David Warner’ın menajeri, Cape Town Testinden çok önce CA yöneticilerinin top kurcalamayı teşvik ettiğini iddia ediyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: David Warner’ın menajeri şok edici bir açıklama yaptı. James Erskine Cricket Australia yöneticilerini, Avustralya kriket takımını Hobart’ta hile yapmaya teşvik etmekle suçladı, 2016, zımpara kağıdı skandalı patlak vermeden çok önce Cape Town Testi 2018’de
Ardından, kaptan Steve Smith ve yardımcısı Warner, 2018 olayındaki rolleri nedeniyle bir yıl uzaklaştırma cezasına çarptırılırken, açılış oyuncusu Cameron Bancroft’a dokuz aylık bir uzaklaştırma verildi.
Mart ayında Cape Town’da meydana gelen olayı yönetmesi için Warner seçildi ve kariyerinin geri kalanında başrolden men edildi.
Avustralya elinde rekor bir kayıp yaşadı Güney Afrika 2016’da ikinci vuruşta 85 sayı atıldığında Hobart testi. Güney Afrikalı Faf du Plessis daha sonra topa müdahale etmekten suçlu bulunsa da.
SEN 1170’e konuşan Erskine, ilgili yöneticilerin Cricket Australia’dan olduğunu doğrudan söylemedi, ancak şunları söyledi: “Warner çenesini kapalı tuttu, Cricket Australia’yı koruyordu, oyuncu arkadaşlarını koruyordu… çünkü günün sonunda Daha fazlasını duyunca kimse istemedi, kriket oynamaya başladı.”
Sandpaper gate skandalını “en üst düzeyde adaletsizlik” olarak nitelendiren Erskine, Warner’ın “tamamen haydut” olduğunu ve “bu olaya üçten fazla kişinin karıştığını” söyledi.
“Hobart soyunma odasında iki üst düzey yönetici takımı Güney Afrika’ya kaybettiği için (2016’da) esasen azarlıyordu ve Warner bize topu tersten sallamamızı söyledi. kurcalamak.
“Ve onlara bunu yapmaları söylendi.
“Tamamen karşıyım, topları karıştırmanın şaka olduğunu düşünüyorum ama bu yıllardır böyle. Herkes toplarla oynuyordu ve o sırada ICC’nin cezası bir maçlık uzaklaştırmaydı.
“Bunun doğru olduğunu söylemiyorum çünkü topa müdahale etmen gerektiğini düşünmüyorum.
“Bu, kısmen başbakan yüzünden, ama kısmen de halkın genel tepkisi nedeniyle, orantısız bir şekilde havaya uçtu.
“Tamamen katılıyorum, iyi bir şey değildi ama öyle bir noktaya geldi ki herkesten fazla üç kişi tamamen mağdur oldu.
“Ve bu adil değil.”
CA, Erskine’in iddialarına henüz yanıt vermedi. Zımpara kağıdı skandalı, o zamanın Avustralyalı teknik direktörü Darren Lehmann’ın görevden alınmasına yol açtı, ancak herhangi bir karışmadan suçlu bulunmadı.
Dahili bir inceleme, CA’nın topun kurcalanmasından “kısmen sorumlu” olduğunu buldu.
(PTI girişi ile)