Brnolu defans oyuncusu Kučerík: Yarıları geri çektik, şimdi geri döndük

QasiM

Global Mod
Global Mod
Şu ana kadar normal sezonun ardından dördüncü ve beşinci çeyrek finallerde: benim evim, benim harabem. Sadece misafirler kazanır. Her zaman önce yakın bir karşılaşmadan sonra, sonra kesin bir karşılaşmadan sonra.

“Şimdi olmamız gereken yere döndük. Biraz daha rahat nefes alabileceğiz. Ancak her maç, her dakika, her detay belirleyici olabilir” diyen Kučerík, büyük zaferin ardından temkinli davrandı.

Üçüncü oyunun sonunda Kometa skoru 2:3'ten 4:3'e çevirmeseydi her şey farklı görünebilirdi. İşte o zaman Kristián Pospíšil, Litvínov'un gereksiz faulüyle öne geçmesine yardım etti. Verva güç oyununu kullandı ve antrenör Jaroslav Modrý onu oyundan çıkardı. Ertesi gün play-off'lardaki ilk golünü atarak takım arkadaşlarından elinden geldiğince özür diledi.

“Takım ona yardımcı oldu, takım güçlü ve mükemmel bir karaktere sahip. Çocuklar birbirlerine bir şeyler söyledi. Takım olarak amacımız küçük ben olmaktan çok daha fazlası.” Modrý üçüncü ve dördüncü maçlar arasında olanları açıkladı.

İçinde rakip ilk üç gol için Komet'i “yağladı”. Ve konuklar liderliği zaten ustalıkla korudular. “Litvínov'un bize gol teklif ettiğini söyleyemem, bu durumlar oyundan kaynaklanıyor. Hokey hatalarla ilgilidir, cezalandırılmaları gerekir. Onları burada cezalandırdılar, şimdi yine işimize yaradı,” diye hatırladı defans oyuncusu Kučerík.

Kometa'dan Jakub Flek, Litvanya'dan Matej Tomek'i yendi.

Kimyagerlerin kendi sahasındaki savaş alanında Kometa, yıldız kardeşler Kašov'u uzakta tuttu ve onlara tek bir gol bile atmalarına izin vermedi. Genç David sadece iki asist yaptı. “Yıldızları izlemeyi seviyorum, umurumda değil. İkinci maçta bizim attığımızdan daha az gol attılar ama biz sadece onlara odaklanmış değiliz. Kendimizi sunmak istediğimiz bir tarzımız, bir oyun ifademiz var. Ve eğer bunu yerine getirirsek, maçlar böyle olacak” diye övdü Kyjov yerlisi.

Yirmi iki yaşındayken eleme mücadeleleri şeklinde sezonun hararetli zirvesinin tadını çıkarıyor. “Her dövüş, her küçük dokunuş bir araya geliyor ve sonunda ortaya çıkıyor. Kendinizi zorlama, birinin işini bitirme fırsatı doğduğunda bu, play-off'ların bir parçasıdır.”

Brno'lu Kristián Pospíšil, Litvínov'dan Matej Tomek'i yendi.

Pazar günü çeyrek final maçları yeniden Brno stadyumuna taşınacak, yarı finalistler en az altı maçla belirlenecek. “Zaten dizinin uzun olacağı daha başlangıçta duyurulmuştu. İki ev kaybından sonra zordu. Bize geri dönüyoruz ve şimdi bizi süsleyen şeye devam edeceğiz” dedi Kučerík. Ve kaptan Martin Zaťovič bunu şöyle ifade etti: “Şu anda iyi oynuyoruz, kompakt bir şekilde, kaleye doğru ilerliyoruz. Ve hareketimizle Litvínov'u hata yapmaya zorladık.”

Evim, kalem ilk defa ödeme yapacak mı?