Ben Stokes, Rawalpindi’nin İngiltere’nin deplasmanda kazandığı en büyük galibiyetlerden biri olduğunu söylüyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
RAWALPINDI (Pakistan): İngiltere’nin cansız bir Rawalpindi parkurunda Pakistan’a karşı 74 turluk zaferi, deplasmanda kazandıkları en büyük test galibiyetleri arasında olacak, kaptan Ben Stokes Pazartesi dedi.
İngiltere, Pazar günü Stokes’un cesur açıklamasını ödüllendirmek için, loş ışıkta ve maçın bitimine ancak 10 dakika kala unutulmaz bir zafer kaydetti.
343’ü beklenmedik bir zafer için kovalayan inatçı Pakistan neredeyse berabere kalıyordu, ancak bowling oyuncuları James Anderson ve Oliver Robinson onları etkisiz hale getirmek için ters salınımlı bir ana sınıf üretti.
Stokes ödül töreninde “Olmak için harika bir yer ve bence İngiltere’nin deplasman maçlarındaki en büyük galibiyetlerden biriyle orada,” dedi.
“Jimmy Anderson kendini bir arada tutmaya çalışırken çok duygusal olduğunu söyledi.
“Neredeyse 180 Test maçı oynamış bir adam bunun sonunda böyle hissediyorsa, bu hafta gerçekten özel bir şey başardığımızı düşünüyorum.”
Eski Yeni Zelanda kaptanı Brendon McCullum koçluğun dizginlerini devraldığından beri, İngiltere oldukça eğlenceli bir Test kriket biçimi oynadı.
Stokes, “Pakistan’a gelip kendimize bir Test maçı kazanmak için en iyi şansı vermek için heyecan verici kriket mantramızı sürdürmek istedik” dedi.
“Beraberlik için oynamakla ilgilenmiyorum.. Her zaman olumlu seçeneğe bakmaya çalışıyoruz.”
Stokes, maçtaki ilham verici liderliğiyle, özellikle de bowling oyuncularını zekice idare etmesi ve hücum sahası düzeniyle dikkate değerdi.
“Bunun gibi küçük kapılarda işleri halletmelisiniz – koşularınızı hızlı bir şekilde puanlayın ve ardından atış ve bowling değişiklikleri ve bunun gibi şeylerle oldukça aceleci ve cesur kararlar verin” dedi.
“Sanırım şu anda sekiz dokuz test maçı oynadık ve yapmaya çalıştığımız şey, rakibe değil kendimize odaklanmak.”
“Ondan sonra bazı kırık vücutlarımız oldu. Adamların ne kadar coşku ve yürek gösterdiklerini görmek inanılmaz.”
“Vücutlarını bu şekilde ortaya koyan bir grup oyuncu gördüğümü sanmıyorum.”