Cristiano Ronaldo, oyuncu değişikliği sırasında Manchester United menajeri Erik ten Hag tarafından ‘kışkırtıldığını’ hissetti | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MANCHESTER: Cristiano Ronaldo, Manchester United menajerinin saygısızlığı nedeniyle “tahrik edildiğini” iddia etti Eric ten Cadı geçen ay Tottenham Hotspur’a gitmeyi reddettiğinde.
Ronaldo, Ten Hag’ın sorumlu olduğu ilk sezonda sahada uç bir figürdü.
TalkTV’ye verdiği bir röportajın son bölümünde Ronaldo, 19 Ekim’de United’ın 2-0 kazandığı maçta forma giymeyi reddedip Old Trafford’dan erken ayrıldıktan sonra eleştirilere yanıt verdi.
Ronaldo, “Bence bilerek yaptı. “Kendimi kışkırtılmış hissettim. Bana saygı duymadığı için ona saygı duymuyorum.”
Kulüp, Red Devils’in Chelsea’ye karşı bir sonraki maçında beş kez Ballon d’Or kazananını askıya alarak yanıt verdi.

“Böyle tepki vermenin bir kulüp stratejisi olduğunu düşünüyorum” diye ekledi. “Manchester United’ın iletişiminden çok, çok, çok, çok hayal kırıklığına uğradım.
“Dürüst olmak gerekirse, hiçbir kulüple, hiçbir teknik direktörle sorunum olmadı ve beni üç gün uzaklaştırdılar ki bence bu çok fazlaydı.”
United Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tüm gerçekler belirlendikten sonra kulübün röportaja verdiği yanıtı değerlendireceklerini söyledi.
United’ın eski kaptanı Gary Neville, Ronaldo’nun sezon sonuna kadar devam eden sözleşmesini feshetmekten başka seçenekleri olmadığını söyledi.

37 yaşındaki oyuncunun, United’ın Şampiyonlar Ligi’ne katılamamasının ardından kampanya başlamadan önce kulüpten ayrılmak istediği bildirildi.
Ronaldo, Suudi Arabistan’dan iki sezon boyunca 350 milyon € (364 milyon $) değerindeki bir teklifi geri çevirdiğini söyledi ve diğer Avrupa kulüplerinden ilgi eksikliği olduğu iddialarını reddetti.
United’dayken “Çöp basını kimsenin beni istemediğini söylüyor, bu tamamen yanlış. Burada mutluydum, burada harika bir sezon geçirmek için motive olmuştum” dedi.
“Ama ‘kimse Cristiano’yu istemiyor’ diye tekrarlayıp duruyorlar. Geçen sezon milli takım da dahil olmak üzere 32 gol atan bir oyuncuyu nasıl istemezler.”

Ronaldo, 40 yaşına kadar oynamaya devam etmeyi umduğunu, ancak beşinci ve büyük olasılıkla Katar’daki son Dünya Kupası’nı dört gözle beklediğini açıkladı.
Turnuva, Körfez ülkesindeki insan hakları ihlalleri ve ihale sürecindeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili tartışmalarla örtüldü.
Ancak Ronaldo, Kasım ve Aralık aylarında yapılacak ilk Dünya Kupası için “odak noktasının” futbol olması gerektiğini söyledi.
“Sadece futbola odaklanmamız gerekiyor. Rekabet insanların eğlenmesi için” diye ekledi.
“Dürüst olmak gerekirse iyi bir turnuva görüyorum. Katar, hazırlıklılar. Sezon başında oynamak garip ama aynı zamanda zorlu olacak.”