Bisikletçi diziyle çocuğu yere düşürdü, viral video nedeniyle cezalandırıldı

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Bisikletçi, üç yıl önce 25 Aralık’ta Liège ilindeki Baraque Michel koruma alanında meydana gelen bir olayla ünlendi.

O sırada Patrick Mpasa, rüya gibi bir yolda yürüdüğüm eşi ve beş yaşındaki kızı Neia ile yürüyüşe çıktı. Bir süre sonra bisikletçi tutukluluktan kurtuldu. Zili birkaç kez çaldı ve Dikkat edin diye seslendi ama aile yerinden kıpırdamadı. Bu yüzden önceki gün pervasızca dizini dışarı çıkardı ve kendisine çok düşkün olan kızı yere düşürdü.

Çocuk düştü ancak bisikletçi yara almadan yola devam etti. Bu durum Mpasu’yu sinirlendirdi ve o da ona yetişip onu durdurdu ve polise ihbarda bulunacağını söyledi. Bisikletçi Mpasu’ya şansını aldatmaması için yalvardı ama babasına göre o hiç pişmanlık göstermedi.

Bunun üzerine Mpasa davayı açtı, ardından videoyu internette paylaştı.

Pek çok insan bana onu da devirmem gerektiğini söyledi ama ben bunu istemedim. Ben de çocuğumun önündeydim. Bir randevuya gitmek istemiyorum, sadece ondan özür dilemesini istiyorum, diye yorum yapmıştı o zaman.

Ertesi yılın Kasım ayında ilk duruşma yapıldı. Bisikletçi, arka tekerleğinin kaydığından şikayetçi oldu ve bu nedenle dengesini sağlamak için bacağını dışarı çıkarmak zorunda kaldı. Temyiz eden kişi, engellendiği için öfkelendiği için çocuğa diziyle vurduğunu iddia etti.

Sürekli olarak kaçınmak zorunda kaldığı yoldaki insanlara öfkeleniyordu. Dtti, pekkanın ponkolitin önüne geçmesi nedeniyle sinirlenerek dizini incittiğini ileri sürdü.

Bisikletçi bir çocuğa saldırmaktan tehdit edildi ve bir yıl hapis cezasına çarptırıldı ve sonunda Verviers’te bir bisikletçiden ron koşulu ve yalnızca bir euro, yani o sırada yaklaşık 26 kron para cezası ödeme yükümlülüğü ile çantadan kurtuldu. Hakim, bisikletçinin kamuya açık videonun ardından aldığı genel cezanın yeterli bir ceza olduğu sonucuna vardı.

Baba bisikletçiyi videoyla dövdü, mahkeme karar verdi

2021’de ppad çantası bitmedi. Koleksiyon internette yayıldı ve olaydan bir yıldan kısa bir süre sonra yedi gündür nişanlı olan 42 yaşındaki bisikletçi, Mpasa’ya hakaretten dolayı dava açmak için tekrar mahkemeye gitti. durum o kadar arttı ki halkın nefreti nedeniyle kendi evini terk etmek zorunda kaldı.

Önce kendimi açıklamam gerekiyor. Önce videoyu internette yayınlamam gerekiyor. Bu durumda, Mpasv’ın ilk bakanı Jacques Englebert, bu ifade özgürlüğünün sınırlarını aşıp aşmadığımızı öğrenmemiz gerektiğini eleştirdi. Ancak mahkemede iddiaları yeterince güçlü değildi ve Mpasa davayı kaybetti. Bisikletçi, hakimin önünde babasının kendisini birkaç yıldır alenen eleştirdiğini savundu.

Mahkeme böylece beşinci yılın Nisan ayında Patrick Mpasa’dan ne kadar tazminat almaya hak kazanacağına karar verecek. Sm, 4.500 Euro tutarında, yani en fazla 110.000 kron tutarında mali tazminat talep etti; bu, kabaca o zamanki bisikletinin fiyatına denk geliyordu.