Çatışma sonrasında kriz hatları yüzlerce kişiye yardım etti. Yardıma ilgi büyüktü

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Şu ana kadar 700 kişinin kullandığı üniversite kriz kulübesiyle ilgili ilk gelişme inşaatın ardından ilk günlerde oldu.

Erkek arkadaşı, arkadaşı veya oda arkadaşı olan, yakınlarda bulunan veya fakültede bulunan Charles Üniversitesi öğrencileri onunla sık sık temasa geçiyordu. Onlara göre havaya geri döndüler. Ortam nedeniyle aileler olayla ilgili kimseyle konuşamadı. Center Carolina'dan Vohldalov, başkalarının tatillerini mahvetmek istemediklerini, kendilerini suçlu hissettiklerini söyledi. Onlara göre uyku bozukluklarıyla uğraşıyorlardı ya da daha fazla yardım için nereye başvuracaklarını soruyorlardı.

Sadece öğrenciler değil öğretmenler de yardım istedi. Vohldalov, işe geri dönmeyi nasıl başaracaklarını, durumu nasıl bir kenara bırakacaklarını, ruh sağlıklarını nasıl destekleyeceklerini ve kadınlara nasıl destek olabileceklerini sorduklarını söyledi.

Yardım talebi, Aralık ayındaki silahlı saldırıyla ilgili olarak 109 kişinin iletişime geçtiği Hat bezpe tarafından kaydedildi. Güvenlik Hattı Profesyonel Hizmetleri Başkanı Kateina Likov, müşterilerin onlarla korkuları, endişeleri, tehlike duyguları, güvenlik kaybı veya üzüntü duyguları hakkında konuştuğunu söylüyor.

Böylece Iustitia'da sosyal ilk yardım veya psikolojik yardımın yanı sıra bir kriz hattı da sağlandı. Yaşanan facianın hemen ardından yaklaşık 200 kişiye kriz müdahalesi sağladık. Şu ana kadar yaklaşık on yararlanıcı ilgili yardımla ilgili olarak bizimle iletişime geçti. Organizasyon için Aneka Beneov, onların durumunda bunun esas olarak tek seferlik bir danışma olduğunu ve bunlardan ikisinin terapi seçeneğini kullandığını ekledi.

Perşembe günü öğleden sonra arkadaşlarını kaybetmiş, gözlerini kırmış ve stabilize edilmesi gereken kişilerle aramalar yapıldı. Kuruluşun sosyal hizmet uzmanı Duan Vank, iDNES.cz'ye verdiği bir röportajda, akşam geç saatlerde ve gece boyunca başka şeylerin yanı sıra umutsuzluk, gerçekte yalnızlık, intihar düşünceleri gibi başka temaların da ortaya çıktığını anlattı.

Felsefe Fakültesi'ne dahil olmak için kriz durumundaki temaslardan biri de Bohnice Psikiyatri Hastanesi'nin Kapı Hattıydı. 31 Aralık'ta faaliyetine son verdi.

Ancak insanlar yine de Ulusal Sağlık Servisi tarafından yayınlanan obatruj.se web sitesine başvurabiliyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Herkes için Toplum (SOFA) başkanı Lenka Felcmanov, şu anda psikososyal yardıma ilişkin pek çok bilginin mevcut olduğunu söyledi.

Ayrıca insanlara benzeri görülmemiş bir durumla nasıl başa çıkabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu. İlk aşamada bunun olağandışı bir trajedi olduğunu kabul etmeli ve buna eşlik eden duyguların ifade edilmesine izin vermelisiniz. Geleceğe bakmak zorunda olmak çok korkunç ve bu herkes için büyük bir trajedi olur, bu sizin hatanız, diye anlattı.

Ona göre Dleit diğer ikisinden üstündür ve ben bu korkunç olayın üstesinden gelemeyeceğimize inanıyorum ve bu durum avcıyı bunalttığında ve bu yüzden uyuyamadığında, büyük bir sıkıntı yaşadığında yardım istemek önemlidir. korkuyorsanız veya korkuyorsanız halka açık alanlara gidin.

Profesyonel yardım almaktan kesinlikle çekinmemeliyiz. Bu yıkıcı olayın üstesinden gelebiliriz ve bunun için mevcut tüm desteği kullanmalıyız. Bu yüzden ikisinin yardımını düşüneceğim, çünkü bu olayı tamamlamak için sahip olduğumuz ilişkiler hakkında soru sormak partinin görevidir, diye tamamladı.

Dvry hatları kuruluş tarafından işletilmektedir. Yardım için nereye başvuracağınızı, örneğin www.linkyduvery.cz adresinde bulabilirsiniz.