David Warner: ‘Ben bir suçlu değilim’: David Warner Avustralya’nın kaptanlık destanına sert çıkıştı | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
SYDNEY: Hayal kırıklığına uğramış bir David Warner Pazartesi günü “suçlu olmadığını” ve Cricket Australia ömür boyu liderlik yasağının kaldırılmasının yolunu açarken herkesin itiraz etme hakkına sahip olması gerektiğini söyledi.
Dinamik açıcı ve eski Test kaptan yardımcısı, herhangi bir başrolden men edildi. Avustralya 2018 Cape Town top kurcalama olayında kendi adına.
Ancak CA’nın davranış kurallarında Pazartesi günü onaylanan bir değişiklik kapsamında, daha önce izin verilmeyen bir hamle olan yaptırımın yeniden gözden geçirilmesini talep edebilir.
Davranış kuralları değişiklikleri ilk olarak dokuz ay önce gündeme getirildi ve Warner bunun çok uzun sürdüğünü söyledi.
Melbourne’de yaşayan 36 yaşındaki Avustralyalı bir gazete, “Uzadı, benim, ailem ve ilgili diğer herkes için travmatik” dedi.
“Sonuçta bir suçlu olmamamın bir adalet meselesi olduğunu düşünüyorum. Size bir noktada itiraz etme hakkı verilmeli, biliyorsunuz.
“Yasak koyduklarını anlıyorum ama bence birini ömür boyu uzaklaştırmak biraz zor.
“Yani bu sadece dışarı çıkıp gerçekten pişman olduğumu göstermek için bir fırsat. Avustralya kriket kadrosuna geri dönerek zamanımı harcadım.”

Yeni kurala göre, bir oyuncu, pişmanlık ve iyileştirilmiş davranış kanıtı da dahil olmak üzere “bir cezanın değiştirilmesini gerektiren istisnai durumlar” olduğunu göstermelidir.
CA, politikanın “oyuncuların ve oyuncu destek personelinin gerçek reform veya rehabilitasyon yeteneğine sahip olduğunu kabul ettiğini” söyledi.
Açıklamada, “Oyuncuya veya oyuncu destek ekibine belirli durumlarda önceki pozisyonlarına veya sorumluluklarına devam etme fırsatı verilmesi amaçlanıyor” ifadeleri kullanıldı.
Pat Cummins şu anda T20 tarafının Avustralya Testi ve ODI kaptanı ve Aaron Finch kaptanıdır.
Warner’ın askıya alınmasının kaldırılması, Finch’in istifa etmesi durumunda, yakın zamanda 50 Yaş Üstü ile yaptığı gibi, onu T20 kaptanlığını devralmak için birincil aday haline getirecektir.
Warner, Cummins’in yerini alacak veya kaptan yardımcısı olarak hareket edecek Steve Smith, Josh Hazlewood ve Alex Carey ile birlikte karışımda yer alacaktı. Ayrıca Big Bash League tarafı Sydney Thunder’ı yönetmesini de sağlayabilir.
Warner, Cape Town’daki Üçüncü Test sırasında o zamanki kaptan Smith ve Cameron Bancroft ile topu değiştirmek için komplo kurduktan sonra 2018’de Güney Afrika’ya karşı “Sandpaper-gate” top kurcalama skandalında ana kötü adam olarak rol aldı.
Warner gibi, Smith de bir yıl süreyle oynamaktan men edildi, ancak liderlik yaptırımı yalnızca iki yıl sürdü.
Her iki oyuncu da oyunun üç formatında da ulusal taraftaki yerlerini geri almak için geri döndü.