Ben Stokes planlamaya yeterince dikkat etmediği için ICC’ye saldırıyor | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
LONDRA: Kaptan İngiltere’yi test edin Ben Stokes Uluslararası Kriket Konseyi’ne (ICC)’in programa yeterince dikkat etmemesi nedeniyle yerli T20 liglerinin dünya çapında artan popülaritesinin oyunun en uzun formatının varlığını tehdit ettiğini sözlerine ekledi.
Kısa süre önce tarafını Pakistan’ın 3-0’lık bir Test badanasına götüren Stokes, Test kriketinin bu günlerde, özellikle lig kriketinin artan popülaritesinin arka planında ele alınma ve tartışılma şeklinin onu incittiğini ekledi.
“Programlama gerektiği kadar ilgi görmüyor. Buna iyi bir örnek, İngiltere’nin T20 Dünya Kupası’ndan sonra Avustralya’ya karşı oynadığı bir günlük seri. Stokes, Pazartesi günü BBC’de efsanevi Ian Botham ile yaptığı etkileşimde söyledi.
“Test kriketinden hoşlanmadığım bir şekilde bahsediliyor. Tüm yeni formatlar ve franchise yarışmalarıyla hayranların odağını kaybediyor. Oyuncular için Test kriket dışındaki pek çok fırsat olduğunu anlıyoruz. Ama bana göre çok fazla Oyun için önemli” dedi Stokes.
Stoke, Test oynayan ülkelerin ultra atak kriket oynamada İngiltere’nin ayak izlerini takip etmesi gerektiğini öne sürerek, “sonuçtan” çok “eğlencenin” beş günlük formatı popülerleştirmede uzun bir yol kat edeceğini söyledi.
“Sonucu zihniyetten çıkarmak iyi bir başlangıç noktasıdır. Her günü eğlenceli hale getirmeye odaklanmak. İnsanların neler olacağını bilmelerine izin vermemek. İnsanlar birazdan görecekleri şey hakkında heyecanlanırsa, zaten kazandınız.” Bir top bitmeden önce.” bowling oynadı,” dedi Stokes.
ICC’yi Test kriketini popülerleştirmek için “başka bir şey” yapmaya çağırdı.
Kaptan kol bandını Joe Root’tan devraldıktan sonra İngiltere’yi 10 maçta dokuz Test galibiyetine götüren Stokes, “Test kriket oynamayı seviyorum ve farklı bir şeyler yapabileceğimizi hissettim,” diye ekledi.
31 yaşındaki çok yönlü oyuncu, oynanan kriket bolluğu ve kriketçilerin franchise’larına olan bağlılığı nedeniyle birçok farklı kadronun seçilmesinden ve oyuncuların dinlenmesinden de memnun değil.
“Bazı insanlar ‘İngiltere için oynuyorsun, bu yeterli olmalı’ diyor. Ama çok daha fazlası var. Uluslararası kriketin en yüksek standartta olmasını istiyorsunuz. Ancak birçok farklı seçimin yapıldığını ve oyuncuların dinlendiğini gördük. ve uluslararası kriketin gitmesi gereken yol bu değil,” diye açıkladı Stokes.
Botham, franchise kriketinin iyi bir fikir olduğunu kabul etti, ancak yerel müsabakalar ile oyunun en uzun formatı arasında bir denge kurulması çağrısında bulundu.
“Test maçı kriketine bu adın verilmesinin bir nedeni var çünkü bir oyuncunun tüm yeteneklerini test ediyor. Beyaz topa çok fazla vurgu yapılıyor. Şu anda İngiltere’de Nisan ayının başında birkaç birinci sınıf maçımız var ve bu Botham, “Sezon sonuna kadar yok olmayacak, daha dengeli olmalı. Hepiniz buna yer açmalısınız” dedi.
“Franchise fikri sağlam, iyi bir fikir. Umarım bir denge kurabiliriz. Ve franchise’lar bu dengeyi kurabilirse, hadi ona bakalım.”