Comeback ajanı kanserle savaşmak için mantrasını paylaşıyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

39 yaşındaki Naik polis memuru Hemant Gotmare, 4 Şubat Cumartesi Dünya Kanser Günü arifesinde yaptığı paylaşımda, doktorum dahil herkes öleceğimi düşündü ama ben durmak istemedim. hastalıkla savaşmak için mantra. Gotmare şimdi Wadi karakolunda “Hastalıkla kafa kafaya mücadele ederseniz hayatta kalabilirsiniz, aksi takdirde sizi yer bitirir,” dedi.
Temsilci, kariyerinde ve kişisel yaşamında birçok iniş ve çıkış yaşadı. 2003 yılında departmana katılan Gotmare, 2007 yılında boğulmak üzere olan ve boğulmak üzere olan bir kadını yaşamına son vermek için Ambazari Gölü’ne atlayarak büyük ilgi toplamıştı. Hudkeshwar karakoluna gönderildiğinde korkulan gangster Afzal Khan’ı da yakalayan memur, “Uğruna canına kıydığı adamla evlenmesine de yardım ettim” dedi.
Düşüşü, 2015 yılında birisinin hizmet tabancasını çalıp kendini onunla vurmasının ardından askıya alınmasıyla başladı. Askıya alma sırasında Gotmare kendini alkolizme maruz bıraktı. Kendisine karşı kayıtlı bir suçla, bağımlılığından kurtulmak için çok mücadele etti, ancak yoksunluk belirtileri onu o kadar zihinsel olarak rahatsız etti ki şiddete başvurdu.
Her ikisi de memur olan iki yakın arkadaşı, sağlık komplikasyonları nedeniyle ölmüştü. Gotmare sıranın onun olacağını düşündü.
En büyük darbe 2020’de, o zamanlar da bir kharra bağımlısı olan Gotmare’nin ağzında yanma hissi yaşamaya başlamasıyla geldi. Kısa süre sonra kendisine derece II ağız kanseri teşhisi kondu ve ameliyat olması gerekti. “Zaten hayatta mücadele ediyordum ve yavaş yavaş kötü alışkanlıklardan kurtuldum. Suchitra Mehta’nın (onko-psikolog) rehberliği sayesinde, zihinsel olarak da kanserle savaşmaya başladım ve beslenme ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına odaklandım” dedi.
“İkiz oğlum Ridh ve kızım Rashi’nin büyümesini izlemeyi özledim. Neyse ki, çok geç değil” dedi Gotmare.
Bir sonraki zorlu aşama pandemi sırasında geldi. Gotmare, kanserden iyileşirken askere gitmişti. “Bu bir tecritti ve karantina bölgesinde çalışırken Kovid kaptım” dedi.
Karaciğeri içki alışkanlıklarından zarar gördü. Gotmare, “Devlet Tıp Fakültesi ve Hastanesinde Covid’den iyileşemeden önce bile sarılık geçirdim ve Süper Uzmanlık Hastanesine yeniden yatırıldım” dedi.
Kritik bir dönemdi. “Kan kusuyordum, hemoglobin seviyem ölümcül bir şekilde düşmüştü ve nadir O-negatif gruptan çok sayıda kan nakline ihtiyacım vardı. Kanı eşim (Manali) sağladı ve yanımda durup Tanrı’ya dua etti ve doktorlara yalvardı” dedi.
Gotmare, yoğun bakımda bilinci yerine geldikten ve diğer kritik hastaları gördükten sonra, alkol almayı bırakacağına ve diğer kötü alışkanlıklara kapılacağına kendi kendine söz verdiğini söyledi.
Gotmare, kanserden kurtulma yolculuğunda besleyici ve dengeli beslenmeye önem verdi. “Kanserle savaşmak için birçok meyve suyuna ve sağlıklı gıdaya ihtiyaç var. Güçlü bir zihin, yaşama sevinci ve egzersizle bağışıklık oluşturmak da hayati önem taşıyor” dedi.
Ajan hala iyileşme aşamasındadır. “Tam gücüme dönene kadar genel görevimi daha iyi halledebilirim. Polis memuru Amitesh Kumar’a ve onun hasta polis ve onların iyiliği için uyguladığı politikalara şükranlarını sunan Gotmare, polis teşkilatının zorlu pozisyonlarında ve ayrıca soruşturma şubesinde çalışan meslektaşlarıma hayranım.
Gotmare, “Bölümüm ve ailem sayesinde hala hayattayım” dedi.