DSÖ, kronik hastalıkların mevcut lb’sini talep ediyor. Esko da platforma katıldı

HakikaT

Global Mod
Global Mod
DSÖ’nün bu önemli konuyu tüm Avrupa için açtığına sevindim. Sağlık Bakan Yardımcısı Jakub Dvoek, her hastanın mümkün olan en iyi tedaviye sahip olmasını nasıl sağlayabileceğimizi ve bu tedavinin etkisini değerlendirmek için gereken verilerle ilgili bilgilerin nasıl paylaşılacağını birlikte ele alacağız, dedi.

Dvok’a göre Çek Cumhuriyeti bölgede çoğu zaman uygunsuz bir konumda bulunuyor, nadir görülen hastalık sadece birimlerde ve onlarca hastada ortaya çıkıyor. Ancak ona göre platformun her ülkedeki düzenleyici kurumlarla bir anlaşma olmasını sağlaması gerekiyor. Bireylerin hastalara davranış şeklini değiştirebileceğiz, dedi.

Herkes için ölçülemez bir karanlık bu. Dvoek, çalışmanın sonucunda bu alanda nasıl ilerleneceğinin ve Avrupa’daki her hastanın kendisi için en uygun tedaviyi almasının nasıl sağlanacağının önerileceğini biliyorum, diye ekledi.

Clem Yeni İlaçlar Platformu, hastaların yeni ve değerli ilaçlara adil erişimini sağlamayı amaçlıyor. Proje dayanışma, şeffaflık, sürdürülebilirlik ve antimikrobiyal direnç konularına odaklanan üç çalışma grubuna dayanıyor.

Liva verimli ve uygun fiyatlı olmalı

DSÖ’nün sağlık politikaları ve sistemleri bölümünün editörü Natasha Azzopardi-Muscat, örgütün mali durumları tehdit altında olsa bile nüfusun sağlık hizmetlerine genel erişiminden bahsettiğini söyledi.

Azzopardi-Muscat, birçok ülkede hastanın yeni karaciğer alması durumunda sağlık sigortası kapsamına girmediğine ve bunun bedelini hastanın kendi cebinden ödemek zorunda kaldığına tanık olduğumuzu söyledi. Ona göre Liva’nın nispeten güvenli, etkili ve uygun fiyatlı olması gerekiyor.

Ancak Azzopardi-Muscat’a göre ücretleri düşürme çabaları zengin ülkelerin bütçelerini de etkiliyor, küçük ülkelerde durum daha da kötüleşiyor. Ancak n’ye göre Yeni İlaçlar Platformu iyimserlik sebebi. Bugün bir değişiklik yapmaya çalışacağımız yeni bir gün, dedi.

Çek Cumhuriyeti güçlü bir pazar değil, seçeneklerimiz sınırlı. Diğer taraflarla anlaşmaya varırsak, durumu önemli ölçüde iyileştirebileceğimizi biliyorum diyen Dvoek, yeni libre fiyatlarındaki değişimin çok hızlı olduğunu ve düzenlenmiş sistemlerin buna tepki veremediğini sözlerine ekledi. BT.

Platformun bir bakkal değil, kronik hastalığı olan beş kişiye yardım etmesi gerekiyor. Şu anda sıklıkla kamu koleksiyonlarına güvenmek zorunda kalıyor. Bunlardan biri örneğin iki yaşındaki Martnek’ti, yüz milyonuncu kafası için onlar da z’ye dahil edildi.

Dvok’a göre kronik hastalıklara yönelik yeni ilaçların maliyeti yaklaşık 70 milyon kron. Ona göre çalışma grubu hazırlıkların etkinliğini değerlendirme fırsatına sahip olacak. Birlikte anlaşabilirsek livo’nun hastalara ulaşma süresini hızlandırabiliriz. Kamu sağlığı sistemleri için de bir risk bulunduğunu ekledi.