Darren Sammy, IPL dışında T20 kriket oynayamamanın Hindistan’ın T20 Dünya Kupası fiyaskosunun nedeni olduğunu söylüyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MELBOURNE: Eski Batı Hint Adaları kaptanı Darren Sammy Pazartesi günü yaptığı açıklamada, denizaşırı yarışmalarda oynamayan Hintli kriketçilerin İngiltere’deki hayal kırıklığı yaratan kampanyalarına katkıda bulunduğunu söyledi. Dünya Kupası T20.
Sözleşmeli olsun veya olmasın hiçbir aktif Hintli kriket oyuncusunun denizaşırı T20 müsabakalarında oynamasına izin verilmez.
Batı Hint Adaları’nı iki T20 Dünya Kupası şampiyonluğuna (2012 ve 2016) götüren Sammy, şampiyon İngiltere’nin oyuncularının Avustralya’nın Bigh Bash’i de dahil olmak üzere yurtdışındaki yarışmalardaki ticaret deneyimlerinden yararlandığını söyledi.
Sammy, “Dünyanın dört bir yanındaki T20 liglerinde oynayan deneyime sahip oyuncular gerçekten parladı. En büyük T20 ligine sahip olan Hindistan’a bakın, ancak oyuncularının dünyanın her yerinde oynayan adamların deneyimi yok” dedi. bir ICC sayısında.
“Big Bash’te oynayan Alex Hales, Chris Jordan gibi adamlara bakıyorsunuz. Onların (İngiltere) Avustralya’da başarılı olmaları tesadüf değil.
“İngiltere en eksiksiz takımdı ve şampiyon oluyorlar. Tüm baskı maçlarında çok yönlü en iyi takım olduklarını gösterdiler.”
İngiltere, Pazar günü MCG’de Pakistan’ı beş kaleyle yendi ve aynı anda hem 50 üstü hem de T20 Dünya Kupası şampiyonluklarını elinde tutan tek ülke oldu.
Sammy, “İngiltere her zaman durumun gerektirdiği şeye uyum sağlayabilmiştir. İster Perth’te Afganistan’a karşı olsun, kazanmak için gerekeni yaptılar. Gerektiğinde Sri Lanka ve Yeni Zelanda’ya karşı tempolarını artırdılar.” diyor. .
“Yarı finalde Hindistan’a karşı gördük. Finalde baskındılar. Sadece 137’yi kovalamak zorunda kaldılar ve başardılar. Vuruş dizilişinde bu olgunluk, ne yapılacağını anlama ve buna göre oynama.” Sopa ve top konusunda en esnek takım onlardı ve kazananlar onlar.”
Sammy, yıldız İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu için övgü aldı Ben Stokesfinalde 49 topun 52’sini isabet ettirmeyi ihmal etmeyen, İngiltere takımının “kahramanı” dediği.
38 yaşındaki oyuncu, “Ben Stokes için kesinlikle şok oldum. O bir sünger gibiydi, İngiltere için baskıyı emdi, emdi, emdi ve emdi ve sonra sıktı ve serbest bıraktı. O kovalamacadaki Ben Stokes’du,” dedi. eski – eski Sammy.
“Finale çıktığı için onun adına çok mutluyum. Bunu ilk kez yapmıyor. Bu size harika bir oyuncunun işaretini veriyor çünkü her zaman önünüzde bir kahraman olma konumundasınız.” Ben Stokes’un yaptığı da buydu.”
2016’da Carlos Braithwaite tarafından arka arkaya dört altılık isabet alan Stokes için kefaret zamanı gelmişti. T20 Dünya Kupası Finali Kolkata’daki Eden Gardens’ta.
“T20 Dünya Kupası finalinden bahsettiğinizde 2016’da finale kalan kişinin her zaman hatırlanacak olması onun için adil olmadı. O zamandan beri bir kartal gibi yükseklerde süzülüyor. Özellikle sopayla üç formatta da pek çok harika an yaşadım,” dedi Sammy.
“Bu bitti ve Carlos Brathwaite’in altıları, T20 Dünya Kupası finaline dönüp baktığınızda ilk düşündüğünüz şeylerden biri olacak. Ancak, Ben Stokes söz konusu olduğunda ilk aklınıza gelen şey bu olmayacak. elde ettiği her şeyin bir işareti.”