Christian Eriksen, bir çöküşün ardından Dünya Kupası’na geri dönmenin ‘çok özel’ olduğunu söyledi Futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
DOHA: Christian Eriksen, geçen yıl Avrupa Şampiyonası’nda geçirdiği kalp durmasının ardından kayda değer bir geri dönüş girişiminde bulunurken Dünya Kupası’na geri dönmenin “çok özel” olduğunu söyledi.
Oyun kurucu, Haziran 2021’de Finlandiya karşısında sahada yere yığıldı ve şaşkına dönen Kopenhag seyircisi ve milyonlarca televizyon seyircisi önünde hayata döndürülmek zorunda kaldı.
Hastaneye giderken karısı Sabrina’ya muhtemelen bir daha asla futbol oynamayacağını söyledi, ancak sekiz ay sonra tekrar harekete geçti.
30 yaşındaki oyuncuya implante edilebilir bir kardiyoverter-defibrilatör takıldı, yani İtalya’daki kurallar nedeniyle Inter Milan’dan ayrılmak zorunda kaldı.
Ancak Premier Lig’de Brentford’a imza attı ve uluslararası kariyerine de devam etti.
Şu anda Manchester United’da oynayan Eriksen, “Milli takımınız için bir Dünya Kupası’nda olmak çok özel” diyor. “Daha önce denediğim bir şeydi ve geri döndüğüm için çok mutluyum.
“O (çöküş) bana hayatın ve ailemle birlikte olmanın değerini verdi. Sanırım diğer her şey bir kenara itildi.”
Salı günü Tunus’a karşı oynayan Danimarka, D Grubu’nda dünya şampiyonu Fransa ile de karşılaşacak ve bu yılın başlarında Milletler Ligi’nde Les Bleus’u evinde ve deplasmanda yenerek şansını değerlendirecek.
Tılsımını yeniden zirveye taşıyan Danimarka, Euro 2020’de İngiltere tarafından yarı finalde kıl payı elenen takımdan bile daha güçlü görünüyor.
Eriksen, “Şahsen benim için takımın bir parçası olmak her zaman iyidir. “Umarım takıma elimden gelen her şekilde yardımcı olabilirim.
“Fransa’yı yendiğimizi biliyorum ama normalde Fransa bir turnuvada yılın geri kalanından farklı bir takım. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz ve bunu dört gözle bekliyoruz.
“Milli takım her zaman güçlü olmuştur. Bence sonbahardan döndüğümde takıma ve siz taraftarlara olan inancım daha da arttı.”
Danimarka’nın yardımcı antrenörü Morten Wieghorst, Eriksen’in takım arkadaşları ve ülkesinin geri kalanı için bir “ilham kaynağı” olduğunu söyledi.
Wieghorst, “Bence kaza öncesine göre daha iyi durumda,” dedi. “Mümkün olsaydı, onun daha da iyi bir oyuncu olduğuna gerçekten inanıyorum.”