David Warner liderlik incelemesi: Michael Clarke, Cricket Australia’yı çifte standartla suçluyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MELBOURNE: Eskiden Avustralya Kaptan Michael Clarke, ülkesinin kriket tahtasını çifte standart kullanmakla ve David Warner’ı top kurcalama skandalı nedeniyle kaptanlığının askıya alınmasını baştan savma bir şekilde idare ederek “günah keçisi” yapmakla suçladı.
Skandaldan dört yıl sonra, Warner hala liderlik yasağıyla yaşıyor çünkü suç ortağı Steve Smith, Batı Hint Adaları’na karşı devam eden gündüz-gece Testinde Avustralya’ya liderlik ediyor.

Ailesinin “kriketin kirli çamaşırları için çamaşır makinesi” olmasına izin vermek istemeyen öfkeli Warner, Çarşamba günü ömür boyu liderlik yasağının geri çekilmesi başvurusunu geri çekti ve bağımsız inceleme kurulunun onun “alenen linç edilmesini” istediğini söyledi.
Eski takım arkadaşına destek gösteren, Clarke Cricket Australia’nın skandalla ilgili değerlendirmesinin tutarsız olduğunu söyledi.
Clarke, Big Sports Breakfast’ta “Hayal kırıklığına uğradığını ve hüsrana uğradığını söyleyebilirsin,” dedi. “Bence biraz daha acı veren diğer şey, Steve Smith’in bu test maçında kaptanlık yapacak olması.”
“Davey’in hayal kırıklığını anlayabiliyorum. nereye ilişkin Davey yaşıyla birlikte bence kaptanlık fırsatını maalesef kaçırdı. Endişenin bu olduğunu düşünmüyorum, bunu işlemenin veya olduğu yere gelmenin çok uzun sürmesi gerçeği.
“Bunu çok tutarsız buluyorum. Bir kişinin liderlik rolünde olmasının uygun olup da bir başkasının olmaması gerektiğine inanmak çok zor. Güney Afrikahiçbiri başrol oynamazdı, bence bu doğru bir karar.”
Clarke, Warner’ın 2018 olayı için günah keçisi ilan edildiğine inanıyor.
“Ama biri için uygunsa, Smithy için uygunsa, (Cameron) Bancroft için de uygun olmalı ve Warner için de uygun olmalı.
“David Warner’ı tam bir günah keçisi yapmak ve diğer herkesin normale dönebileceğini söylemek adil mi bilmiyorum. Seni affedeceğiz ama Davey’i affetmeyeceğiz.”
Clarke, üçünün de liderlik rolüne dahil olmasının yüzde 100 arkasında olmadığını ve onlar emekli olana kadar skandalın devam edeceğini söylemeye devam etti.
Clarke, “İşlenme biçiminde o kadar çok şey var ki, doğru yol değildi,” dedi.
“Suçun işlenmesiyle başlamak için – oradan başlayalım. Nasıl gidiyor, hiçbir şey söyleme. (Eski Güney Afrikalı kaptan) Faf du Plessis bir kitap yazdı ve kitabında var.
“Olanların (sadece) ufak tefek parçaları olduğu gerçeği, bu kadar çok insanı korumak için, tüm bunların sorunu da bu. Eğer bunu halka açıklamak istiyorlarsa, her şey baştan sona halka açık olmalı yaratılan .” Gelmeye devam ederse, nasıl devam edersiniz? Kriket nasıl devam eder?
Clarke, “Maalesef bu Avustralya takımı için, o zamanlar dahil olan birçok oyuncu şimdi dahil oluyor. Yani bu gerçekten emekli olana kadar devam edecek gibi görünüyor çünkü ne olduğu hakkında çok fazla soru var” diye ekledi.