CM Shinde, Uddhav ve Aditya’da pota çekiyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Nagpur: 27 Aralık’ta Karnataka-Maharashtra sorunu ve her iki meclis tarafından kabul edilen karar üzerine bir tartışma sırasında Eknath Shinde, Uddhav Thackeray’a ironik cevaplar verdi. “Biri, Belgaum için ajitasyon yaparken Shiv Sena’da olduğumu söyledi. Benim hala Balasaheb’ten Shiv Sainik olduğumu herkes bilsin’ dedi.
Bu, eski CM Thackeray’ın Pazartesi günü konseyde yaptığı açıklamaya doğrudan bir yanıttı: “Belgaum ajitasyonu sırasında lathis ile karşılaştığınızda, Shiv Sena’daydınız. Ama şimdi sınırı da geçtiniz.”
Worli MLA, Vidhan Bhavan’ın merdivenlerinde düzenlenen bir protesto sırasında MVA üyelerine katıldıktan sonra Shinde, Aditya Thackeray’da da bir tokat attı. Shinde, “Her neyse, benim zaferim insanları evlerinin sınırlarından çıkarmaya zorlamak. Şimdi sokaktalar, (belediyenin) merdivenlerindeler.”
Shiv Sena (UBT) MLC Anil Parab, Shinde’den Balasaheb’in adına yemin etmesini talep ederken, tartışmanın desibel seviyesi daha da yükseldi. “CM Shinde, grubundan tek bir MLA seçimi kaybetse bile istifa edeceğimi söyledi. Parab, Shinde’nin Balasaheb adına, grubunuzdan hiçbirinin BJP’nin bileti için savaşmayacağına dair yemin etmesini istiyorum” dedi.
Ayrıca, “Tek başınıza savaşın ve bizi yenin, bunu memnuniyetle karşılarız” diyerek siyasi bir meydan okuma ortaya attı. Ama bunu tek başına yap, BJP’nin biletiyle değil.
CM Shinde de Parab’a agresif bir şekilde tepki göstererek, ‘Balasaheb adına yemin etmem gerektiğini söylediniz, bunu unutmayın. Kongre ve NCP ile siyasi iktidara geldiğin gün, Balasaheb hakkında konuşma hakkını tamamen kaybettin. Bu artık elimizdeki tek kişi olmaya devam ediyor.”