Chris Gayle | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: West Indies T20 efsanesi Chris Gayle parasını İngiliz’e yatırdı Sam Curran vatandaşının önünde Ben StokesAvustralyalı Cameron Green ve Hintli Mayank Agarwal, Cuma günü Kochi’de düzenlenen mini IPL müzayedesinde.
Gayle, genç olduğu ve IPL franchise’larının sezon boyunca oyuncu mevcudiyetinin yanı sıra geleceğe bakma eğiliminde olduğu için IPL müzayede tarihindeki en pahalı oyuncu olmak için İngiltere’nin çok yönlü oyuncusunu destekledi.
Gayle ayrıca Stokes, Green ve Agarwal’ın da milyonlarca dolarlık anlaşmalar yapabileceğine inanıyor. Şimdi emekli olan Chris Morris, 2021’de topladığı 16,25 Rs crore ile bugüne kadarki en pahalı oyuncu.
IPL müzayedeleri öncesinde Jio Cinema’nın ev sahipliğinde PTI ile bir etkileşimde Gayle, taklit edilemez üslubuyla “Bu isimleri neden taktıklarını bilmiyorum, sadece bana parayı verin adamım (gülüyor),” dedi.
“Sam’i (hepsinden) seçeceğim. O genç ve IPL geleceğe bakma eğiliminde ve müsaitliğe bakmanız gerekiyor. Son zamanlarda iyi bir performans sergiledi. Stokes Dünya Kupası finalinde iyi oynadı.
“Yarın bir rekor anlaşması yapılması mümkün. Birisi 16 veya 17 crore sınırını aşarsa şaşırmayın.”
Çok yönlü Curran, bir “ölüm bowling oyuncusu” olarak son vuruşlarda rakip vurucuları yere serme becerileri onu İngiltere için güçlü bir silah haline getirdikten sonra T20 Dünya Kupası’nda Turnuvanın Oyuncusu oldu.
Hızlı ve atak yapan sol kol topa vuran oyuncu, Chennai Super Kings ile başarılı bir büyü yaptı ancak sırtındaki bir sakatlığın ardından yollarını ayırdı ve 2022 baskısını kaçırdı.
Curran’ın geçiş oranı yaklaşık 150’dir ve Stokes gibi müzayede listesinin en üst sıralarında yer almaktadır, bu nedenle Chennai ve savaş atı kaptanları MS Dhoni, beşinci şampiyonluğu kovalarken onu geri isteyebilirler.
Ayrıca IPL’de Stokes’tan daha fazla tutarlılık görmek istiyor.
Tüm zamanların en büyük T20 oyuncularından biri olan Gayle, “Liderlik yeteneği ne olursa olsun, masaya çok şey getiriyor” dedi.
Oyunculuk geleceğiyle ilgili olarak Gayle, 2023’te birkaç turnuvada oynamayı planladığını söyledi.
“Hala aktifim, zindeyim, yakışıklıyım, dünyadaki en iyi vücuda sahibim. Oyunculuk geleceğim 50 yaşıma kadar her zaman parlak görünecek (gülüyor). Ara verdim ama başlamak istiyorum Bundan sonra oynamak için birkaç turnuva.” yıl.”
Gayle, IPL’nin bu IPL’yi koçluk rolünde görecek olan eski West Indies takım arkadaşları Kieron Pollard ve Dwayne Bravo’ya çok şey borçlu olduğunu söyledi.
“Onlar IPL’nin iki efsanesi, çok özlenecekler. IPL’nin bugünkü haline gelmesine yardımcı oldular. Onlara hakkını teslim etmelisiniz, bu iki adam pek çok şampiyonluk kazandı.”
“IPL’de kesinlikle bir boşluk bırakacak. Bu adamlar gerçek eğlenceciler.
“Andre Russell, IPL’de Batı Hint Adaları’nın mirasını sürdürecek kişi olabilir. Umarım gerçek Nicholas Pooran’ı görebiliriz. IPL’de takımların ve taraftarların beklentilerine uygun bir performans göstermedi. ancak bunu büyük sahnede görmek istiyoruz” diye ekledi Gayle.
(PTI girişi ile)