Dwayne Bravo, CSK|’nın bowling koçu olarak atanan IPL’den emekli olduğunu duyurdu | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHI: Chennai Super Kings çok yönlü Dwayne Bravo, IPL günlerinde oyununa ara verdi ve efsanevi Batı Hint Adaları çok yönlü oyuncusu şimdi para açısından zengin ligde yeni rolünü üstlenecek.
IPL kıdemli Bravo, kişisel taahhütler nedeniyle bir yıl ara veren Lakshmipathy Balaji’nin yerine 2023 sezonu öncesinde CSK’nın bowling koçu olarak atandı.

Bowling Ayakkabıları
🆙
Koç Şapkası
🔛
Saygılarımızla, #SirChampion @DJBravo47
💛
https://t.co/GkH2aDRkJ4

– Chennai Süper Kralları (@ChennaiIPL) 1669975987000
CSK’dan yapılan açıklamada Bravo, “Oyun günlerim tamamen bittikten sonra kendimi yaptığım bir şey olduğu için bu yeni yolculuğu dört gözle bekliyorum. Bowling oyuncularıyla çalışmayı seviyorum ve bu beni heyecanlandıran bir rol,” dedi.
“Oyuncudan koça çok fazla uyum sağlamam gerektiğini düşünmüyorum çünkü oynarken her zaman bowling oyuncularıyla çalışıyorum ve vuruculardan nasıl bir adım önde olabileceğime dair planlar ve fikirler bulmaya çalışıyorum. tek fark, artık yolun yarısında ya da yarısında olmayacağım.
“IPL tarihinde en çok kaleci olacağımı hiç düşünmemiştim. Ama IPL tarihinin bir parçası olduğum için mutluyum.”

Sokaklar asla unutmayacak…
💛
#ChampionForever
🦁
https://t.co/am3oTQu7Ce

– Chennai Süper Kralları (@ChennaiIPL) 1669974185000
Bravo, 161 maçta 183 kaleyle IPL’de şimdiye kadarki en yüksek kaleci oyuncusu. Çok yönlü oyuncu ayrıca yaklaşık 130 vuruş frekansında 1560 tur attı ve Super Kings için birçok galibiyette önemli bir rol oynadı.
Chennai Super Kings CEO’su KS Viswanathan, “IPL’deki harika kariyeri için Dwayne Bravo’ya tebrikler. O, on yılı aşkın süredir Super Kings ailesinin önemli bir üyesi ve ortaklığı sürdürmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.
“Bravo’nun engin deneyimi, oyuncularımız ve destek ekibimiz için çok büyük bir değere sahip olacak. Bowling grubumuzun, onun liderliği altında gelişeceğinden eminiz.”

#ChampionForever
🦁
💛
Resmi Açıklama
🔗
🔽
@DJBravo47

– Chennai Süper Kralları (@ChennaiIPL) 1669970423000
Bravo, bir sakatlığının Gujarat Lions için oynamasını engellediği 2017 yılı dışında, 2008’de başladığından beri her yıl IPL oynuyor. İlk olarak 2008’de Mumbai Kızılderilileri tarafından imzalandı ve 2011 müzayedesinde Super Kings tarafından satın alınmadan önce üç sezon boyunca takımda kaldı. Super Kings, 2016 ve 2017 olmak üzere iki sezon için askıya alındığında, Bravo, 2018’de Super Kings tarafından tutulmadan önce Lions tarafından özel olarak seçilmişti.
Bravo, 2011’den beri Chennai Super Kings’in ayrılmaz bir parçası oldu. 2011, 2018 ve 2021’de Chennai Super Kings’in IPL galibiyetlerinin ve 2014’te Şampiyonlar Ligi T20 galibiyetinin bir parçasıydı. Aynı zamanda Purple’ın ilk oyuncusuydu. IPL sezonunda iki kez (2013 ve 2015) çoğu küçük kapı için Cap kazandı.