

HakikaT

Global Mod
Global Mod
8 Ocak haftasında vyuujc öğrencilerle toplantılar düzenleyebilir ancak onların unsuru vuka olmayacaktır. Bu toplantı aynı zamanda gönüllü olacaktır. Sınavlar 15 Ocak’tan itibaren tam programa göre başlayacak. Tasdikler gönüllülük esasına dayalı olup, duruma göre şekli değiştirilebilir.

Fakültemiz, kış döneminde tek bir kredi bile kazanmasanız bile, eğitiminize huzur içinde devam edebileceğiniz, hatta gelecekte eğitiminizi tamamlayabileceğiniz konusunda sizi temin etmek istiyoruz.

Gönüllülük esasına göre durum özet incelemesi de gerçekleştirilecek. Ocak ve Kasım 2024’teki final sınavlarına girilmemesi, kimsenin eğitimini huzur içinde tamamlamasını tehdit etmeyecek, final sınavlarına hevesli olup şimdi girmek istemeyen öğrenciler, öğrencilere yönelik yönerge uyarınca mazur görülecektir. .

Diğer fakültelerdeki eğitim ücretleri değişmeyecek ancak İngiltere, öğrencilere karşı duyarlı bir yaklaşım öneriyor.

Fakülte, öğrenciler ve çalışanlar için grup psikolojik desteği sunmaktadır. İlk toplantı perşembe günü gerçekleşti ve bugün Ocak ayına kadar dolular. İngiltere’nin internet sitesinde yer alan kriz yardım tedbirleri hakkında bilgi verdi.

Kişisel anahtarların Jan Palach Meydanı’ndaki FF UK binasından toplanması 4 Ocak’tan ay sonuna kadar, Birleşik Krallık’ta her Perşembe 08:00 – 16:00 ve Salı 11:00 – 18:00 arasında devam edecek. Celetn 13’teki POINT binaları. Birleşik Krallık’a göre, tüm vcs’lerin yaklaşık dörtte biri buranın sahibiydi.

Kişisel anahtarların Jan Palach Meydanı’ndaki FF UK binasından toplanması 4 Ocak’tan ay sonuna kadar, Birleşik Krallık’ta her Perşembe 08:00 – 16:00 ve Salı 11:00 – 18:00 arasında devam edecek. Tüm yıl boyunca POINT binaları 13.

700 kişi kriz sohbetinden yardım istedi

Felsefe Fakültesi’nin bir hafta önce trajik kapanışından bu yana, hem öğrenci hem de öğrencilerden oluşan yaklaşık 700 kişi, Charles Üniversitesi’nin web sitesindeki kriz sohbetine başvurdu. Üniversite sözcüsü Vclav Hjek, çocukların okula dönme konusunda uyarıldığını veya sağlıklarıyla ilgili yardım için nereye başvuracakları konusunda bilgi verdiklerini söyledi.

Sohbetin hala faaliyette olduğunu hatırlattı ve yardıma ihtiyaç duyan herkesi aramaya tereddüt etmemeye çağırdı. Yardım sunan diğer kuruluşların irtibat kişileri, örneğin Duevnho Zdrav Ulusal Sağlık Servisi (NUDZ) gibi web sitesinde listelendi.

Ağın yayınlandığı gün saat 16.00’da faaliyete geçen üniversite sohbeti ilk günlerde en çok kişi tarafından ziyaret edildi ve kullanılmaya devam ediyor. Hjek, şehirde çocukları, arkadaşları ve oda arkadaşları olan ya da bizzat şehre yakın olan Charles Üniversitesi öğrencilerinin ona sık sık başvurduğunu söyledi. Ana kayanın fakültelere akması sonucu 14 kişi öldü, 25 kişi de yaralandı.

Efsaneye göre, sohbete başvuran kişiler sıklıkla uyku bozuklukları yaşıyor, akıl sağlığı ve daha sonra yardım için nereye başvuracakları konusunda danışmanlık istiyorlardı. Dolayısıyla ailelerinde atmosferden dolayı olayı konuşacak kimselerinin olmamasından dolayı sıkıntı yaşıyorlardı. Başkalarının tatilini bozmak istemediklerini, suçluluk duygusu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Ona göre öğrenciler ve öğrenciler okula dönüşle ilgili korkularını dile getirdiler. Mesela okula dönüşle nasıl başa çıkılır, bu durum nasıl aşılır, ruh sağlığı nasıl desteklenir, öğrencilere nasıl destek olunur gibi konularda yardımcı oldular. Hjek’e göre daha ilgili öğrencilerden bazıları da sohbete katıldı.

Kır evindeki müşterilere destek gruplarına katılım ve dolayısıyla uzun vadeli psikolojik ve psikoterapötik tedavi teklif edildi. Çocukların psikiyatristlerden yardım istediklerini ve psikotrop ilaç olasılığını da istediklerini sözlerine ekledi. Ona göre profesyonellerin yardım teklifi, onların hizmetlerine yönelik bir talepten daha fazlasıdır. Birkaç kişi daha sonra psikolojik yardım almak için daha önce iletişim kurdukları [email protected] e-posta adresine başvurdu.

Olaydan sonra In Iustitia gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kriz yardımı başlatıldı. Toplamda yaklaşık 200 kişi ona başvurdu. Facia günü arkadaşlarının intikamını almak zorunda kalan dört kişiyi aradılar, gözlerini kırdılar.

Akşamın ilerleyen saatlerinde ve gecenin ilerleyen saatlerinde umutsuzluğun karanlığı, gerçekte yalnızlık, intihar düşünceleri ortaya çıktı. In Iustitia sosyal hizmet görevlisi Duan, gece boyunca intikam almak üzere olan birçok kişinin aradığını, diğer şeylerin yanı sıra kendilerinin uyuduğu ve komşularının uyumadığı duyguları ve suçluluk duyguları hakkında konuşmak istediğini söyledi. Vank.

Ona göre daha sonra insanlar karanlığın yanı sıra sevdikleri birinin kaybıyla da başa çıktılar ve trajediden sonra nasıl hareket edecekleri, iyi bir hayata nasıl devam edecekleri hakkında konuşmaya ihtiyaç duydular.

İlk yardım hattını verdi

• Yakın arkadaşlara yönelik psikososyal müdahale hizmetleri Sisteminin 7/24 kriz hattı: +420 227 272 225
  • Yetişkinler için 7/24 ilk psikolojik yardım hattı: 116 123
  • 26 yaş altı öğrenciler için kesintisiz Yardım Hattı: 116 111
  • Mavi Hat: +420 608 902 410 ve +420 731 197 477
  • Herkes için kesintisiz Prask dvry hattı: +420 222 580 697
  • Prag’daki trajik silahlı saldırılar nedeniyle R Polisi bir kriz hattı kurdu: +420 974 823 158