CUET UG 2023 Kaydı: CUET UG 2023 kaydı yarın cuet.samarth.ac.in adresinde sona eriyor, başvuru linki burada

ManK

New member

CUET UG Kayıt 2023: Ulusal Test Kurumu, NTA, aşağıdakiler için kayıt sürecini kapatacaktır: CUET UG 2023 yarın, 30 Mart’ta. İlgilenen öğrenciler Lisans için Ortak Üniversite Giriş Sınavı CUET UG 2023’e şu adresteki resmi web sitesinden başvurabilirler: cuet.samarth.ac.in.
Takvime göre, çevrimiçi başvuru süreci 9 Şubat 2023’te başladı ve 12 Mart 2023’te sona ermesi planlandı. Ancak daha sonra CUET programına daha fazla enstitünün katılması nedeniyle kayıt tarihi 30 Mart 2023’e uzatıldı. Adaylar başvuru formunu en geç 30 Mart 21:50’ye kadar teslim edebilirler. Başvuru düzeltme penceresi 1 Nisan’da aktifleşecek ve 3 Nisan 2023’te kapanacak. CUET UG Sınavı İl Tanıtma Fişi 2023 ise 30 Nisan 2023’te resmi portalda yayınlanacak.
Doğrudan bağlantı: CUET UG 2023 Başvuru Formu
Bu yıl 200’den fazla üniversitenin Lisans Öğrencileri için Ortak Üniversite Giriş Sınavı CUET UG 2023’e katıldığı unutulmamalıdır. Katılımcı üniversiteler, CUET UG 2023 puanlarına göre çeşitli lisans programlarına kabul almaktadır.
Nasıl CUET UG 2023’e başvurun?
1. Adım. cuet.samarth.ac.in adresindeki CUET 2023 resmi web sitesini ziyaret edin
2. Adım. Ana sayfada ‘Kaydol’u tıklayın
3. Adım. Kendinizi şimdi kaydedin ve kimlik bilgilerini oluşturun
Adım 4. Kayıtlı bilgilerle giriş yapın ve başvuru formunu doldurun
Adım 5. Gerekli belgeleri yükleyin ve başvuru ücretini ödeyin
Adım 6. Formu gönderin ve indirin
7. Adım. İleride başvurmak üzere başvuru formunu yazdırın
CUET UG 2023 Sınavı
CUET UG Sınavı 2023, 21 Mayıs – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınava giriş kartı Mayıs ayının ikinci haftasında indirilebilecektir. CUET (UG) – 2023, İngilizce, Hintçe, Assamca, Bengalce, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Odia, Punjabi, Tamil, Telugu ve Urduca olmak üzere 13 dilde gerçekleştirilecektir.