CRPF İşe Alımı 2023: crpf.gov.in’de 9.212 Polis Memuru Görevi İçin Kayıt Yarın Başlıyor

ManK

New member

YENİ DELHİ: Merkez Yedek Polis Gücü’nün (CRPF), 27 Mart 2023 tarihinden itibaren Memurlar (Teknik ve Esnaf) gönderileri için kayıt açması planlanıyor. Kayıt bağlantısının etkinleştirilmesinden sonra, ilgilenen adaylar adresindeki resmi web sitesi aracılığıyla CRPF Constable alımı için başvurabilirler. crpf.gov.in.
Programa göre, CRPF Constable işe alımı için çevrimiçi başvuru süreci 27 Mart – 25 Nisan 2023 tarihleri arasında aktif olacaktır. İşe alım için Bilgisayar Tabanlı Test (CBT) 1 – 13 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. sınav 20-25 Haziran 2023 tarihleri arasında açıklanacaktır.
Önemli veriler

hayırEtkinlikTarih
1Çevrimiçi başvuruların teslim tarihi27 Mart 2023
2Çevrimiçi başvuruların alınması ve çevrimiçi ücretlerin ödenmesi için son tarih25 Nisan 2023
3Bilgisayar tabanlı test için erişim kartının serbest bırakılması20-25 Haziran 2023
4Bilgisayar tabanlı test programı (ön)1 – 13 Temmuz 2023

boşluk verileri
Merkezi Yedek Polis Gücü (CRPF), bu işe alım kampanyasıyla toplam 9.212 (erkek-9105 ve kadın-107) Memur (teknik/tüccar) boşluğunu doldurmayı hedefliyor.
Yaş sınırı
Constable (sürücü): Başvuranların 01/08/2023 tarihinde 21 ile 27 yaşları arasında olması gerekmektedir.
Constable (MMV/Ayakkabıcı/ Marangoz/ Terzi/Bordo/Boru Bandı/ Böcekçi/ Gardner/ Ressam/Aşçı/ Su Taşıyıcısı/ Çamaşırcı/ Berber/ SafaiKaramchari/ Duvarcı/ Tesisatçı/ Elektrikçi: Başvuru sahipleri 18-23 yaşları arasında olmalıdır. 01/08/2023 tarihinde.
eğitimsel yeterlilik
Adayların, merkezi veya eyalet hükümeti tarafından tanınan tanınmış bir konsey veya üniversiteden asgari yeterlilik sınavı veya eşdeğeri veya eski ordu personeli olması durumunda eşdeğer bir askeri yeterlilik olmalıdır. Adaylar, farklı pozisyonlara göre detaylı eğitim nitelikleri için işe alım ilanını inceleyebilirler.

CRPF İşe Alımı 2023’e Nasıl Başvurulur?
1. Adım. crpf.gov.in adresindeki CRPF resmi web sitesini ziyaret edin
2. Adım. Ana sayfada, CRPF Constable işe alım bağlantısına tıklayın
Adım 3. Yeni bir sayfa açılacak, kayıt olun ve başvuru formunu doldurun
Adım 4. Gerekli belgeleri yükleyin ve başvuru ücretini ödeyin
Adım 5. Başvuru formunu gönderin ve indirin
Adım 6. Gelecekte başvurmak için bunun bir çıktısını alın
Başvuru ücreti
General, EWS ve OBC’den adayların 100 Rs sınav ücreti ödemeleri gerekmektedir. SC/ST’ye ait adaylar, kadın (tüm kategoriler) adaylar ve eski askerler ücret ödemekten muaftır.